Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák? Tudom nem...

Tapasztalt anyukák? Tudom nem szabad hasonlitgatni a babákat, de az én 14 hónapos fiam a következőket csinálja:

Figyelt kérdés
Segítenétek? pakol ki be, labdát dob, ceruzát megfogja de nem rajzol vele karikát ráhúzza a rúdra , néha formabedobózik, nem mindig találja el, tornyot rombol sokat kacag, nem fél senkitől csak van akit nem kedvel, akkor sír de ez ritka - a neki tetsző hangokat utánozza - tapsolni nem tapsol, integet és a csip csip csókát együtt csináljuk, forgatja a csuklóját a gyerekeket szereti de inkább a nagyobbakat sajnos csak a játszóházban találkozik más gyerekekkel szeret fogócskázni meg viccelődni gagyorászik ha éppen olyanja van, de van, hogy nem . Testrészre mutat de a saját testén csak a lábát meg a kezét mutatja meg de ha kérem nekem az én orromat megnyomja, ha kérem, hogy círogasson megsímogat - képeskönyvben nem mutat képre, csak lapozza, ez nem kevés a minap találkoztam egy 13 hónapos babával aki számol...de komolyan, ámultam csak...:(
2011. jan. 22. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hagy számoljon!Tudok olyan 14 hóst,aki épp hogy mászik.Az én 18 hósom alig csinál többet-legfeljebb magasabb szinten- mint a tiéd.De talán a mozgása van jóval előrébb.Más tempóban,ütemben ezt gyorsabban,azt lassabban tanulnak meg.Arra érdemes figyelni,amikor jelentős a különbség az átlagtól,de ezt a védőnőknek néznie kell.Persze a szülő dolga aggódni,s olvastam olyat,hogy a doki legyintet,anya továbblépet,s még ez volt a szerencse!
2011. jan. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm aranyos vagy:) nagyon érdeklődő és jó baba egyébként de ügyesen mászik lépeget a kis motort már próbálja hajtani, de pl a kisautót nem tologatja, viszont a húzogatós játékot húzza...:)))
2011. jan. 22. 11:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem az még aggasztóbb, ha egy 13 hónapos számol, mint ha egy 3 éves nem. Az összes nyomorult zseni is így kezdte, nem beszélve a súlyos betegségekről, autizmus és egyéb idegbetegségek egyik tünete is ez.

Áh, nem irigylem az anyukát. Sőt, kimondottan sajnálom. De ez van.

2011. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ennyi idős, és ugyanezeket csinálja mint a te babácskád! :)

A férjem munkatársa azzal büszkélkedik, hogy az ő 8 hónapos gyereke már szobatiszta. ?!? Hogy a p..ba? Egyáltalán hova ez a sietség, vagy csak a szülő hülyesége hogy mihamarabb mindent? ÁÁÁ

NÉha én is elámulok egy-két kisbabán. :)

Mindennek eljön az ideje, kinél hamarabb, kinél később.

2011. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom jövő héten lesz 14 hós!

Na nálunk sincs sokkal több mint nálatok!De szerintem nem is kell több!

Pl a lányom nem integet, hanem tapsol!Nem pakol vissza a rúdra, csak lefele, de dobozból ki é svissza azt csinálja!Tgnem kezdte mondani, hogy mama, baba!Egyedül azt mondja régóta hogy adide, és kell! :)

10,5 hósan indult el, de a kismotorton csak hátrafelé tud menni!Ő a testrészeket csak rajtam mutatja!Magán semmit!Mindent megért, és magyon sunyika! :) A saját nyelvén gagyog, mutogatja könyvben a képeket, de nem úgy hogy ezt mutasd meg meg azt, hanem mintha mesélné ő is, és közben mutogatja a különböző dolgokat!Ő sem félős, de van akit kimondottan utál!

Szeret fogócskázni és ágyra fel le mászni, meg azt szereti nagyon ha forgatom a levegőben....bukfenceztetem, cipelem mint a sószsákot...

Egy nagyon nagy problémánk van, hogy nem hajlandó gyalog jönni az utcán, viszont amióta jár a babakocsiba sem ül be! :(

Még szopik és 12-13 foga van!

