Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányós-hasmenős vírust kaptak...

Hányós-hasmenős vírust kaptak el a gyerekeim,14 hósak, ikrek. Sosem voltak még betegek. Adnátok tanácsokat? Milyen gyógyszert kaptatok rá?

Figyelt kérdés

Ti elkaptátok?

A nagyobbik tegnap nagyon hányt,ma már nem.A hasa megy,de nem vészes,és nem is lázas.A kicsi viszont nagyon beteg:(Magas,csillapíthatatlan láz,hasmenés,hányás már nem annyira..


2011. jan. 24. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:

szia,


szerintem irány a doki!! nem az a mindennel orvoshoz rohanó típus vagyok, de itt már vinném!! nehogy kiszáradjon a kicsi!!


Ági

2011. jan. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekünk van 2 kisfiunk. Ők is valamint mi is egyszerre kaptuk el a Rota vírust. Kezdte a 14 hónapos kicsi, utána a 31 hónapos nagy és mi...

5 nap kórház, mert kiszáradtak...

Normaflort, Smecta port kellett velük itatni ami iszonyat ízű, állagú, stb...mint az agyag. Na de hatásos.....Meg kaptak infúziót. Gyógyszereket nem nagyon adtak. a kicsinek semmit, a nagynak meg csak azért adtak antibiotikumot mert elkapott valami felső légúti nyavalyát is....Sajnos.

Én is vinném, mert nekem azt mondták bent, hogy akár 1-2 hányástól is ki lehet száradni ha nem iszik utána eleget, ugyanis a hányással+hasmenéssel mondom akár 1-2 jó nagy adaggal is veszíthet annyi folyadékot hogyha nem pótolják akkor kiszárad és kész.

Vidd be őket. Minden jót!

2011. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az én gyerekeimmel mentővel kerültünk a korházba, mert hallgattunk a dokira és hányáscsillapító kúpot, és lázcsillapítót és hasmenésre valami fehér löttyöt kaptunk. (helyettes doki volt, mert a mi dokink is épp nagyon beteg volt.)

alényeg, h hiába adtunk nekik bármit, az azonnal alul-fölül ki is jött. az utolsó napokban már ott tartottunk, h napi szinten max fél-egy dl vizet tudtam kiskanalanként adni, és 2-3 ropit ettek csak. de ugye a szokásos: nyugodjon meg anyuka, el fog múlni ez az erős zöld színű hasmenéske is (alig volt már), csak még pár nap. én hülye meg hallgattam rá, mert ugye ő a doki.

tehát mielőtt gyógyszert adsz neki, vidd orvoshoz, ha nem javul az állapota akkor ne hagyd magad lerázni, vidd tovább.

remélem hamar túlestek rajta.

2011. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is megmutatnám dokinak őket a kiszáradás miatt.

egyébként Újév napján a férjem kezdte, majd a lányunk, aki most 1 éves, azután én, majd a nagyik és a többi nálunk megforduló rokon (tesómék). Szerencsére a lányunknál nagyon gyors lefolyású volt, 2 óra alatt hányt 4-szer, aztán ment egy kicsit a hasa és kész. persze mindezt késő este, így egyenes út vezetett az ügyeletre. Kapott daedalonetta kúpot, felet, de így virrasztottunk mellette, mert attól elkábult, féltünk, hogy hányni fog még.

a lényeg egy ilyen vírusnál, hogy sokat igyon, egy hányás után kis kortyokban, akár kiskanállal kell adni a folyadékot neki, nekik. illetve ha úgy látod, hogy amit megiszik és nem hányja ki, akkor kaphat annyit, amennyit hajlandó meginni.

az evést nem szabad eröltetni, érdemes sósat adni neki, mert arra jobban isznak a kicsik, illetve hasmenés esetén olyat adni neki, ami fogja a hasat, így krumplit, répát, esetleg banánt.

a lányunk 2 napig csak kölesgolyót evett, illetve főtt krumplit répával. szerencsére sokat ivott, így többször nem kellett orvoshoz vinni, illetve gyógyszert adni neki.

ha lázas és nem tudsz neki lázcsillapítót adni, akkor vagy hűtőfürdő, vagy bebugyolálás a megoldás.

a hűtőfürdőt úgy kell csinálni, hogy készítes normál fürdővizet, hagyod pancsikolni a vízben, a víz fokozatosan kihűl. ha már összerázkódik, akkor kiveszed a vízből. nagyon hatásos. a bebugyolását nem csináltam még, nekem az egy kicsit kegyetlennek tűnik, bár szintén nagyon hatásos.

ami még fontos. a dokinőnk azt mondta, hogy 38 fok körüli lázat nem szabad csillapítani, mert akkor működik legjobban az immunrendszer, azaz a szervezet próbálja legyőzni a vírust. ezért szinte óránként mértem a lányunk lázát, amikor beteg volt, és 38,3 után kapott csak lázcsillapítót.

lázas gyereket nem szabad túlöltöztetni, magyarán azért ne adj rá több cuccot, mert lázas.

2011. jan. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vigyed orvoshoz és érdemes megmutatni mindkettőjüket.

Hasmenésre amúgy jó a banán, mert székletfogó (már ha megmarad benne és nem hányja ki). De csak kicsi falatokat adjál, ne sokat egyszerre. És nagyon fontos, hogy ne száradjanak ki, ha kortyonként is itatod őket, de nagyon fontos, hogy elég folyadékot kapjanak. Remélem most már jobban vannak.

2011. jan. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is elmentem dokihoz vele. Írt fel Normolyt port (amit 1 liter limonádéba kellett belerakni, és azt 24 óra leforgása alatt kellett megitatni vele), meg Smecta port adtam neki napi 3x fél tasakkal. Ezen kívül hasfogóbb kajákat kellett adnom neki (krumpli, répa), és a doki mondta, hogy egyen sós kekszet, ropit, ilyesmit is, hogy az elveszített sómennyiséget is pótoljuk.

Én is elkaptam tőle, cudarabbul voltam, mint a kisfiam. A lényeg: sok-sok folyadék (alul-felül jött minden nálam is), széntabletta, és a Bolus Adstringens segített nekem (ez egy bélfertőtlenítő, amit recept nélkül lehet kapni, és nagyon-nagyon jó).

2011. jan. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
neked már nem aktuális, de: nekünk is volt ilyen, egész nap nem ettek szinte semmit pont ennyi idösen. elvittem öket dokihoz, hányáscsillapitó kupot irt fel meg székletfogót, de csak az elöbbit adtam nekik (helyettes orvos volt szintén) meg kamillateát, vizet. egész nap aludtak, heverésztek. 3 nap alatt mindketten tul voltak rajta.
2011. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!