Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék még? Hogyan...

Mit tehetnék még? Hogyan értessem meg vele, hogy nem szabad?

Figyelt kérdés

Kislányom nem érti meg ha valamit nem szabad......

Lassan úgy fog bemutathozni ha kérdezik a nevét, hogy Nemszabad Bogi....

egész álló nap csak ennyit nondogatok Neki :(

2 éves


2011. jan. 23. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyan még csak 11 hónapos, de nagy részt én is azt hajtogatom egész nap, hogy nem szabad.

A napokban már azzal poénkodtunk az apjával, hogy a gyereknek az lesz az első szava, hogy nem szabad... :)

Bocs, hogy segíteni nem tudtam, de a Nemszabad Bogiról eszembe jutott a mi történetünk!

Egyébként várom a válaszokat én is!

2011. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát a Te babád "vezetékneve" ugyan az mint az enyémé :D
2011. jan. 23. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:

A nemszabad-ot nem mindegy hogy hasznaljuk,baris ezt vettem eszre.

ha jatszik valamivel es siman mondjuk semmit nem er.Mi ugy csinaljuk,hogy legugolok a szemebe nezek mondom neki hogy nem szabad es mutatom a fejemmel(1eves)

ha kell tobbszor megismetlem.Igy mar nem megy oda a kalyhahoz,nem tepkedi a viragomat.

Ha mondjuk csapkod vagy rugdos,akkor megfogom a kezet hatarozottan,de nem ugy hogy fajjon neki,es ugy mondom neki a nem szabad szot.

nem tudom segitettem e nekunk ez a modszerunk,ugy nez ki mukodik eddig.

2011. jan. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem már azért nem foglalkozik vele, mert egész nap ezt hallja. Talán picit bababarátabbá kellene tenni a lakást és valóban csak indokolt esetekben használni a "nem szabad"-ot, és azzal a módszerrel, ahogy a 2. válaszoló írta.
2011. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Probáltuk baba-barátta tenni, de így is talál mindig valamit....

a szekrényeket nem dobhatjuk ki és zsákokban sem tárolhatjuk a ruháinkat....

a konektorokban vakdugók vannak és mindig azt akarja kiszedgetni......a tv állvány mögött elvezetett vezetékeket akarja megrágcsálni stb stb

mindig felemelem és az ágyon ülve mondom Neki, hogy nem szabad....tudja, hogy nem lesz következménye.....csak leteszem és perc múlva újra indul az egész....

2011. jan. 23. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!