Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe került kb. mire az...

Mennyibe került kb. mire az alapvető dolgokat beszereztétek a babátok fogadására?

Figyelt kérdés

Ha használtan veszem,de még jó állapotban a babakocsit,bébihordozót,pelenkázót,kiságyat,ruhácskákat,és minden alap és nélkülözhetetlen dolgot.

Nektek kb.mennyiből jött ki?

Köszönöm a válaszokat.


2009. febr. 3. 14:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi kaptunk használt ágyat,ruhákat,hordozót.A hazahozós ruhát,babakocsit,kádat,ágyneműt,matracot,sterilizálót,légzésfigyelőt,pipere cuccokat,textil pelust,cumisüvegeket,mellszívót(még van pár kisebb dolog,ami nem jut eszembe) vettem meg, kb 150 ment el+ a szülés.Ezután jött még sok más:etetőszék,játékok,rágóka,gyerekülés...mindíg van vmi új,amit meg kell venni.Én magamra a terh. óta nem költök,mert nem jut rám.
2009. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
hát babakocsi 30000,hordozo,jároka 15000!kiságyat kaptuk,de ebbe nincs benne a sok ruha,pelenka,cumisüveg stb....ugy minden egybe mire minden megvan kb100000ft!de apránként is ráér!jo babavárást!
2009. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát, a legtöbbet a babaruhákra lehet elkölteni, de FÖLÖSLEGES. Nagyon nehéz ellenállni a gyönyörű, édes kis ruhácskáknak, de nem érdemes sokat venni, mert nagyon gyorsan kinövi. Mindenből vegyél 2-3 darabot, hogy tudd váltogatni.

Mi a babakocsit, pelenkázót, kiságyat vettük, kb. 200.000,- forint volt, de lehet, hogy kevesebb. Ésszel kell vásárolni, érdemes megfontolni, hogy milyet vegyél pl. kiságyban. Mi olyat vettünk, amit később rendes ággyá lehet átalakítani, így arra már nem kell költeni.

Ha pesti vagy, érdemes elmenni Budára, a Széna térnél a Csalogány utcában van egy bababolt, ahol szinte mindent meg tudsz venni, és olcsó!!! Nem tudom a weboldal címét, de a Google-ban biztos rátalálsz! Érdemes megnézni! És van még egy bolt, a Mária bababolt, ezt is érdemes meglátogatni.

Remélem tudtam segíteni.

2009. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
ha haszbáltan veszed a dolgokat, akkor nem olyan rettentő, 100-200 ezer max.
2009. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kombi kiságyat vettünk újat 50.000 Ft

bébihordozó (Brevi) használt 14.000 Ft

textilmózes (Concord) használt 7.000 Ft

ágymatrac (szivacs, új) 6500 Ft

pelenkázólap (új) 6000 ft

ágynemű (takaró, rácsvédő, új) 10000 Ft

textilpelenka (új) 3200 Ft (800 Ft/3 db)

1 csom. Pampers 3-6 kg 3600 Ft

popsitörlő 600 Ft

gyógyszertári fürdető, popsikrém, steril gézlap, hidrogénperoxid - köldökápoláshoz, germicid kúp - lázcsillapításhoz, D-vitamin, K-vitamin (ezeket mind a gyerekorvos fogja felírni) kb. 4000 Ft

babakocsi Bergon (használtan vettük, de szinte új) 30000 Ft (a boltban 60 e ft)

lepedő (új) 2000 Ft/ db


Amit tudtunk használtan vettünk, de nagyonjó állapotúakat sikerült kifognunk, de azért volt amiből újat. Nézz szét a teszveszen és a vaterán, nagyon jó dolgokat lehet kapni, mi pl. a textilmózest onnan vettük, szinte újonnan 7000ért és a brendon honlapján 25000 ft.

Ruhákat érdemes turiban venni az angol használt ruhák gyönyörűek és nagyon jó minőségűek, egyediek, és még ráadásul olcsók is. Én inkább turiban vásárolok mint kínaiban.


4 hós kislány anyukája

2009. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az ágyat újonnan vettem 8000 Ft-ért.

Babahordozó autóstalppal-Graco-használt-8500 Ft.

Ruhák-turis:Max 4000 Ft.

Pelenkázólap-kiságyra tehető--Tesco új-3000 Ft ha jó emléxem...

