Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most már mindig Így lesz?...

Most már mindig Így lesz? Hogy a nagyobb testvér beteg akkor a kicsi is beteg lesz? Mit tehetek elenne? Még csak 12 hetes a kisfiam.

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 15:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bölcsis, vagy ovis a nagyobbik? Ha nem javul a helyzet, mint legdrasztikusabb megoldás, vedd ki a nagyot a közösségből, és tartsd otthon, legalább ebben az undorító, vírusos, bacis téli időszakban, már ha lehetséges.
2011. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly ősszel (novemberben) kezdte a lányom az ovit, a legnagyon H1N1 hiszti közepette. A kicsi akkor volt 6 hetes. Nem oltattunk senkit, a nagy kb. havonta egyszer szedett össze valami betegséget az oviban, (kezdetben ez tök jó arány szerintem) de a kicsi kb. márciusig nem kapott el tőle semmit. Pedig sajnos még szoptatni sem nagyon tudtam, mert kevéske tejem volt, az is rövid ideig.

Tudom, hogy nem a H1N1-re kérdeztél rá konkrétan, nem is arra akarom kihegyezni a mondandómat, csak lásd, hogy nem kell aggódnod, nálunk mindenféle védelem (oltás, elkülönülés) nélkül sem volt semmi gond.

2011. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. sajnos az ovibol ki venni nem tudom mert nagy csoportos és ősszel iskolába megy.
2011. jan. 25. 16:13
 4/12 A kérdező kommentje:
Szoptatok csak és ígyis beteg lett. 6 hetesen tüdőgyulladás. most meg náthás lett. el vagyok keseredve :-(
2011. jan. 25. 16:17
 5/12 anonim ***** válasza:

szia!

az én fiam tavaly májusban született a lányom novemberben kezdte az ovit no a fiam decembertől következő év májusig volt beteg szopi mellett! már mindenhol volt kivizsgáláson de a végeredmény az lett hogy a nagy hozta haza a bacikat! idén már kicsit jobb a helyzet! annak nem vagyok híve hogy kivegyem az oviból arra szüksége van a nagytesónak is hogy gyerekek között legyen!

2011. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod. remélem egy kicsit jobb lesz a helyzet nálunk. Mert amúgy a nagy nem beteges. de most kétszer volt és mind a kétszer beteg lett a kicsi is pedig vigyáztunk hogy ne nagyon legyen a közelébe.
2011. jan. 25. 16:26
 7/12 anonim ***** válasza:

én ugyanígy voltam, kb hat hetes volt a kicsi mikor először lett beteg és aztán folyamatosan. Végül pár hónaposan azt mondta a doki, csináljunk egy röntgent, nehogy legyintgessünk, aztán végén kiderüljön, hogy baj van. Mondjuk lekopogom, nálunk sosem volt súlyos, taknyosság-köhögés ebben kimerült a dolog.

Végül más okból, de 8 hónaposan néztek nála immunkémiát és kiderült, hogy minimális az IgA és az IgG szintje. Veleszületett immunhiánya van. akkor azt mondta a doki, amíg nincs különösebb, addig semmi teendő.

most bekerült a nagyobb a kórházba és ott beszélgettem az orvosával és azt mondta létezhetetlen, hogy ilyen immuneredménnyel nincs súlyos baja, mondtam pedig nincs, most nézték újra, hát kicsivel több az immunsejtje bár a minimumot sem éri el. Viszont életében először nem volt beteg szeptembertől és most már lassan február. Mert eddig folyamatosan köhögött és taknyos volt szeptembertől júniusig. Úgyhogy talán beindult az immunrendszere.

Kicsit hosszú voltam, de azt akarom mondani, lehet semmi köze a nagyhoz, hanem nálatok is immunproblémák állhatnak a háttérben, mert kevésbé szerencsés esetben nagyon csúnya bajokat tud okozni.

Ja és ami nekünk bejött az a probiotikum, én kúra szerűen adtam illetve később mindenből olyat adtam, ami probiotikumos. Nekem ezt javasolták, hogy folyamatosan adjam neki, most már sok fajta van, azt hiszem a lactív baby újszülöttkortól adható. (ne csak hasmenés, antibiotikumos kezelés után, hanem minden nap, mint egy vitamint)

2011. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, az én babám is beteg lett 5 hetesen :( A nagytesónak volt a szülinapja, átjáróház volt nálunk, valaki idehozta a betegséget. Légcsőhurut, majdnem ráment a tüdejére, mentünk mellkasröntgenre is. Egy hónapig beteg volt :(

Úgy sajnálom szegényt, és ez vár rá akkor is, ha a nagy megy oviba majd (1 év múlva).

Tervezünk 3.babát is, hát nem tudom mi lesz, valaki állandóan beteg lesz???

A kicsi most 3 hós, a nagy 26 hós. Kb ennyi korkülönbséggel szeretnénk a 3.babát is.

2011. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, és csak anyatejes a babám és igény szerint szoptatom, ennyit arról, hogy az anyatej megvédi őt a fertőző betegségektől :(

Amikor levittem a dokihoz, azt hitte, tápszeres, azt mondta, nem szoktak az anyatejesek vírust elkapni.

2011. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szia. 22.05 -ös válaszoló. Most hogy van a babád?? Voltatok azóta betegek??? Mi is csak szopizunk igény szerint.
2011. jan. 26. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!