Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ellenzik annyira sokan...

Miért ellenzik annyira sokan a tápszert?

Figyelt kérdés

Ha nincs tej, vagy ha ki kell pótolni az anyatejet, csak ezzel lehet. Jó tudom van olyan anyuka aki leadja az anyatejét, de én nem adnám más anyuka tejét a babámnak. Hiszen ki tudja az az anyuka mit eszik, mennyire higénikus, meg mekkora az ő babája, mert más az anyatej összetétele, ha 1 hónapos a baba és más, ha 6 hónapos. Én hiába fejtem le a tejemet nem kellet a babámnak, de neki is kellet tápszer, mert ki kellett pótolni!

Nem vitát akarok szítani, csak érdekelne más anyuka véleménye is! Tehát aki, csak vitát szít kérem ne is írjon!!!

Én is azon a véleményen vagyok, hogy anyatejet egyen a baba a legtöbbet és nem vagyok a tápszer ellen!


2011. jan. 3. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én totál egyet értek veled! 21 hónapos a lányom és mégis él és virul, pedig tápszeres volt, ugyanúgy fejlődött/dik. Egyik nap majdnem lementem hídba, elmesélem: az utcánkból összefutottam apukával, mondja hogy mikor kezdtem a hozzátáplálást lányunknál, mert az övéké 5 hónapos, de nincs már elég teje anyukának, de ő nem akar neki semmi mást adni, ezért ordít egész nap a kislány!!! Azt hittem leülök ott helyben, gyakorlatilag éhezteti a gyerekét.
2011. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek, és én is így tettem. Nem volt elég a tejem, igazából sokáig be sem indult rendesen (császár volt), és pótoltuk tápszerrel. Nem bántam meg, én állandó vashiányos vérszegény vagyok, így a tápszerből legalább minden vitaminhoz hozzájutott kisfiam, persze amíg csak lehetett, küzdöttem a tejciért is.

De én sem adtam volna más anyuka tejét, csak ha ismerős lett volna. Sajnos olyan tejleadó anyukáról is tudok, aki dohányzott. Na inkább azt nem, köszönöm szépen!

2011. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is mind a két gyerekem tápszeres volt és a világon semmi bajuk nem volt tőle.Szépen fejlődtek hiztak.Én sem értem miért ellenzik annyira.Ez egy ugyanolyan vita mint a házikoszt.Például én már korán rászoktattam őket a főzelékekre,sovány husokra.Vannak akik egy éves gyerekeknek még mindig anyatejet adnak,és a fött krumpli fött répával ünnepi ebédnek számit.
2011. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lett volna tejem én is szívesebben adtam volna inkább tápszert a gyerekemnek, mint más anya tejét. Én nem ellenzem a tápszert, megértem, ha valaki nem tud szoptatni. Egy darabig más választása nincs.
2011. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok, annak is nagyon örülök, hogy egyetértetek velem!

8 hónapig kérte az anyatejet, majd elfordul tőle, őt is korán hozzátápláltam és nem volt hasfájós sem és jó az étvágy, nem válogat. Igaz még leginkább külön főzök neki, de ha olyat főzök, amit ő is ehet szívesen eszi.

2011. jan. 3. 13:40
 6/10 anonim ***** válasza:

" Hiszen ki tudja az az anyuka mit eszik, mennyire higénikus, meg mekkora az ő babája"


Azért ez nem egészen így van. Ha éppen nem a szomszéd nénitől kérsz anyatejet, hanem anyatejgyűjtő állomásról hozatod, azok nagyon komolyan be vannak vizsgálva. Olyan nőtől akiben meg nem bízol, természetes, hogy nem fogadsz el tejet.

Egyébként szerintem igazad van. Bármennyire is anyatej párti vagyok, ha nincsen vagy nem megy, mert a gyerek nem szereti akkor miért lenne baj, hogy tápszeres?

2011. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a tápszer "ellenességgel" itt találkoztam mikor egy anyuka nekemszegezte hogy miért tápszert adok a koraszülött 5 hónapos babámnak, miért nem a hozzátáplálást kezdtem el. az más dolog hogy valójában 3 hónapos lenne a kicsim.

én is tápszeren nőttem fel és még sok mindenki más. egyébként sosem tapasztaltam még tápszer ellenzést. bár súlykolják hogy anyatej így meg úgy, de lássuk be, ha kezd apadni, akkor már nem sok mindent lehet tenni. nekem folyamatosan apad,a baba igényei meg szerencsére nőnek.igaz én fejem a tejet mert a lánoym csak hajnalban, félálomban hajlandó cicizni amikor vissza is alszik kb.3perc alatt. napközben üvölt ha cicire teszem. az is igaz hogy koraszülöttsége miatt 6-7hetes lehetett mire eljutottunk odáig hogy cicizni tudott.


szóval megértelek

2011. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudom , hogy miért ellenzik annyira, de én főleg itt az oldalon szembesültem ezzel. Nekem 6 hónapos a lányom, anyatejes, de bizony volt már olyan alkalom, hogy párszor majdnem a tápszert adtam neki, mert kevésnek bizonyult a tejem.

Nincsen a tápszerrel semmi gond, ha egyszerűen valakinek nincsen teje, akkor nincs és kész. A babának ennie kell!:-)Egy kicsit szerintem nálunk lett mostanában nagy "divat" anyukáktól megkérdezni, és van tej? Eleget szopizik a baba, és úgy gondolom ezekkel csak stresszelik a szoptatós anyukákat.

2011. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát én teljesen ki voltam akadva, mikor nekem szegezték a kérdést szinte idegenek, hogy szoptatok-e! Kinek mi köze van hozzá. Aztán mikor még volt tejem, és mondtam, hogy igen, akkor mindenki veregette a vállam, hogy eeeez igen, nem is a tápszer kell a gyereknek, hanem a jó kis anyatej. Aztán mikor már nem volt tejem, és kérdezték, mondtam, hogy már nem szopizik, tápszeres a kislányom, akkor meg mindenki csak legyintett, hogy jó az, más is felnőtt a tápszerrel. Nekem tök nincs vele bajom. Örültem neki, hogy tudtam enni adni a babámnak, annak ellenére, hogy elapadt a tejem :) 9 hónapos kislány anyukája
2011. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezzel a kérdéssel nekem is voltak tapasztalataim. A lányom 1 hetes kora óta tápszeres, mert miután hazajöttünk a kórházból, negyedóránként akart enni annyira nem volt neki elég a tejem. Amikor kiváncsiságból lefejtem 2 mellből nem jött össze a 60 ml. Úgyhogy tápszeres lett.

Aztán egyik ismerősöm egyszer kérdezte, hogy szoptatok-e. Mikor mondtam, hogy nem, ez volt a válasza "Szegény gyerek". Én meg csak pislogtam, hogy mi baja van ennek a nőnek.

2011. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!