Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ellenzik olyan sokan az...

Miért ellenzik olyan sokan az együttalvást?

Figyelt kérdés
Nagyon negatív vélemények szoktak születni, pedig a legnagyobb magyar gyermekpszichológusok is elismerik, hogy semmilyen negatív hatása nincs, ha beengedjük a babát a közös ágyba, sőt...Természetesen vannak babák, akik nagyon szeretik a kiságyukat, de olyanok is, akik testközelben érzik jól magukat.
2010. ápr. 27. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Tudod, olyankor ellenzem, mikor anyuka panaszkodik, hogy a FÉRJE miért nem veszi már észre magát, a 3 gyerekkel együtt nem férnek a hitvesi ágyba, apa meg nem hajlandó kiköltözni a nappaliba, pedig akkor ő a 3 gyerekkel szépen ellenne ott... A gyerekek nem hajlandók az ágyukban aludni!

Szerintem a gyereknek a saját ágyában, a férjnek és a feleségnek KETTESBEN a hitvesi ágyban van a helye.

2010. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Akkor van gáz amikor a gyerek már nem pici és még mindig nem lehet "kirugdosni" a közös ágyból.

Nem egy ismerősömnek a 9-10 éves gyereke még mindig köztük alszik.

Én is aludtam a gyerekeimmel amíg picik voltak.Tudom milyen jó érzés, de nehéz megtalálni a határt, hogy mikor kell őt kitessékelni hogy ne maradjon ott felnőtt koráig :)

2010. ápr. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Illetve általában csak a reggeli etetés után vettem magam mellé a picit
2010. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Mi kezdettől fogva betettük a saját ágyába, a saját szobájába. A 140-es ágyunkon el nem tudtam volna képzelni még őt is magunk között, úgy, hogy mi is többször "verekszünk" éjjel. De ha nagyobb lenne az ágy, akkor sem vettem volna magunk mellé. Én nem akartam volna olyanra rászoktatni, amiről később le akartam volna szoktatni, de nagyon.

Arról nem beszélve, hogy el nem tudnám képzelni a babámat abban az ágyban, ahol szexelünk. Pláne nem mellette. B.

2010. ápr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
haha...nekem a ferjem nem akarta kitenni az egybol. Kegyetlen boszorkanak hiv, amiert 7 honaposan sajat agyba koltoztettem a picit. Egyebkent nem ellenzem, sot mellette vagyok. En azert koltoztettem ki 7 honaposan, mert egesz ejszaka cicizni akart. Eleinte mindennkinek sokkal jobb volt igy egyagyban, de aztan jonak lattam meghozni ezt a dontest.
2010. ápr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
11 hós koráig szinte minden éjjel odavettem magamhoz, vagy szopoizni akart, vagy csak hiányoztam neki. Amíg kicsi, nem is gond, de nem lehet Tőle semmit se csinálni, itt főleg a szex-re gondolok, de sem beszálgetni, tv-t nézni. Reggel felébred, ha mi forgolódunk. stb. És egy idő után tényleg jobb, ha külön alszik.
2010. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Azért, mert vannak veszélyei. Pl:

véletlenül rákerül anya v apa takarója, és megfullad, az akár kilenc hónapos is, v

aki nagyon mélyen tud aludni, szintén ráfordulhat babájára stb

Ami minket illet, újszülött korában a hajnali etetés után magam mellett hagytam, de ekkor már nem igazán aludtam. Jó volt hallgatni a szuszogását, de leszoktam róla, mert én nagyon mélyen tudok aludni, és féltettem a babát. Plusz mi használtunk légzésfigyelőt, mert megnyugtatott minket, saját ágyunkban az pedig nem működik. Végül, szépen aludt a maga ágyában, ma meg ott tartunk, h ki is költöztünk a szobájából, mert így nyugodtabban alszik.

2010. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Szerintem mindenkinek a maga ágyában van a helye, egyszer a férjem megkérdezte odaveheti-e magunk közé a lányunkat, nem engedtem neki és tartom is ehhez magamat. Főleg hogy az egyik barátunknak 9 éves a fiuk és köztük alszik mert nem lehet 'kirugdosni' az ágyukból. Kérdem én hogy ez normális dolog? Mert szerintem nem. Valahogy ott ragadnak a gyerekek a szülők között, bár biztos van akik ügyesen megoldják és vissza tudják szoktatni.
2010. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Miért, sokan ellenzik? Nem hiszem. Mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja, és kényelmes az egész családnak. Én a külön ágy híve vagyok, de ettől még nem ellenzem az együtt alvást sem. Egyszerűen nekünk így kényelmes. Néha tök aludnék a manómmal, de Ő pl. már annyira megszokta a külön szoba, külön ágy helyzetet, hogy ha csak a délutáni alvásnál próbálok vele együtt aludni a Mi ágyunkban, nem megy. Nem tud elaludni, zavarom szerintem.
2010. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

140-es ágyunk van, oda nehezen fért volna be a pici. Sosem aludt velünk egy ágyban, csak egy szobában az elején.

Szerintem mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, nekünk így volt jó. Reggel, ébredésnél gyakran odavettük magunk mellé játszani, ma pedig, hogy már több, mint fél éve járni is tud, maga jön oda. Viszont este és délután szó nélkül megy a saját ágyába aludni, mert tudja, hogy az az övé. Így mindenkinek kényelmes, és nem kellett küzdeni az átszoktatással.

Most jön a második babánk, vele is így fogjuk csinálni, egyszerűen azért, mert nálunk ez bevált és így tartjuk jónak. Mellesleg a fiam nagyon bújós, és rengeteget szeretgetjük, tehát nem vagyunk rideg szülők.

2010. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!