Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor váltottátok ki a babátok...

Mikor váltottátok ki a babátoknál a vacsit és a reggelit és mit kap a gyerkőc ezen étkezésekre?

Figyelt kérdés

most vagyunk 9 honaposan és 3 étkezést váltottunk ki: tizorai: gyümölcs joghurtal vagy kukoricapehellyel, ebéd: husos főzi, uzsonna főzi

reggel és este tápi de ugy nézem nem elég neki, a tejpépet nem szereti


2009. febr. 4. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én vacsorára szoktam főzeléket adni, uzsonnára gyümölcsöt, vagy joghurtot keksszel, stb. A tejpépek közül az én fiam sem mindegyiket eszi meg a favorit a milupa sztracsatellás tejpép próbáld meg, még nekem is ízlik. Ő most nyolc hónapos és kb 1 hónapja váltottuk ki a vacsit, és a reggelit is.Igaz ő még lefekvés előtt és éjjel is szopik (na meg van mikor napközben is).
2009. febr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én babám imádta a hipp Jó éjt papi-ját! Tulajdonképpen tejbegríz. Esetleg megpróbálhatod azt is. Sőt én egy idő után magam készítettem neki a tejbegrízt tápszerből, vagy babatejből. Vagy adtam neki babajoghurtot gabonával. A gyümölcs estére és délutánra már nagyon való, savas. A joghurt is az, de az emésztést segítő, az én babámnak nem volt baja tőle. De mindenképpen a tejbegríz és tejberizs ami jó vacsira vagy valami tésztát készíthetsz neki(durumliszt, tojás nélkül). Vagy a főzeléket tedd akkora, az biztos táplál. Az én kicsim nem etette meg csak egyszer egy nap a főzeléket.

Ja és mekkora adagokat adsz? nem lehet hogy az kevés?

A tej vagy tápszer pedig maradjon meg reggel és este mindenképpen, tehát maximum fél adagot adj a kajából előtte, az se jó, ha bekajál.

2009. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én egy összevont reggeli-tízóraival próbálkozom épp most. (9,5 hónapos.)

Reggeli-tízórai: margarinos kenyér katonák, vagy kiflikarikák (reggeli), utána gyümölcs rizspéppel (tízórai)

Ha már eleget megeszik a kenyérből, később adom majd neki a tízórait.

A vacsorára még nincs ötletem, mert olyankor olyan álmos már, hogy lehetetlen etetőszékből szilárd étellel etetni.

2009. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

azért vagyuk gondba mert gluténosat nem ehet 1 éves koráig mert van lisztérzékeny a családba, pedig jo lenne mert már kaphatna kenyeret.

nagy étvágyu baba egy étkezésre 250-300g-ot eszik olyant amit én csinálok és meg áll benne a kanál szoval elég tömény. nap közbe jollakik az étkezésekkor 4 óránkét eszik csak az éjszakával van a gond. a ciciről 1 honapja szokott le a tápszert csak akkor eszi meg ha nagyon éhes és akkor sem sokat

2009. febr. 4. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!