Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres vagy anyatejes...

Tápszeres vagy anyatejes babával könnyebb az élet?

Figyelt kérdés

Igaz az , hogy amennyivel jobb az anyatej a babának,annyival nehezebb is az élet?Gondolok itt arra , hogy nagyon ragaszkodik a baba,egyedül nem alszik el,csak cicin ,nehéz az elválasztás,éjszakai visszaaltatás is csak cicin.Gondolok itt arra,hogy a tápszeres baba jobban el van maga,nem ragaszkodik annyira az anyukájához és az altatás is könnyebb,míg a szoptatott babával küzdelem az elválasztás,mással nem alszik el,sokkal anyásabb.

Várom a tapasztalatokat és trükköket a napközbeni altatásra cici és babkocsi mentesenen.


2011. szept. 10. 09:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen a szülőn és a gyereken múlik. Minden ember külön személyiség, ez ugyanúgy érvényes a gyerekekre, kisbabákra. Teljesen egyéni, hogy mennyire lesz ragaszkodó, mennyire lesz nehéz vagy könnyű vele az élet.

Ebben a tápszer vagy az anyatej csak minimálisan játszik közre.

2011. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!:) Az etetés tipusára szerettem volna a hangsúlyt fektetni,mivel a cumisüvegből apa is vagy nagyszülő is megtudja etetni,de a cickók anyánál vannak,tehát talán személytelenebb a tápszer ha mondhatom ezt , remélem nem bántok meg senkit!!! ;)
2011. szept. 10. 09:50
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazából tápszeres babával is ugyanúgy össze lehet bújni etetés közben, meg fölveszegetni ahogy megnyikkan és órákig ringatni, szóval úgyanúgy lehet ragaszkodó típus.

Az, hogy ki eteti... Igazából nem ezen múlik, hogy kihez kötődik majd jobban a baba, tehát mindegy, hogy a családból ki eteti meg, egyáltalán nem személytelen dolog a tápszerezés (mert ha nem eteti, akkor majd fürdeti vagy altatja stb. Egy babát nem csak etetni lehet)

2011. szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapig csak szopizott a babám, most tápszert is kap. Szoptatással (az etetés része) könnyebb volt, nem kellett vinni a cumisüveget, tápszert, vizet, nem volt szükség melegítésre + a mosatlan cuccok kérdése. Ha rugalmas vagy nem gond a szoptatás megoldása (rengeteg helyen szoptattam, mindig diszkréten és semmilyen negatív megjegyzést nem kaptam). Soha nem hagytam cicin aludni, és nem is altattam ezzel. Szerintem ez szoktatás kérdése. Ha megébredt próbáltam ringatással, énekléssel visszaaltatni, ha nem ment kapott cicit de csak addig amíg evett/ivott. Ha már csak cumizott levettem a mellről és úgy altattam. Persze eleinte ő is jobban örült volna a cicinek!
2011. szept. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én anno nem értettem miért mondják, hogy mennyivel jobb a szoptatás ( leszámítva azokat, amiket tudunk, hogy miért jó az anyatej, most gondolom nem erre vagy kiváncsi), aztán rájöttem. Két hétig kapott tápszert is a babám, mert nem indult el a tejem, aztán már nem kellett. Amikor éjjel kettőkor félkómában nem kell vizet forralnod, és méricskélned, ha elmentek valahova, nem kell azon sakkoznod, hogy hogyan oldd meg, hol fogod megmelegíteni, hogyan tárold stb, az nagyon nem mindegy! Az anyatej tényleg mindig ott van, jó a hőmérséklete, pont annyi és olyan, mint a babádnak kell.Én nem vagyok szoptatás fanatikus, de ha van az embernek teje, akkor vétek nem szoptatni szerintem, és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy az ember akármennyire is elhatározza, hogy nem fog cicin altatni, azért előfordul néha, és nagyon-nagyon jó ám az ( mindkettőtöknek)!
2011. szept. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Fogadjunk, nincs gyereked! Pont tápszerrel nehezebb az élet.

Csak az egyik oldalt ismerem, a lányom is anyatejes volt, most a 4 hónapos kisfiam is az. Nem (csak) cicin alszik el, az, hogy a baba mit eszik, nem függ össze azzal, hogy hogy ragaszkodik.

