Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt keresztény anyukák?...

Vannak itt keresztény anyukák? Mikor vittétek először a babátokat Istentiszteletre? Az enyém 10 hetes, de azt gondolom jobb megvárni ennek a vírusos időnek a végét.

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 22:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
31%
De akkor minek viszed magaddal a gyereket? Amúgy én már kaptam az élettől nagy kegyeletet. 3 éve 680 milliót nyertem a lottón. És most nehogy azzal gyere hogy Isten töltötte ki a tíz éve állandó számaimat! Én sem viszem el a két hatéves gyerekemet kemény rock koncertekre,pedig a mindenem a rock. Otthon sem kell hallgatniuk,mégis sokszor odajönnek,hogy apa ez jó. Ja bocs,nem nő vagyok.
2011. jan. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
58%

Adjon kegyelmet az Úr neked, hogy egyszer majd érezd a szívedben....

Tudod,Kedves utolsó,ettől a bigott,nyálas szövegtől tartják sokan távol magukat a templomtól...mert nagyon-nagyon sok magukat hívőnek tituláló ember él képmutató életet.

Én voltam elsőáldozó,bérmálkozó,templomban is kötöttünk házasságot,2 gyerekünk született,mindkettőt megkereszteltük.DE!Én úgy gondolom nem kényszeríthetjük rá az akaratunkat egy másik emberre(még ha gyereke akkor sem).Meg kell hagyni nekik a választás jogát.Az én nagyobbik gyereke keresztény szellemiségű iskolába járt,volt elsőáldozó,hetente 2x volt hittanóra(beépítve a tanrendbe!),mégis,most,18 évesen azt mondta,ne haragudjak,de Ő nem ért egyet az egyházzal(őszintén megmondom,én sem)és a hit belűről fakad.Ahhoz nem kell hetente templomba járni8maximálisan egyet értek Vele,mi sem járunk,mégis talán normálisabban élünk,mint sok olyan ember,aki ott van-BOCSÁNAT-pofaviziten).

Még annyit,hogy én is járok fodrászhoz,meg manikűröshöz,de viszem(és mindig is vittem) magammal a kicsit(aki 2.5 éves).Ha valaki akar olyan helyet választ,ahol ez nem gond.És nem ettől lesz jobb,vagy rosszabb egy gyerek!

2011. jan. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
20%
Bocs,a 23.48-as válaszolóra reagáltam!
2011. jan. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
39%

Hűű, asszem ebbe nem megyek bele, mert semmi értelme nem lenne.


Maradjunk annyiban, hogy semmi nincs rákényszerítve a gyerekre.

Már azzal, hogy megkeresztelitek gyerekként, és elsőáldozó meg mittomén mi lesz még, eleve egy skatulyát ráhúztok, mert már katolikusnak vagy reformátusnak vagy akárminek keresztelitek. Az a nem rákényszerítés, amikor megmutatsz neki egy utat, ami szted helyes. És majd ő eldönti ha elég érett lesz rá, hogy azt választja vagy sem. Majd akkor megkeresztelkedik.

HA hiteles keresztény vagy azt fogja választani. Ha nem vagy hiteles akkor meg oly mindegy neked is, hogy mit csinálsz. Isten látni fogja a szívedet és a képmutatóskodást is.


Részemről téma lezárva, a kérdező biztosan megkapta a szükséges válaszokat.

2011. jan. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%

Ez a kérdés deklaráltan a keresztény anyukáknak szólt, nem véleményt kérdezett a kérdező. Mindegy.


Kérdező, jól sejtem, hogy Hit Gyülibe jártok? Ha igen, ott van külön szoptatós szoba, és senki nem fog megrökönyödni, ha eltűntök. A babakocsis részen nem mindig van azonnal hely, de ha szólsz, hoznak székeket. Úgyhogy ezzel nem lesz gond.

Mi olyan 2 hónapos kora körül vittük először a babát, sajnos azóta ritkán jutunk el, és talán ez is az oka, hogy nem nagyon bírja. Szenved hosszú ideig a babakocsiban, úgyhogy leginkább az szokott lenni, hogy én kint tologatom egy darabig, aztán hazajövünk. De sok baba jól bírja, van, aki végig is alussza az egészet.

Ilyen vírusos időben viszont semmiképp nem vinnék egy koraszülött kicsit. Elhiszem, hogy hiányzik, de az anyaság már csak ilyen. :)

2011. jan. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem is. Én mondjuk nem engedtem azt se hogy vizet öntsenek a fejükre. Az enyémre se öntöttek. Mégis imád minden gyerek a környéken. Ennyi. Embernek lenni nem egyenlő Istenben hinni.
2011. jan. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Azon gondolkodtam,hogy miért vannak órákat a templomba,de már rájöttem.(mi katolikus templomba járunk,ami max egy óra)Ebben az influenzás időben én sem vinnék egy koraszülöttet istentiszteletre.
2011. jan. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Mi katolikusok vagyunk, pár hetes korától vittük misére a babát, mondjuk hátul ültünk/álltunk, ahol nem voltak mások, így gyakorlatilag nem érintkezett más emberekkel, nem kapott el betegséget.
2011. jan. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Katolikus-református pár vagyunk. 3 hónaposan vittük először, mert akkor kezdtem aktívan hordozni őt (sajnos csak ilyen későn). Mindig rajtam volt mei tai-ban, villámgyorsan bealudt, és nem volt gond. Folyton dícsértek, hogy milyen nyugodt gyerek, hogy mennyire nem sír.


Most már 10 hónapos, és ölben elvan. Néha kurjongat egyet, de ennyi. Mindig van nálnuk anyatej cumisüvegben (sajnos nem szopik), mert most már kölesgolyó is, azzal elvan.

2011. jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Most komolyan azért lettem lepontozva, mert más gyülibe járok, mint a többiek? Én mindenkit felpontoztam, aki a kérdésre válaszolt. Döbbenet.
2011. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!