Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami megtakaritásotok?...

Van valami megtakaritásotok? Bevállalnátok ugy babát hogy nincs?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Jah,tőzsdézek!
2011. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
Én csak biztos anyagi háttér mellett vállalnék egy kisbabát!:(
2011. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

mikor az első babánk született, még nem volt,mert épp épitkeztünk.

most már van, igaz életbiztositás formában, meg mind a 4 gyereknek start számla

2011. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
0%
Az attól függ. Én beválaltam egy gyereket, már nagyon szerettem volna, de pénzem igazából nekem sem volt, de az apjának igen. Most szívok, mert válófélben vagyunk, és ugyan ott tartok mint szülés előtt. Semmim sincs. Persz a szüleimre számíthatok. Előtte dolgoztam, de nem volt akkora fizum, hogy sokat félre tegyek, és szüleimnek sem, hogy esetleg egy kis lakást vegyenek. Nincs két egyforma eset, a tiéd lehet jó is. Nem bántam meg ettől függetlenül semmit, de sokkal nehezebb azzal a tudattal élni, hogy ha bármi történik nincs pénzem, és a gyes alatt miből is lehetne félretenni.
2011. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha csak olyanok vállalnának babát, akiknek megtakarításuk van, már régen kihalt volna a magyarság!!!
2011. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Nincs, nem is volt, és ahogy magunkat ismerem nem is lesz soha. Amennyi van, annyit költünk. Van 3 gyerekünk, házunk, kocsink, és még kaja is itthon. Minden hónapban éppen kijövünk a pénzből. Amikor 1 gyerek volt is így volt, és most is. A gyerek nem a bankszámlától függ nálam. Szóval vállald be. Ami indulásnak kell beszerzed a 9 hónap alatt, utána egy évig alig kell vmi a peluson kívül. :D
2011. jan. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Van egy 23 éves lányom. Se akkor nem volt megtakarításunk, mikor megszületett, sőt azóta sem volt soha, és ahogy kinéznek a dolgok nem is lesz. Ha arra vártam volna, hogy megtakarításunk legyen, akkor nem lenne gyerekem.


A legnagyobb luxus a megtakarítás. Nem semmire kell gyereket vállalni, de inkább az a meglepő, ha valakinek van megtakarítása, ha normálisan élő családok közül is csak az vállalt volna, akinek még az is van, alig lenne gyerek.

2011. jan. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Én (sajnos) csak akkor vállaltam be, miután mindenünk meglett.. Ház, autó, karrier, külföldi tapasztalat, utazgatások + megtakarítás is. Iszonyú sokat dolgoztunk érte. (Pénzvilágban dolgozunk, tehát nem valami "más"-ra kell gondolni).


Mire ezek meglettek, elmúltam 34 éves. Ma már nem tartom ezeket olyan fontosnak, hiszen a válság miatt mi most egy csomó pénzt elveszítettünk, mit ne mondjak, milliókat.. de erről most nem szeretnék beszélni, mert eléggé fáj még most is. Úgyhogy szinte ugyanott vagyunk, mintha szültem volna 28 évesen, megtakarítás nélkül... Ugyhogy ha újra kezdeném, egy minimális háttérrel már belevágnék!!!!

2011. jan. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Az nincs, de nincs is hitelünk se! Illetve annyi,hogy adtunk kölcsönben ismerősnek 120 ezret. Na azt most visszaadta és mivel idén szeretnénk nekiállni a baba készítésnek, úgy döntöttük félre tesszük dokira, meg a szülésre. Babakocsiból már van kb. 10 felajánlásunk!:) De szerencsére nem keresünk annyira rosszul, tehát menet közben meg tudjuk venni a dolgokat! Meg a leendő nagyszülők is sokat segítenek!
2011. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Nincs és mivel havi kb. 50-ből élünk ketten, nekem meg alig van munkaviszonyom. Így nem nagyon merek babát vállalni, mert a párom munkahelye is bizonytalan és most nagyon kétséges lett, hogy meg bírjuk-e tartani a lakást (hitel van rajta). Aztán nem tudunk hova menni, maximum albérletbe, ha egyáltalán tudjuk valamiből fizetni.

Ha valamit ki tudunk okoskodni, akkor majd jöhet a baba. Remélem, tudunk valamit változtatni, mert én már azért benne vagyok a korban. :(

2011. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!