Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt keresztény anyukák?...

Vannak itt keresztény anyukák? Mikor vittétek először a babátokat Istentiszteletre? Az enyém 10 hetes, de azt gondolom jobb megvárni ennek a vírusos időnek a végét.

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 22:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

4 hetesen már voltam a kicsivel. Ő mondjuk nyári baba. De az őszi-téli babák közül is már hozták 2-3 hetesen is a többiek. Nem végig, csak 1-2 órára mentünk. Aztán 6 hetes korától végig.

2011. jan. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%

De jó ilyeneket olvasni :) Mi is hamar szeretnénk vinni a férjemmel a kisbabánkat Istentiszteletre. (Még nem született meg) Engem is érdekel, hogy ki mennyi idősen vitte először. Én szoktam látni babakocsis házaspárt, egész picike babával... :)

üdv. 23/N

2011. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Április végén született. 3 hetesen voltunk először. Olyan jól végig aludta úgy 3-4 hónapos korig.:)
2011. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
akkor mit tegyek? nekem már nagyon hiányzik az alkalom,a Férjem nem szeret nélkülem menni,de a picim koraszülött34+5re bút ki és most lett csak 4 kiló.Aki csak 1-2 órára ment kapott bent helyet?A dicsit kihagytátok és csak gyülytésre és tanításból valameddig maradt?
2011. jan. 28. 23:16
 5/23 anonim ***** válasza:
44%
Én 2 hónaposan vittem először,7 hónapos koráig végigaludta. Utána is csak bámészkodott semmi gond nem volt vele. Most 2,5 éves már nehezebb vele menni.A kérdésedre válaszolva,én sem vinné most járványidőszakba a babát!
2011. jan. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés.. A szopiztatást hogy oldottátok meg?Nem gáz Istentisztelet alatt eltűnni 1 órát etetni?Az enyém cumiból nem issza meg a lefejt tejcsit.
2011. jan. 28. 23:21
 7/23 A kérdező kommentje:
Hála a sok gyors válaszért.a Kismaminak jó babavárást,Könnyű és gyors szülést időben.Ámen
2011. jan. 28. 23:26
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Miért lenne gáz? Más is úgy csinálja. A gyereknevelés ezzel jár. A nőknek ez egy nagyon fontos feladatuk, és eleinte még komoly szüksége van rád a babának. A babakocsisok közé hátra üljetek, már legyetek ott az elején, és ameddig bírja, vagy te bírod. (Mindkét végén van a csarnoknak kijelölt helyiség szoptatni. Feltéve ha Pestről beszélünk.) Vagy úgy is jó, ha a férjed elmegy hamarabb, foglal helyett ott, és csak a prédikációra mentek el a babával.

Az viszont nagyon fotnos, hogy ha te nem is tudsz menni, a férjed ott legyen. Ő a családban a szellemi vezető, nem engedheti meg magának, hogy ő is "leépüljön" mert te a baba miatt kimaradsz. Küldd el, ha te nem is mész még, és hozza hazafelé neked a kenetet. :DD

2011. jan. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Nekem még nincs babám, de írom, amit látok, tapasztalok.

Unokatestvéremék szerencsések, nekik babakocsi és bababarát a templom, ha sír a baba, a többiek csak mosolyognak, nincs semmi gond. Nincs attól szebb, mikor a tipegők nyáron egy Istentisztelet alatt százszor körbejárnak, és kérezkednek ölbe(mindenki ismer mindenkit) aztán áhítattal hallgatnak, sokszor nyitott szájjal! Annyira szeretem őket nézni ilyenkor, ők még őszintén csak akkor figyelnek, ha tetszik, amit hallanak, és bizony sokszor néznek érdeklődve. Volt, hogy szülés után pár nappal már ott volt az anyuka(nyáron), a kivonuláskor mindenki megnézte az új jövevényt, hisz pocakosan is mindig ott volt az anyuka :) Jó lenne, ha mindenhol ilyen szeretettel várnák az anyákat babákkal, kicsikkel, mert hallottam már olyat is, hogy szinte kizavarták az anyukát, mert a baba bezavart a prédikációba. :( Most, hogy ilyen köhögős idő van, tényleg jó lenne kicsit várni, nehogy elkapjon valamit a kicsi, de aztán menjetek bátran!

2011. jan. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%

Bocsi,de ha az ismerősöd ilyet tett, akkor ő sem hisz Istenben.


Másrészt meg a gyerek nem azért jön, hogy felfogja miről van szó. Hanem azért mert én akarom felfogni miről van szó. Az életemnek van egy része, amit nem a gyerekem kénye-kedvének alárendelve élek. Más konditerembe meg manikűröshöz jár, vagy angol órára, és oda még el sem viszi magával a gyerekét. Én Istentiszteletre járok, mert tudom, hogy ez építő hatással lesz/van az életemre.

Nem kell megértened most azonnal. Adjon kegyelmet az Úr neked, hogy egyszer majd érezd a szívedben....

2011. jan. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!