És mitől lenne el jobban egy tápszeres baba? A fejlődést aztán abszolút nem befolyásolja. Mitől aludna el könnyebben? Pont fordítva. A cici sokszor meg is nyugtatja.

Szóval a helyzet pont fordított. Az enyém ott eszik, ahol akar, mindig kéznél van. A Balaton parton hol melegítettem volna tápszert? Vagy útközben? És ott az éjszaka. Félkómás fejjel kivánszorogni a konyhába, és amíg a gyerek sír, megcsinálni a tápszert? Sokkal egyszerűbb a kiságyig elmenni, aztán odaveszem magam mellé, és én itt általában már félálomban vagyok.

Az áráról ne is beszéljünk. Egy havi adag tápszer kb. 15.000 Ft körül van.


Az elválasztás sem okvetlenül úgy van, ahogy te írod. Nálam a nagy 8 és fél hónaposan hagyta abba, semmi küzdelem nem volt. Egyik napról a másikra. Ellenpéldák mindig vannak, de pl. a lányomnál kimaradt a cumisüveg, sosem használtuk. Míg az tápszeres babák meg ugye azt használják, és van, amikor a 3 éves gyerek szájából kilóg a cumisüveg, mert nem lehet attól "elválasztani".


A szoptatás sokkal kényelmesebb, olcsóbb, bármikor kéznél van a megfelelő hőmérsékleten, nem kell sterilizálni.

2011. szept. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szoptatás!!!!! Mindig kéznél van, azonnal adhatod neki a kaját, ha elkezd nyűgölődni, nem kell sterilizálni, vizet forralni, lehűteni... Ja és a költségek sem mindegy! Ugye a cici ingyen van, a tápszer pedig az összes alkatrésszel együtt nem olcsó. Az én Lányom 10 hós múlt, csak szopizott 6 hós koráig, nagyon cicifüggő volt, de ma már ott tartunk, hogy csak este és éjjel igényli a cicit. Akkor is kb. 10 perc alatt végez. Mostmár vagy mei-tai kendőben vagy adamo hintában altatjuk.

Egyébként valóban hátrány, hogy Hozzád van kötve, más nem tudja etetni, éjjel Neked kell kelni. De olyan rövid ez az időszak (még ha hosszúnak tűnik is, hogy 10 hónapja nem aludtam végig egy éjszakát sem) és olyan jó látni, ahogy a saját testemből táplálom, hogy nem cserélném el semmivel!

Félreértés ne essék, nem vagyok tápszer ellenes, de mivel én mindig szoptattam, csak azokat a tapasztalatokat tudom leírni!

2011. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt megtapasztaltam. A lányom csak anyatejes volt, de féléves kora után már nem kelt fel éjjel, sosem kellett cicin megnyugtatni, semmi gondot nem okozott az elválása a cicitől 18 hónapos korában. Igény szerint szoptattam, ennek ellenére kialakult néhány hónap után a rendszer a szoptatásban, ő alakította ki magának. Szép fokozatosan váltottuk ki az étkezéseket, 1 éves kora után már csak reggel-este szopizott. Nagyon szoros kapcsolat alakult ki köztünk, de az édesapjával ugyanúgy, pedig ő sosem etette.

A kisfiam korababa, csak tápszeres sajnos 1 hónapos kora óta. 95 %-ban én etettem, és pont úgy nézett rám a kis szemeivel evés közben, olyan ellágyultan, mint a lányom a cicin. Amikor etetsz egy kisbabát, ő azt érzékeli, hogy betöltöd a szükségét, számíthat rád, odabújhat szorosan hozzád, csak rá figyelsz. (ezért fontos, hogy a tápszeres babának is nyugodt körülményeket teremtsünk evés közben, pont mint szoptatás közben)

A kisfiam ugyanúgy szeret bújni, mint a lányom, ugyanúgy belefúrja a fejecskéjét a nyakamba, ugyanúgy aludt a mellkasomon hason, tehát igyekeztem a bőrkontaktust is pótolni neki.

