Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy készítsem el a csirkemája...

Hogy készítsem el a csirkemájat 8hónaposomnak? És mi megy hozzá? És céklához mi illik?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én simán megfőzöm a krumplival,répával,és pl karfiollal,picit sós vizben,és utána turmixolom.

A céklához én almát krumplit csike husit adtam mig ette a lányom,most kifejezetten utálja:-(

2011. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pici olajon üvegesre párolsz aprított hagymát, rárakod az elkapart vagy vékony csíkokra vágott csirkemájat, kevés majorannát, pici vízzel felöntöd, és készre párolod fedő alatt. Ha megpuhult, adsz hozzá kevés sót (én biovegetát használtam), még öt percig hagyod fedő alatt, és kész. Ez a resztelt máj. Ehhez krumplipüré illik a legjobban - krumplit megfőzöd héjában vagy héja nélkül felkockázva kevés sós vízben, majd leszűröd, aztán még forrón összetöröd, és kevés vajjal kikevered. Felöntheted ha van otthon egy kis rizstejjel vagy tápszerrel /akár anyatejjel is lehet/.


Céklához (megmosva, megszurkálva egyenként alufóliába csomagolva, sütőben megsütve 1 óra alatt - a vitaminok is benne maradnak, nem főzöd ki belőle) alma, krumpli, csirkehús illik a legjobban.

2011. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Az még eszembe jutott, hogy a céklából levest vagy főzeléket is szoktam csinálni. Ahogy leírtam alufóliás módszert - meghámozod utána, felkockázod, turmixolod, aztán pici vízzel felönteni - így főzelék lesz belőle, kevés só, cukor, pici citromlé, és natúr joghurt + liszt keverékéből habarást készítesz, és behabarod a főzeléket. Ha több vizet raksz bele, akkor leves lesz belőle. Felnőtteknek is nagyon fincsi, akár tejföllel is lehet csinálni, vagy tejszínnel - azért írtam a natúr joghurtot, mert az is mehet 8 hónapos kortól. Felnőtteknek pirított zsemlekockával isteni, gyereknek pedig plusz főtt krumplit lehet hozzá turmixolni, hogy sűrűbb legyen + roston csirkehusit.
2011. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Húú ez jól hangzik,amit a második válaszoló irt,én is kipróbálom.Az első voltam.
2011. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a recepteket!

Eddig krumplival csináltam a céklát,nagyon szereti,de most ki fogom próbálni a 2.válaszoló receptjét.

Májat még nem csináltam neki,nem tudtam hogy lehet dinsztelten adni.

Ha van még jó receptetek,kedvenc,akkor azt is leírhatjátok :)

2011. jan. 27. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!