Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15-16-17 hónapos korban...

15-16-17 hónapos korban milyen oltások vannak? Kötelező vagy választható? Mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
15 hónaposan kötelező: MMR-oltás. Hogy akkor vagy csak következő hónapban kapja a Prevenár (választható oltás) emlékeztetőjét, az orvostól függ. Én nem adattam be 1 éves kor fölött egyetlen választhatót, így az enyém csak a kötelezőt kapta még 18 hónaposan.
2011. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kotelezo oltasok ingyenesek. Magyarorszagon 15 honapos korban van kotelezo oltas. A nem kotelezoket nem igazan tudom, de szerintem nem egy arban vannak, fugg attol, hogy mire. Pld. baranyhimlo ellen , kullancs ellen, Rots virus stb. Keress ra a Google-ben!
2011. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2011. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem már leírták, 15 hónaposan van egy kötelező, + a fiam akkor kapta meg a prevenar 3. oltását.

Mi még most fogjuk neki beadatni a Meningococcus C elleni oltást (fertőző agyhártyagyulladás ellen), mivel 1 éves kor felett ebből már csak 1 kell (1 éves kor alatt ha jól tudom, akkor 2), és 2700Ft-ba kerül, 2 éves korig van rá támogatás.

Utána már csak a 18 hónapos van, az is kötelező.

Lehet még választani a bárányhimlő ellenit, abból 2 kell 6 hetes különbséggel, darabja 6800 Ft, legalábbis nekünk azt mondta a doki. + esetleg kullancs ellen.

Mi a meningoccocuson kívül nem adatunk be mást.

2011. jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!