Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktatok át egy éves...

Hogyan szoktatok át egy éves kor után a reggeli és esti tápszerről? Hány hónaposan, mennyi idő alatt, és mivel váltottátok ki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

öhh, mikor kell leszoktatni? :)


Nálunk még mindig van reggel-este tejital, egy éves kora után erre szokott rá. De most már a tejet is adom neki néha. Jelenleg reggel megiszik kb 2,5-3 deci tejet húzóra, este pedig kb 2 deci tejitalt (tápszer, csak egy év felettieknek), vacsi után.


1,5 éves

2011. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2011. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, házi tejre álltunk át. Azon a héten amikor betöltötte az első életévét, adtam neki tejet, de nem kellett neki, még egy héttel késöbb sem, többször próbáltam. Végül a tápszerbe kevertem és kb. 2 hét alatt fokozatossan emeltem az adagot, a végén már csak a tej maradt. (pontosítok: tej és víz, mert felesbe kapja, nehogy erős legyen a házitej). A reggelit és az estit egyszerre váltottuk ki. Azóta a "feles" tejet issza.
2011. szept. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom mikor 1 éves lett,elkezdtem hozzá szoktatni a rendes bolti tejhez.Először csak reggel kapott,mikor láttam hogy nincs tőle baja akkor már este is azt kapta.2.8-as magyar tejet adok neki felforralva.Most 17 hónapos,este sima tejet kap reggel pedig teszek bele neki macikávét.
2011. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. lányom 1 évig tápi aztán bolti tej kb. 2 évig, aztán kapott egy szájfertőzést, nem tudott üvegből inni és igy sajnos a tejről is leszokott.

2. 3 évig tápszer, aztán bolti tejet kezdtem adni, sajna allergiás lett rá, nem ihatott, igy aztán nála is elmaradt továbbra az esti és reggeli tejci.

3. 1 évesem tápizik, és amig megissza azt is fog kapni, aztán boltit.

A tej nagyon jó a gyerkőcöknek, persze az mellett ennyi idősen már kell a rendes reggeli és vacsora is.

2011. szept. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!