Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ellenzik sokan a babykom...

Miért ellenzik sokan a babykompot?

Figyelt kérdés
Volt akinek hasznára vált?
2009. febr. 3. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Én az első lányomnál ajándékba kaptam egy bébikompot. Néha beletettem, de a második gyereknél már le sem hoztuk a padlásról. Nem tartom jó dolognak, felesleges megvenni szerintem. Ahol küszöbök vannak, eléggé balesetveszélyes, és ami a fő: nem természetes az, ahogy a baba tartja benne a lábát, ahogy próbálkozik a járással a kompban. Én inkább tologatható játékot vettem a másodiknál, amiben tudott kapaszkodni.
2009. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Azért ellenzik, mert abban elvileg lábujjhegyen jár, ami nem tesz jót neki. Csakhogy nem minden gyerek egyforma. Az én fiam 7 hónaposállandóan menni akar ( még nem volt 6 hónapos mikor felállt) és imád benne lenni és egyáltalán nem lábujjhegyen közlekedik vele. A küszöböket meg meg lehet oladani szerintem.
2009. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az első válaszolótól azt szeretném kérdezni,hogy milyen járás segitöt vett?Milyet ajánl?
2009. febr. 3. 15:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem az első válaszoló vagyok,de pl. a fischer price.nak van olyan járássegítője,ami olyan mint egy kisautó,csak az autó eleje van meg,abból kinyúlik egy tolókar. abba kapaszkodik a bébi,és elindulnak a kocsival,ami gurul,csak itt a baba rendesen lépked,nem ülve megy. A bébikomp kényszertartást ad a babának,késlelteti a természetes, valódi mozgásfejlődést. de személy szerint én amiatt is ellenzem,mert ha belegondolok,hogy nekem bele kéne ülnöm egy ilyenbe,és ha le akarnék dőlni nem tudnék,ha leülni akarnék sem tudnék,rendesen felállni sem, gurulni sem,semmit sem,csak tologatni azt az izét... nem lehet valami kellemes...
2009. febr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Szia nekem mind a kettő gyerek imádott benne,a kisfiam 6 hónapossan már benne volt,és nagyon hamar megtanult menni is 10 hóssan elindult teljessen maga.A kisleányom meg 7 hónapos és napközben elég sokat van benne,mikkor már nem akar benne lenni akkor jelzi hogy vegyem ki.Én azért tartom jónak mert abban nagyobb biztonságba van a kicsi mintha kint mászkálna a földön.Nekem a kisleány nemvolt 7 hónapos mikkor mindenben felakart állni,sajnos nekem is van dolgom így mindig nem lehetek a közelébe,hogy megvédjem őt az esésektől olyankor mindig abba van.Manapság már nagyon jó bébikompokat lehet venni,és nagyon kényelmessek is,és biztonságossak,csúszásgátlóval is felvannak szerelve.
2009. febr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Miért van szükséged járássegítőre? Oxigénhiányosan született a babád?
2009. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

A babák lábán lévő izmok izomtónusát az idegrendszer szabályozza. Amikor a központi idegrendszer "úgy tartja jónak" a baba feláll, majd járni kezd vagyis a baba érett arra, hogy álljon, a boka és a többi ízület a megfelelő izomműködés mellett képes ellátni az álláshoz szükséges funkcióját, a függőleges testhelyzetet, a súly megtartását. Ezzel egyidőben elkezdődik a lábon lévő boltozatok kialakulása.

A kompba olyan babákat szoktak tenni, akik még nem tudnak állni rendesen, a járásról már nem is beszélve, hisz ha ezeket tudna, akkor nem tűrné meg a kompot maga körül.

Ha baba még nem tud állni, akkor még nem alkalmas az állásra, az idegrendszer nem képes a lábon lévő izmok izomtónusának beállítására, tehát terhelés hatására a csontok, ízületek deformálódnak. Ha a láb ízületei deformálódnak, akkor a megváltozott mechanikai viszonyok miatt következik a térd, a csípő és a gerinc deformálódása logikusan. Ez persze nem azt jelenti, hogy nyomorék gyerekek lesznek a kompot használókból, hanem "csak" annyit, hogy sokkal nagyobb esély lesz mozgásszervi betegségek összeszedésére.


A kérdés adja magát: miért is vannak még mindig forgalomban?! A válasz rendkívül egyszerű: túl nagy üzlet van benne. Ahhoz, hogy egy ilyen játékot betiltsanak nem elég pár orvosnak leírni a véleményét és a tapasztalait. Két csoportban kellene vizsgálni a gyerekeket és az eredményeket összehasonlítani. Ha egy orvos odamegy egy anyukához és arra kéri, legyen szíves a gyerekét belevonni egy ilyen vizsgálatba, elmeséli anyukának, hogy a komp káros hatásának bebizonyítása lenne a cél, akkor melyik lenne az az anya, aki hagyná, hogy kompozzanak a gyerekével?! Ez nem járható út sajnos...


Az én babám most pont abban a korban van, hogy elkezdhetnénk a kompozást. Biztos vagyok benne, hogy nagyon tetszene neki, mégis keresek neki egy másik játékot, egy olyat, amiről biztosan tudom, hogy nem káros. Rengeteg a lehetőség, ezernyi játék van a piacon, miért választanám pont azt, amiről tudom, hogy nem tesz jót?!

2009. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
A környezetemben minden gyerek kompot használt és mindegyik szépen ment sosem volt vele gond.Az én kisfiammal is használtuk,és ortopédián megkérdeztük lehet-e.Orvos javasolta nyugodtan mert erős és segít neki.Semmi gond nem volt a járásával később sem.Ja és mikor elindult önállóan akkor meg tologatta.Volt neki is a járás segítő játéka amit akkor kezdett el használni mikor már rég járt.
2009. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Az orvosos rész sajna nem igaz, ezt te is tudod :S

Nem kéne hülyeségeket írni másoknak.

Ja tudom, dögöljön meg a szomszéd tehene is...

2009. febr. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Nem hazugság az orvosos rész de mindegy mindenki csinálja ahogy jónak látja,leirtam az én tapasztalatomat,és a kisfiam egészséges,és tud járni...
2009. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!