Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felébresztitek babátokat a...

Felébresztitek babátokat a napközbeni alvásból a jobb (hosszabb, nyugodtabb) éjszakai alvás reményében?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos és éjszaka sokszor felébred, nyugtalanul alszik. Elvileg minden igénye ki van elégítve, mégsem alszik 4-5 órát egyben. Azt tapasztaltam, hogy ha napközben nem hagyom annyit aludni, estére jobban elfárad és szépen elalszik. Utána viszont sokszor ébred (víz, cumi). Nappal van, hogy órákat is képes (lenne) aludni. De akkor éjszaka miért nem? Mi a tapasztalatotok?
2011. jan. 28. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
erre van aki azt mondja h felcseréli az éjjelt anappalal. náűlunk hasonló a helyzet annyi különbséggel, h én 7hós fiam nem alszik csak 3Xfél órát kb nap közben, éjjel meg már csak 2,5-3 óránként kel (volt h fél óránként!), én hagyom aludjon nap közben, este, ha éjjel kel, kap cicit, én is sírnék, ha éjjel felkelek, és nem kapok ini, páromtól egy ölelést, csókot...
2011. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze hozzá. Én azon vagyok, hogy nem szabad felkelteni. Fiam lassan 3 éves lesz, nagyon sokféle módszert, napirendet próbáltunk, de így utólag felesleges volt. Egyszerűen vannak ilyen típusok, akik nem jól alszanak és a ha fejre állsz,akkor sem fog.És ezt az éjjelre írom. Ő még mindig 3 órát lehúz napközben,de éjjel ébred. Ez van, majd elmúlik. Mostanra ez így már nagyon jó,ahhoz képest hogy mik voltak. Szóval az idő nálatok is megoldja majd, addig meg kitartás.
2011. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Mi is így voltunk. Sok mindent kipróbáltunk de semmi nem vált be. Végül átrendeztük a szobáját és a "környezetváltozás" meg tette a hatását. Azóta éjszaka és nappal is jobban alszik.
2011. jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
fiam 16 hónapos.éjszaka 12,nappal 2-3 órát alszik.három óránál nem hagyom többet aludni nappal
2011. jan. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kislányom 7 hós koráig sokat aludt nappal, éjjel többször megébredt. Én hagytam aludni, bár a család többi tagja folyton piszkált miatta. Most 9 hós. Alig alszik nappal 1x1 órát, és az éjszakája is joval rövidebb. Most ez van. Sajnálom, de nem tudok mit tenni. Örülj, ha alszik. Kell nekik még nagyon az alvás. Mivel éjjel többször megébred, persze, hogy nappal pótolja. Engedd!
2011. jan. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!