Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 7 és fél hónapos,...

Kislányom 7 és fél hónapos, tápszeres baba. Már megkezdtük a hozzátáplálást 2 hónapja, de sajnos úgy tűnik, nem nagyon akar enni semmit a tápszeren és a tejpépen kívül. Mit tegyek? Meddig tart még?

Figyelt kérdés
Gyümölcsöt abszolút nem fogadja el, sem az almát, sem a körtét, banánt, barackot Főzeléket is ímmel-ámmal eszi: vegyes zöldség, cékla, sárgarépa, sütőtök, csirke vagy pulyka hússal. Mit tegyek, hogy megszeresse a normális ennivalókat is?
2009. febr. 4. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én nem tudok segíteni, csak lásd, nem vagy egyedül! Mi kb egy hónapja eszegetünk. Az utóbbi napokban én is észre vettem, hogy nem kellenek a gyümölcsök, sőt, még a tejpép sem. Egyenesen tiltakozunk ellene. Kissé el is vagyok kenődve. Mindenféle bébiételt össze akarok venni neki, amit már 5 hósan ehet, hátha vmelyik izleni fog. Még csak olyan sincs eddig, amit szívesen evett volna, nem vettem észre. Én is tanácstalan vagyok.
2009. febr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is 7,5 hónapos de ő anyatejes. Mi is elkezdtük a hozzátáplálást és az elején szuperül indult aztán egyik napról a másikra kevesebbet evett és van,hogy a kanál látványától is sírni kezd.Én a fogacskájára gyanakszom leginkább (8fogunk van már)és amikor bújnak akkor nyügis kicsit belázasodik és semmi sem jó.

Én mindennap próbálkozom azokkal a kajcsikkal amiket megevett,de ilyenkor csak a cici segít.Ha nem fogy a picur súlya akkor nincs semmi gond.Próbálok új dolgokat is kóstoltatni néha bejön néha nem.Próbáld ki neki a tejtermékeket és keverd a gyümiket zöldségekkel.Pl.:Alma -cékla,Alma-Sütőtök,barack-Krumpli....stb. És lassan kevesebb zöldség több gyümivel.

Én remélem hamar visszajön az étvágya ha kibújnak a kisőrlők mert nagyon nyálzik és rágcsál és lázas is.

Ha fogzásról van szó akkor kitartás hozzá.Nekünk nehéz napok ezek,de vannak babák akik könnyebben viselik.

Boldog babázást.

7,5 hónapos kislány anyukája

2009. febr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1.vagyok: nekünk is a fog lehet az oka. Áttörte az ínyt alul két fogacska.
2009. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Türelem, hamarosan eljön az ideje. Tarts pár nap esetleg egy hét szünetet és próbálkozz újra.Nálunk segített:)
2009. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem rosszindulatból írom, de hogy jutott eszedbe férfira bízni, hogy hozzon gyógyszert? a saját férjemből kiindulva...én biztos magam intézném a dolgot. szerintem a férfiak nem körültekintőek, nem figyelnek ilyenekre, hogy lejárt a szavatossága...
2009. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bocs, nem ide szántam...
2009. márc. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!