Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ruhát használtok el...

Mennyi ruhát használtok el átlagosan 1 nap a babátoknál? Hány naponta mossátok őket?

Figyelt kérdés
Még kismama vagyok, most néztem át a babám kezdő (56-os) bodyjait, rugdalózóit. Nem tudom, hogy elég lesz-e. Nektek kb. hány darab volt a kezdő ruhatár?
2011. jan. 28. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5-6 db mindenből. Minden este kiöblítettem, felesleges még ilyenkor mosni a ruháit. Kivéve persze ha lebukja. Kb. 1 hónap után mostam a ruhájait. Rugi ha nem lett bukott még másnap ráadtam.
2011. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Utólag visszanézve az első 3-4 hónapban elég lett volna minden méretű ruhadarabból 4-5 maximum. A babám keveset bukott, a pelusa sosem eresztett, ritkán kellett egy nap ruhát cserélni rajta. Azaz naponta egy darabot használtunk mindenből.
2011. jan. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt nem lehet kiszámítani előre.

Egyik babám annyira bukós volt, hogy naponta 5-6 teljes ruhacsere is előfordult (pedig nem voltam szívbajos, egy kis "pötty tej" miatt nem öltöztettem át, de dőlt belőle), második babámnál átlag napi egy öltözet kellett.


Én mindent együtt mostam kezdettől a saját ruháinkkal (kivéve ha kakis lett, azt kézzel öblítettem, mielőtt ment a gépbe), így én gépben mostam.


De talán ráérsz a férjedet is elszalasztani, ha kevés lesz.

2011. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nálunk 1 nap általában 1 vagy 2 body, rugi kell. én úgy csinálom, hogy esti fürdés után tisztát adok rá, aztán ha másnap este még nem kakis, pisis, akkor félreteszem. hogy ha mondjuk következő nap cserélni kéne, akkor az ilyen 1 kört futott ruhát adom rá.


így kb.8-9 db volt egy méretű ruhából, kb.5-7 naponta mosom. érdemes turkálóban szétnézni, rengeteg alig használt ruhácska van, jóval olcsóbban.


rugi és body kell több, pulcsiból, zokniból ritkán koszolódik, azokból 2 is elég. a nadrág nyomja a pocakját, azt nem adok rá, ing/póló meg nekünk egyátalán nem jött be, sosem adok rá.


boldog babavárást!

2011. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

jaj, elfelejtettem írni, hogy én textil pelust adtam rá, ezért sűrűbben lett kakis, pisis a ruhája.


ha eldobható pelust használ, akkor elég 5 db kb.

2011. jan. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 naponta mostam és naponta 7-8szor át kellet öltöztetni + napi legalább 15 db mosható pelus is társult ezekhez..az első 3 hónapba nagyon sokat bukott :(
2011. jan. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tűnik, elég lesz az öt body, ami eddig van. Kaptunk ígéretet egy-két kölcsön darabra, azokkal biztosan elég lesz. De legfeljebb apa majd tényleg ugrik egy kört. :)
2011. jan. 28. 11:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Így van. Előre nem érdemes betárazni, utólag meg apát elugraszthatod egy csomag tesco gazdaságos bodyért vagy rugiért, még ő is megtalálja, hogy hol van, :-) és azok jól moshatók.
2011. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerencsére rengeteget kaptunk de el is kelt mert az én lányom napi 3-4x összekakilta magát!Nállunk a 4-5 nem lett volna elég még most sem, én szinte mindenn nap mosok.
2011. jan. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, 5 body max 2 napra volt elég, olyan hígat kakilt minden pelusból kifolyt, na meg minden szopi után bukott.

Heti 2x mostam, 25 body, 14 rugija volt 0-3 hós méretből!

Napi 3-4 garnitúra fogyott!

5 body az semmi!

Mosni meg vasalni nem mindig van idő egy sírós baba mrlett!

Turiban 50-100 ft darabja!

2011. jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!