Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hónapos a kisfiam és...

5 és fél hónapos a kisfiam és még nem forog. Oldalra nagyon szépen elfordul de onnan lusta átdobni a fenekét. Mennyi az az idő amit el lehet fogadni a forgás terén?

Figyelt kérdés
2009. febr. 5. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont ugyanez a problémánk, most öt hónaposak vagyunk. Nekünk azt mondta az orvos, hogy vigyük tornázni. Egyébként szerintem ha hat hónaposan fordul először az még biztosan nem gond. Az orvosunk kicsit furcsa.
2009. febr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

semmi baj! ha gyakorolja egyszer csak skerülni fog! minden baba másként érik, lhet hogy a tiednek egy kicsit több idő kell. félévesen már térdelőtámaszt is csinálhat és a mászást imitálhatja! Az én kicsim is egyik napról a másikra kezdett el mindent, mire megijedtem volna hogy el van maradva rámcáfolt!

Játszál vele, játék közben próbáld forgásra bírni, úgy hogy a füle mellett legyen valami érdekes...stb. Biztosan fogja csinálni a mozdulatsort már tudja!

2009. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Én babám 3 hós kora óta simán átfordul többször is. Biztos belejön a tiéd is hamarosan.
2009. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem aktivizálja magát. 3 hónapos korában megfordult hátról hasra kb. 3-szor. Utána sokáig semmi. Most 5 hós múlt én is elkezdtem aggódni. A védőnőm szerint ha 7 hónaposan sem fordul, akkor már odafigyelnek rá. Mi úgy próbáljuk ingerelni, hogy lerakunk a földre takarót (kemény felületen könnyebben fordulnak) és a játékait olyan messzeségben lengetjük, hogy muszáj legyen arra fordulnia. Finoman toljuk a kis hátát is néha. Van, hogy a takarót emeljük meg és úgy görgetjük át a gyerkőcöt. Ezt kb. 3 hete csináljuk, azóta már kétszer átfordult magától is, de lehet hogy csak véletlen volt. Ne aggódj, biztos ráérez az ízére, mi is ezzel bíztatjuk magunkat. :) Az enyém mondjuk eleve nem nagyon szeret hason lenni, nem tud úgy nézelődni. Hasról hátra még abszolút semmit nem mozdult.
2009. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,akkor nem aggódok.
2009. febr. 5. 20:36
 6/7 A kérdező kommentje:
Mikor volt a kisfiad 5 hónapos?Nekem van már 2 nagy kamasz gyerekem de már nem emlékszem mit mikor csináltak?Akkor nem volt ennyire kiélezve a dolog.Nem küldtek rögtön konduktorhoz.
2009. febr. 5. 20:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Január 29-én töltötte az 5 hónapot. Nekem nem mondta a védőnő, hogy tornázni kéne vinni, sőt, nyugtatott, hogy még van idő. Ő mutatta, hogy hogyan játszunk vele, ami esetleg forgásra készteti.
2009. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!