Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járni most tanuló, mindenhol...

Járni most tanuló, mindenhol eleső babátokat naponta mennyi időt hagyjátok szabadon mozogni az egész lakásban?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy csak a nap egy részében, néhány órát hagyjátok szabadon "garázdálkodni", szekrényajtókat nyitogatni, pakolni, mindenhova bemászni (mert ugye ezek vele járnak :-))), vagy egész nap szabadon csetlik-botlik és esik jó nagyokat? Ha egész nap hagyjátok, nem féltek, hogy valahol nagyon megüti magát? Vagy minden lépésénél követitek? És a házimunkát hogy csináljátok mellette? Várom a tapasztalatokat!
2009. febr. 5. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ÉN veszélyes dolgokat elpakoltam vettünk sarokvédőt, s hagytam...néha járóka, meg amikor aludt akkor házimunka...nm voltam nyomában állandóan.
2009. febr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ui, ja élvédőt is vettünk, meg szerkényzárat ahol nem akartam kutasson, meg konnektordugót is.:)
2009. febr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is vettem szekrényzárat, konnektordugót. Egy szoba el van zárva tőle teljesen. (itt vannak a számítógépek) Van olyan fiók, szekrény amit kipakolhat, ezt élvezi. Amig porszívózok vagy a babkocsiban vagy a járókában van. Főzni is úgy szoktam hogy szabadon mászkálgat persze ahol látom. Esett már egy párszor, de hamar megtanulják hogy kell esni. Már pl. a fejét emeli, nem veri oda amikor elesik. Sír egy kicsit megvígasztalom nevetünk egy kicsit és minden megy tovább. Nagyon nem tudja magát megütni.
2009. febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Nálunk az a baj, hogy télen elég zsúfolt a lakás, mert a kinti (kerti) nagy növényeket is bent tartjuk. Emiatt szűkösek a helyiségek és szinte mindenütt megüti magát, mert úgy mozog, mint a rakéta. Tegnap is beütötte a fejecskéjét és lett rajta egy kék folt. Szörnyű érzés volt, de ő mintha észre sem vette volna. Ha egy fél percre nem nézek rá, biztos elesik valahol. Ráadásul a lakást sajnos lehetetlen biztonságossá tenni, mert neki elég egy radiátor, aminek nekieshet... Várom még a válaszokat!

2009. febr. 5. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is vannak nagy virágok a lakásban, és egyszerűen nem bírom igazán biztosságossá tenni a lakást a babának, mert az enyémi is megy neki mindennek, mindegy hogy szekrény, radiátor, de még a partfis nyél mellett is feláll. Járókában nem szeret lenni, pedig jó nagy (1m×1m), így egész nap szambázik a lakásban. A nap nagy részét azzal töltjük, hogy mászok vele minden hova, amin ő nagyokat nevet, nekem meg már kék zöld a térdem. Persze így is van hogy elesik akkor sír picit és irány tovább. Persze, hogy féltem, de gyerek úgy még nem nőtt fel, hogy ne esett volna jó nagyokat. Én például leszaltóztam a fotel tetejéről egyenesen az asztal sarkának. Szegény anyum majdnem szívbajt kapott. Pakolászni reggel szoktam mikor még szunyál, meg napközben, mikor elalszik. Persze van, hogy nincs kedvem, és van hogy hagyom az egészet a fenébe estére, mikor apa hazajön akkor nekállok rendet rakni, vasalni, főzni, ilyesmi.

2009. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!