2011. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 2 hét múlva lesz 14 hónapos.

A következőket csinálja:formabedobónál én belehelyezem a formát a lukba ő betolja de nem tudja még beilleszteni a helyére,gyűrűpiramisról lehúzza a gyűrüket de rá még nem tudja tenni,labdát ha oda gurítom neki visszagurítja,autót tologatja maga előtt és mászik utánna/járni még nem jár/,tapsolni nem tud pedíg tetszik neki,integetni szokott de nem tudatosan vissza csak úgy,rombolni imád ha bármit felépítek egyből összedönti,most próbálkozunk a pohárból ivással és gyakoroljuk az önnálló evést is de persze ezeket még nem tudja,a baba,apa,mama szót mondogatja tisztán érthetően meg ha ugat a kutya arra mondja,hogy vau.Könyveket imádja sokat nézegetjük,mesélek neki lapozgatni tudja a keményfedeles könyveket.Illetve a fogmosással küzdünk mert bár 8 fogacskája van de az Istennek nem tudom megkedveltetni vele a fogmosást.Most hirtelen kb.ennyi:)

2011. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam mind csinálja, amit leírtál, ő tapsol is, az idegenektől nem fél, a testrészeit is tudja és mutatja magán, a könyvet is sokszor lapozza és a kérdezzük tőle hogy hol a kutyus stb, akkor megmutatja. És sok mást is tud, amit nem írál le, és sok minden mást nem, amit meg mások gyerekei tudnak. Én már leszoktam a hasonlítgatásról, de tényleg, mert sajna anyóséknál ez úgyis mindig napirenden van, elég ha ők hasonlítgatnak, nem kell még magam is idegesítsem ezzel.

Pl. van akinek már ennyi idősen elég sokat beszél a babája, az én fiam alig használ néhány szót, bár nagyon sok mindent megért.

Másoknak ennyi idősen egy csomó foguk van, az én fiamnak csak 3.

De tényleg nem kell hasonlítgatni, a szomszéd kislány pl. csak 15 hónaposan indult el, az én fiam 11 és mindig hasonlítják őket is, pedig a kislány fél évvel idősebb.

Nem hiszem, hogy el lenne maradva a babád, más gyerek még fele ennyit sem csinál.

13 hónaposan meg számolni... elhiszem, de ez tuti eröltetett dolog és nem magától tanulta a gyerek. Ráér még kisfelnőtté válni bőven.

2011. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
tényleg nagyon köszönöm nektek, nekem ő az első baba és képes vagyok napokig sírni, hogy esetleg miattam nem fejlődik rendesen - pedig ezek szerint igen:) én sem vagy híve ennek a gyorsan legyünk nagyok és zsenik, szépen foglalkozom vele annyit amennyit igényli - akkor nem aggódom annyira :) ehhez a babához, aki számol még annyit, hogy egyébként sajnos nem lehet egy pillanatra se nem ránézni, mert annyira aktív, szegény anyukája sokat sír és már most fél, hogy mi lesz később úgy tűnik azért mindenki fél valamitől - ja és ő szintén hozza a bilit, hogy ha kell neki - KÖSZÖNÖM nektek, most sok erőt adtatok, hogy talán mégsem vagyok csapnivaló anya...
2011. jan. 22. 14:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Éppenhogy ÉDESanya vagy!első vagyok...

Aggódnunk olykor muszáj,így vagyunk kódolva.Ha nincs komoly probléma,találunk egy bolhát,mely elefánttá nőheti ki magát:)))legalábbis számunkra.

Engedd át magad a gyerkőcödben valő gyönyörködésnek,az együtt töltött percek magadba szívásának,az önfeledt játéknak,a lehetőségek megteremtésének.Ne halat adj neki,tanítsd meg horgászni...igen!Várj mindent,amit majd tenni fog,sajnálj mindent,amit már nem fog többé csinálni...

S maradj ÉDESanya!Remélhetőleg még több baba számára is!

2011. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

hm...:) könnyeket csaltál a szemembe, kedves első...köszönöm

talán túl érzékeny vagyok, talán túlságosan is akarom jól csinálni:) köszönöm

2011. jan. 22. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!