Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki gyest kap az mikor és...

Aki gyest kap az mikor és kitől kap adóbevalláshoz jövedelemigazóló papirt? Vagy ezt nekem kell kérnem? A bölcsiben is van támogatás ha egyedülálló szülőként nevelem a gyerekemet? Hol kell igényelni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a Tb-től fogod kapni.Ha a munkahelyed nemvolt tbkifizető hely akkor biztos hogy a TB-től.Én még gyeden vagyok, deén már kb.1hete megkaptam.
2011. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tb-től tuti biztosan nem kapsz ilyen papírt, mert a gyest nem a TB-től kapod, hanem az államkincstártól.

Ha dolgozol gyes mellett, akkor a munkahelyed küldi. Ha nem dolgozol, akkor meg nincs jövedelmed, amit be kell vallani, hiszen a gyesnek nincs szja tartalma.

2011. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell adóbevallást csinálni.Legalábbis én tavaly személyesen mentem be az apeh-ba hogy mit kell írjak, mert semmilyen papírt nem kaptam és fejből meg nem tudom hogy mikor menyit kaptam, mert ugye minden hónapban más.Akkor azt mondták hogy nekem semmilyen bevallást nem kell benyújtanom.
2011. jan. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!