Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan beadatják a választható,...

Sokan beadatják a választható, nem kötelező Prevnar oltást a babáknak? Pnemumococcus ellen. Aki beadatja miért/ aki nem miért nem?

Figyelt kérdés

4 oltás kell, tudom, hogy a legsúlyosabb agyhártyagyulladás ellen is véd, azonban azt mérlegelem, hogy melyikkel teszem ki nagyobb kockázatnak a gyermekemet. (ha beadatom -mert én nem teljesen bízom meg ebben az oltásban a róla olvasottak alapján- vagy ha nem adatom be)

Tud valaki statisztikát, mennyire gyakori az az agyhártyagyulladás Magyarországon, amire van? (én olyan találtam, hogy kb 70 ilyen megbetegedés van évente emiatt a baktérium miatt, és ennek 80 %-a 40 év feletti) Ez igaz lehet?


2009. szept. 25. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én már jeleztem, hogy beadatom, de aztán most elbizonytalanodtam. Azért volt annyira "természetes", mert a nagyfiamnak is beadattam, pedig akkor nem is volt ingyenes, igaz neki 3 éves kora után, mert nagyon fülfájós volt, és azoknak külön ajánlják. Most én is vacilálok, de szerintem beadatom.
2009. szept. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Te miért vacilálsz? Csak kíváncsi vagyok.
2009. szept. 25. 10:24
 3/13 A kérdező kommentje:
Mit íratnak alá ilyenkor a szülővel, mi áll a nyilatkozatban?
2009. szept. 25. 10:25
 4/13 anonim ***** válasza:

Én beadattam a nagyfiamnak is, anno, amikor még fizetni kellett érte. Én sem akartam, de amikor kiderült h itt a házban egy hasonló korú kislány elkapta és 3 hétig volt intezíven, akkor nem hezitáltam tovább!

Most a féléves kislányom is túl van már injekción...


Lehet h a szám kicsi, de ha pont az én gyerekem lesz az egyik a 70 -ből???

2009. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is beadattam,még van egy vissza azt jövőre kapja.Én sem akarok Vele a kórházban kikötni,biztos ami biztos,meg kap minden oltást amit javasolnak,mert a mai világban egyre több a betegség,kórokozó,stb...A kötelezőn kívül a Rota-t kapta,meg a Pneumococcus-t.A kullancs ellenit azt valószínű nem adatom be,nem járunk semerre,így nem áll fenn a veszély,hogy esetleg kullancsot találjak rajta.Ő ahhoz még nagyon pici,én úgy gondolom.
2009. szept. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én beadadta,mert sok betegséget okoz ez a baktérium, és eszembejutott,hogy én nagyon fülfájós voltam. Csak ezt adadtam be a kötelezö mellett,igy is rossz volt nézni, hogy 2 oltást kap egyszerre.
2009. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Beadattam. Az apja egy és két éves kora közt elhúzódó tüdőgyulladással és annak szövődményeivel volt szanatóriumban, nekem pedig kb. 12 éves koromig akut arcüreg-gyulladásom volt, mandula kivétek, arcüregátmosások. Tehát én a mi betegségeinktől való félelem miatt, illetve annak megelőzése miatt.
2009. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi Belgiumban élünk, s itt kötelező oltásnak számit. Igy hát nem is volt választásunk. De nem volt bennem rosszérzés emiatt.
2009. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hát mi beadattuk. két hóhap múlva egy teljes felsőléguti fertőzést kapott,kötőhártya,torok,arcüreg és fülgyulladást. amikor megkérdeztem a dokit azt mondta: ja kérem ezeket a tüneteket még vagy ezer más baktérium és vírus is okozhatja. hát ezek után legyen okos valaki. de szerintem sok ilyen oltás van-volt raktáron és csináltak rá egy kampányt. államunk meg fizet,mint a köles.ennyi.
2009. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Azért vacilálok, mert már biztos egy csomó felesleges dolgot beadatunk a gyerekeinknek, amivel csak az immunrendszerüket gyengítjük. A You Tube-on megy egy videó a sertésinfluenza elleni oltásról és nagyon elgondolkodtató. Tudom, hogy a két betegséget nem lehet összehasonlítani.

Szerintem a legtöbb szülő beadatja:

1. mert nem meri bevállalni, hogy mi lenne ha mégis megfertőzödne a gyereke

2. nem tudja meg, hogy mi lett volna, ha nem adatja be

3. ingyen van

2009. szept. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!