Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy kisfiam...

Mit tegyek, hogy kisfiam itthon is gyorsan/normálisan egyen?

Figyelt kérdés

2 éves fiam a bölcsiben ügyesen, egyedül eszik. És természetesen nem várnak rá 2 órát. Sőt, az uzsonnáját láttam már többször is - 10 perc alatt eszi meg max.


Itthon minden evés egy rémálom. A következő a "műsorszám": ha etetjük, akkor max fél óra alatt betermeli a hamit.

HA nem etetjük, akkor fészkelődik, elfekszik az etetőszékbe, csak akkor tesz ételt a szájába, ha rászólok, sokszor csak tartja az ételt a szájában és nem rágja. Néha eszébe jut, akkor eszik. Aztán 1.5 óra elteltével megunja és inkább nem eszik csak kiszállhasson játszani. Nem ritka, hogy 2 óra, mire megeszik egy kakaóscsigát.


Ha mondjuk fél óra elteltével elveszem előle az ételt, akkor hisztizik mondván, hogy "Anya, eszek még". Ha ő unja meg és kéri, hogy vegyem ki, akkor fél óra múlva jön, hogy "Anya, mit ehetek?".

Ha ilyenkor nem adok neki enni, akkor a következő evésig egyfolyátban ezt hallgatom, hogy mit ehet és a következő evésnél ugyanez a műsorszám. Ha adok neki, akkor ugyanúgy egy ideig eszik, aztán jön a műsor.


Már nagyon unom, hogy csak akkor eszik, ha rákiabálok és két órán keresztül rágjuk egymás idegeit.


Etetni pedig nem tudom mindig, mert van kistesó és őszintén szólva nem is akarom, hogy etetni kelljen.


Van bármi ötletetek? Már nagyon nagyon elegem van ebből. Előre rettegek, hogy a kicsi is ilyen lesz... Egyébként a 2 éves fiam rengeteget eszik, csak ember legyen a talpán aki kibírja várni...


2011. nov. 5. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen manipulál, mert tudja, hogy lehet.


Ha játszani akar, akkor higgadtan, érthetően el kell neki magyarázni, hogy jó, kiszállhat, de legközelebb ekkor meg ekkor lesz kaja (következő étkezés). Ha utána panaszkodik, hogy éhes, akkor szintén higgadtan nyomatékosítani, hogy megbeszéltetek valamit és az úgy is lesz.


Ne kiabálj, ne lássa rajtad, hogy ez idegesít (tudom, nehéz, de ez az egyetlen megoldás). Pár nap/hét, és leszokik a műsorról, mert tudni fogja, hogy kell enni, és ha bohóckodik, hisztizik, akkor éhes marad.

2011. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De ezen már túlvagyunk, ahogy írtam is. Hiába mondom neki, hogy nem lesz következőig evés. Akkor azt mondja, hogy ok és aztán jön, hogy éhes. Nem adok neki, és mégis ugyanez a műsor a következő evésnél. Már bő fél éve kísérletezek :(, hogy mi a jó. Én etetni sem szoktam, csak az Apja. Ezért tudom, hogy akkor gyorsan végez...
2011. nov. 5. 11:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha másfél óráig eszik, szerintem nem éhes. Vagy csak élvezi, hogy otthon nem kell sietni az evéssel. Te mit csinálsz, amíg eszik? Mi lenne, ha tíz perc után elkezdenéd tenni a dolgod, mással foglalkozni? Neki meg mondhatnád, kicsit változtatva a megszokott forgatókönyvön, hogy "jól van, kisfiam, te egyél nyugodtan, addig én mosogatok/főzök/játszok a kistesóval". Ezen lehet, hogy meglepődik, és már nem is lesz olyan érdekes, hogy sokáig egyen és ezzel téged bosszantson. Vagy próbáltad már így?
2011. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, nem ülök mellette. Olykor még az étkezőből is kimegyek, berakom a mosást, elmosogatok. Megszoptatom a Hugát, stb.

ÉS éhes, mert ha a férjem megunja és eteti, akkor eszi mint a kisangyal. Sőt, ha bizonyos idő után elveszem előle, akkor ordít, hogy adjam vissza, mert ő éhes. És függetlenül attól, hogy visszaadom v. sem, legközelebb ugyanez a műsor :(

2011. nov. 16. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Hagyjatok ki nassolásokat, uzsit, csakis főétkezés legyen neki, akkor lehet megéhezik annyira, hogy gyorsan nem gondolva bevágná. ÉN hétvégenként a gyerekeket nem reggeliztem automatikusan, csak ha már kérik, és attól számítva mehet az ebéd majd. Elég nekik az iskolai, óvodai parancsolás,hogy mikor kell enni. Elvégre szegényeket beprogramozzuk, hogy mikor is mit egyenek, legalább otthon legyenek szabadabbak. Viszont ha már eszik, de úgy látszik befejezte, akkor egyszer megkérdezed kér e még, aztán meg elveszed és kész. Lefog szokni a rossz szokásáról. Te pedig ne is menj bele a vitájába, hogy most ezért hisztizik, hagyd, hogy abbahagyja a maga kis ritmusában, foglald le magad addig. Próbáld lazábban venni, ne is említsd neki, hogy egyen, ne noszogasd. Várd meg míg igazán éhes.
2012. márc. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem akarlak ijesztgetni, de mi most a házifeladattal vagyunk hasonlóan, és megmondom neki Ő a főnök, hogy mikor mehet játszani. Ha gyorsan megcsinálja hamar és többet játszhat, ha lassan akkor később kevesebbet. Nem mindig választja a gyorsat, de már kezdek leszokni, hogy siettessem, elvégre ő a saját főnöke, csak addig nem játszhat. Őrületes türelemjáték a gyereknevelés.
2012. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!