Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős, hány kg és cm...

Mennyi idős, hány kg és cm volt a babád, mikor 4-ről az 5-ös pelenkára váltottatok?

Figyelt kérdés
Fiamnak csak éjszakára kell az 5-ös, nappalra 4-est hord. Elsősorban a Liberónál kérdezem.
2011. okt. 25. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de nemrég írta a Libero, hogy: az 5-ös méret majdnem u.akkora, mint a 4-es. A különbség abban van, hogy az 5-ös többet bír.


De most azért megkérdezném: tényleg hasonló a méret?

2011. okt. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most váltottunk 5-ös Liberóra, 11 kilós a lányom, de nappalra nekünk is elég a 4-es.
2011. okt. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi 13 hónaposan, kb. 10 kgosan váltottunk 5-ös liberora janurában, eddig jó is volt, de az éjszakát már nem elég. Két hete éjjel már 5-ös pamperst használunk, az jól bírja.
2011. okt. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csomó mindent jegyzetelek a fiammal kapcsolatban, na ezt viszont pont nem. :) Saccperkábé mondom. Mi nem Liberot használunk. Mivel a Liberonak nincs 4+osa, így annak a méretnek Liberonál az 5ös felel meg, és értelemszerűen 4es méret felett a Liberoból egyel nagyobb kell, mint bármely más márkájú pelusból. (Nem tudom érhető volt-e.)


Úgy 1éves lehetett, 81cemti körül, és valahol 10,5-11kiló közt (mindig hamarabb váltottunk a súlyhatárnál, szerintem a fiúknak a fütyijük miatt több helyre van szükségük). Most 20hós, és 12,5 inkább 13kiló ("rég" mértük, nem tudom), és kb. 1,5hónapja visszaálltunk a 4+osra, mert sokat nyúlt, és teljesen másképp áll rajta így a pelenka. Szóval ez most olyan, mintha a Liberoból az 5öst használnánk. Előtte meg a 6os.


Amúgy nekünk a 4es után egyből az 5ösre(Liberonál nézve 4ről 6ra) kellett váltani, a 4+ valahogy szűkös volt. Talán azért lehetett, amit előttem is írtak, h méretben kb. azonosak, csak több pisit bír el. Na nekünk a mérettel volt anno a gondunk, nem a pisivel.

2011. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Libero 5-öst nem használtunk, a 4-ről a 6-ra léptünk egyből, de nem tudnám megmondani, hogy mikor. Szerintem az nem mérvadó, hogy ki babája mekkora volt. TE látod a babádon, hogy mi a jó neki. Ha neki megfelel és elég a 4-es napközben , akkor tegyed azt, éjjelre pedig az 5-öst. De szerintem teheted nappalra is az 5-öst, legfeljebb ritkábban kell tisztába tedd.
2011. okt. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, h nem érdemes megvárni, amíg eléri a gyermek a használt pelenka felső súlyhatárát, mert akkor már kényelmetlen neki (arról nem is beszélve, h sokat ivósoknál gyakrabban is kell cserélni). Ha már eléri a nagyobb méret alsó határát, én nem szoktam sokáig húzni a váltást!
2011. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem használtunk 5-öst, csak a 4-ig jutottunk, egyszer vettem véletlenül 4+-ost, de már az kicsit nagy volt. 2év4hósan lett szobatiszta. Akkor 13kg és 94cm magas volt. Vékony testalkat, vékony combokkal és derékkal.


Inkább testalkatfüggő a pelenka mérete szerintem, pl kisebbik fiam 16hós koráig hordta a 3-as pelenkát. Most 17hós, 10kg és 85cm magas. :)

2011. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!