A szoptatásnál nekem a fejés volt a macera. A tápszernél a sterilizálás, milyen cumisüveg legyen, elég nagy-e a lyuk rajta, stb.

Én azt mondom, nagyban személyiség függő, illetve szoktatás, nevelés kérdése a legtöbb dolog. Nekem soha nem jutott eszembe, hogy babakocsiban altassam el a babát, mert szerintem arra való a kiságy, vagy az összebújás a nagyágyon, stb. De van, aki mégis erre kényszerül. Sosem hagytam, hogy 5 percnél tovább aludjon a kislányom cicin, nem is szokott rá erre. De lehet, hogy csak azért nem, mert ő ilyen típus.

Szóval ha minden baba és anyuka egyforma természetű lenne, akkor lehetne kijelenteni kategorikusan, hogy ez vagy az a táplálási mód az egyszerűbb, így és így kell csinálni.

Mindenesetre a szoptatás a legcsodálatosabb dolog, önmagamból táplálni a picúrkámat semmihez sem hasonlítható, az anyatej a legjobb védelem, a lelki vonatkozásairól nem is beszélve!:)

2011. szept. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ! Kedves 10:06-os kommentelő!

DE IGEN , VAN GYEREKEM!!! 10 hónapos és anyatejes baba! Soha nem kapott tápszert és persze,hogy kényelmesebb szoptatni,mint a tápszerrel bajlódni én sem csinálok ügyet belőle , bárhol megciciztetem! Ha nem tévedek írtam is ,hogy félreértés ne essék és tényleg ne sértődjön meg senki!Szóval akkor bocsi mindenkinek,aki harapós kedvében van.A helyzet a következő!:

Az én kis drágám egész augusztus végéig napi 6-8 x szopott,miközben már minden mást evett főétkezésekre.Cumisüveget , csőröst stb nem fogadott el ezért nyáron nem is bántam.Ebben a hónapban lecsökkentettem napi 3-ra a szopikat és a délelőtti alvás /2.5-3 óra hossza/ babakocsiban történik,ami azt jelenti,hogy tolom ... nyilván más dolgom sincs, de a szennyes nem mosódik ki,jön az esős idő , stb. A délutáni szunya még cicin van, meg az esti is és éjszaka 1-2x kel szopizni.1-éves korára el szeretném választani teljesen , mert kistesót szeretnénk és tudom hogy lehet terhesség alatt is szoptatni,de orvosi javaslatra ezt nem tenném,nyilván van nyomós ok.Feltételezésem oka,hogy a tápis babákkal könnyebb,hogy a körülöttem lévő hasonló korú babás anyukák nem szoptatnak és nagyon lesajnálóan néznek rám és beszélnek velem,amiért az én gyerekem még "mindig" ennyire igényli a cicit,és nekik mennyivel könnyebb az elmondásuk szerint.Én csak bizonyosságot akartam,hogy nem baltázok el semmit,amiért még csak most kezdem az elválasztást.Hozzáteszem a dokinénink is /akivel nagyon meg vagyok elégedve/ ki van akadva mennyit szopik még a babám,mert már ritkábban kellene.Tehát praktikákat várnék ha lehet az altatáshoz,nem osztást!Kommentem jó hosszúra sikeredett,ennek elkerülése végett írtam a kérdésem úgy ahogy... ;)

2011. szept. 10. 10:32
 10/19 anonim ***** válasza:

szerintem szopissal könnyebb, ha anya-baba együtt töltik a napot. mindig kéznél van, épp jó hőmérsékletű, tiszta, nem kell előkészíteni, elmosogatni, baba igényéhez igazodik a mennyiség és a minőség is.


ha anya sokat van távol (munka, egészségi okból...), akkor nagyon nehéz anyatejjel táplálni. ekkor biztos könnyebb tápszerrel.


altatás nálunk mindig szopi után, de nem a cicin volt (van). egyszerűen nem hagytam elaludni rajta, mindig letettem az ágyába, és ott aludt el.

most 14 hós, boldogan vackolja be magát az ágyába, amikor alvás következik, nem kéri a cicit.

szerencsére nem is ébred éjjel 1 éves kora óta, nem is tudom, mit adnék neki, mert már nem szopik.

2011. szept. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!