Babakád tescoban vettem- új-akciósan volt 2200 Ft.

Babakádba szivacs-új-ezt is tescobol-1000 Ft.

Babakocsi -használt-5000 Ft-mózeses,3 fokozatú,most 5 hós a kislányom ez csere,mert elég nehéz a kocsi,mig kisebb volt a picur nagyon jó volt, de már nem praktikus(inkább terep mint városi kocsi)...

Pelenka-pampers-azt hiszem kb 2500-3000 Ft

Hálózsák-új-3000Ft

Babaágynemű garnitúra(Bollaby) brendonból-3000 ft,de ez feleslegs volt.

Kiszoknik-100 ft/db,új.

Popsitörlő-300 Ft 72 db tescos.

A tápszer plusz -H.A-s 2000 ft receptre,1-es 700 ft receptre,mi H.A.st eszünk.

Hirtelen ennyi jut eszembe.

5 hós baba anyukája

2009. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja kókuszmatrac 5000 ft,popsikrém,fürdető,testápoló max 1000 ft.

D-vitamin,k-vitamin a picinek már nem tudom mennyi volt.

2009. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom, ha van, aki ajánl fel neked bármi segítséget, fogadd el! Persze akkor, ha nem szeretnél mindenből újat. Én az első gyereknél vettem babakocsit, nem volt drága, talán 17.000 Ft. A 3. gyerekem született most, ruhánk van rengeteg, mert akinek én kölcsönadtam anno, azóta nekik is lettek még gyerekek, és cserélgetjük a ruhákat. Nem kell mindenből a legdrágább. Én vettem egy nagyon drága mellszívót, soha nem használtam. Az orrszívó viszont nagyon hasznos dolog. Most a 3. babánál a kezdő gyógyszertári csomag volt kb. 3.000 Ft, ruhát semmit nem vettem, de nem is kell szerintem túl sok. Nagyon hamar kinővik a gyerekek.
2009. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hú,köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!Nagyon sokat segítettetek.

Igazándiból én is azt a felet képviselem,akik "ésszel" vásárolnak,itt mindenki ezt tette,hozzáteszem.:)

Hozzáteszem,hogy még az elején járok nagyon,így kiabálni sem akarok,mert sok rossz ért bennünket,de azért az ilyen hasznos infókat jobb mielőbb beszerezni:)

Ruhákat biztosan fogok kapni is,mert a közvetlen környezetemben van 2 baba is,az egyik decemberben múlt 2 éves,a másik júniusban lesz 2,és ígéretet kaptam arra,hogy megkapjuk a kisruháik egy részét.

A babakocsit és társait én is használtan szeretném venni,kivárom a 12 hetet,és belekezdek(tudom,sokan azt mondják,hogy ne,de ha a babonákból indulok ki,akkor csak szülés után kezdek vásárolni:) )

Én is 100 és 200ezer forint körül saccoltam,annyival kevesebb,hogy valszín nem lesz választott orvosom,mert a vetéléseimnél a dokim,akinek egy évben odafizettem 100-120ezret(alkalmanként,hogy megvizsgáljon) ott hagyott a sz@rban,mikor a legnagyobb szükségem volt rá,és csalódtam akkorát,hogy MOST nem akarok választott orvost,tehát HA a szülésig eljutok,nem kell fizetnem horribilis összeget,csak egy picit.

Köszönöm a tapasztalatokat!!!

2009. febr. 3. 15:34
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Én a vaterán vettem a szinte új kiságyat kókuszmatraccal (később ággyá alakítható):25 ooo

Babakocsi új: 2o ooo

Babahordó új:1o ooo (akciós volt eredetileg 23 lett volna)

Ruhák (9o%-a használt,angol turis):kb.15 ooo,de kb. 3 méretet vettem egyszerre

Pelenkázó szivacs új:24oo

Gyógyszertári dolgok:Kb. 2-3ooo

Lepedő új:2db kb.15oo

Fejvédő új:17oo,baldahinunk nincs,mert nekem nem tetszik.

Mi szekrényt nem vettünk,mert a párom átalakított egyet,úgysincs kezdetben olyan sok ruhája.

Ahogy így nézem össz:~ 87 ooo,ha kihagytam valamit,ami nem jut eszembe,akkor mondjuk kb.1oo ooo.

2009. febr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!