Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anyaként hogy'...

Egyedülálló anyaként hogy' boldogultok mindennemű támogatás nélkül?

Figyelt kérdés

Én 22 évesen egyedül vagyok, a 31. hétben járok, és én bár bízok magamban (van két húgom, 2 évig babysitterkedtem), mindenki mástól állandóan azt kell hallgatnom, hogy milyen borzasztó nehéz lesz az egész, és mindenki kételkedik bennem.

Tudom, hogy nem lesz fenékig csokipuding, mindig nekem kell felkelnem hozzá, egyedül kell ellátnom, fürdetnem, és nem lesz időm magamra, nem hagyhatom ugye egyedül. Minden felelősség az enyém.

A volt barátom biztos, hogy nem fog segíteni, mert még elég éretlen, és a családom sem nagyon áll mellettem, szerintem ki fog merülni az egész abban, hogy jönnek majd gügyögni, és ennyi.

Nem vagyok egy Wonder Woman, de azért ez nem lehetetlen, hogy egymagam rendesen ellássam, jó embert neveljek belőle szerintetek, ugye?


2009. szept. 20. 14:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

nem lehetetlen, és biztos hogy sikerülni fog!

sok örömet, és kitartást kívánok neked!

2009. szept. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi sem lehetetlen és gratulálok a hozzáállásodhoz, de azért azt tudnod kell, hogy a szereteten és törődésen kívül igen sok mindenre van szüksége egy gyermeknek mely dolgokat sajnos anyagi forrás nélkül nem lehet finanszírozni. Tehát nem lesz könnyű dolgod, de ha te már most ennyire bízol magadban akkor nagy baj már nem lehet. És mivel így állsz a dolgokhoz biztosan van mögötted normális szociális háttér is, hogy ne nyomorban nevelkedjen majd a babád. Úgyhogy sok sikert, boldogságot és egészséget nektek. Azért a segítő szándékot mindíg fogadd el, legyen az család vagy bármely más oldal.
2009. szept. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
ha akarod, sikerülni fog! nehéz pillanatok, pedig mindenhol vannak. a lényeg, hogy a babának és neked jó legyen. a család meg reméljük változtat a hozzáállásán...
2009. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nehéz lesz, de hamar beleszoksz! Később már az lesz a fura, ha lesznek szabad perceid, óráid.

És biztos vagyok benne, hogy ha a baba megszületik, a családod is melléd áll, segíteni fognak, és talán az apukában is feléled az apai ösztön.

2009. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

ha te bizol magadban az a legfontosabb. Rendezkedj be úgy hogy csak magadra számithatsz, akkor nem ér csalódás. De ha valaki felajánja hogy segit azt fogadd el. Gondolom a fiú miatt meg a korai baba miatt fordult el a családod, de az is lehet hogy a pici megváltoztatja majd őket is.

Én azt mondom egy kapcsolatban is lehetnél egyedül csak az bosszantóbb, hogy van veled valaki és mégis egyedül csinálsz mindent.

Nagyon jó anya leszel akkor is ha egyedül neveled fel de nagyon fiatal vagy és vannak pasik akik gyerekkel is elfogadnak.

Te higgy magadban, legyél magabiztos és talán a családod is látja majd ha látni akarja. De csak te és a babád vagytok a fontosak.

Az eleje, mig összeszoktok a babával és kialakitod a napirendet, biztos nem lesz könnyű, de ne aggódj. Menni fog. Biztos vannak barátaid is akik ha másban nem lelkiekben segitenek.

Ha segithetek valamiben irj privit.

2009. szept. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hát, azt nem mondom, hogy anyagilag vetekedhetnék Rotschild báróékkal, de szerintem minden alapvető dolgot meg tudok neki adni, és meg is fogok. Remélem. Ha meg valamilyen szinten segítenek, nem fogom visszautasítani.


Inkább a technikai oldal érdekel. Elég használhatatlan tudok lenni, ha nem alszok eleget, vagy legalább valamennyit. Nem kávézok, akkor mégis hogy lehet kibírni? Meditálás, vagy nincs valami jó tippje valakinek?

2009. szept. 20. 14:49
 7/18 A kérdező kommentje:

14:44-re


A családom nem a baba miatt fordult el. És igazából nem elfordultak, mert eleve kezdettől nem jó a kapcsolatom velük. A szüleim elváltak, anyám meg alig várja a babát, pláne, hogy kisfiú lesz, de ő csak babázni akar, szeretgetni, és ennyi.

De köszi szépen, ha valamiben ügyefogyottkodok, lehet rádírok majd:)

2009. szept. 20. 14:59
 8/18 anonim ***** válasza:
én is egyedül neveltem a gyerekem.az anyagi dolog az eggyik fele,az érzelmi a másik.De azt írod,anyagilag megfogsz tudni adni neki mindent amire szüksége van,és itt most tényleg csak a szükséges dolgokról beszélek,mert 20 ezer ft-os játékra nincs szüksége,meg 5 ezer ft-os nadrágra.most lehet hogy nézel,hogy te ugysem adnál ki ennyit,de minap olvastam pont itt hogy mennyien költenek méregdrága játékokra,és egyedi ruhákra.a másik a leki része,az hogy egyedül kell megbírkoznod a baba körül mindennel,neked kell egyedül döntened,stb.De ennek ellenére azt mondom,ha elszánt vagy és ügyes,akkor menni fog.azt senki ne mondja,hogy könnyű,mert nem az.de hidd el találsz még magadnak társat,és a babádnak apukát.és akkor megváltozik minden.sok sikert,erőt és kitartást,ja és bölcsességet a jo döntésekhez.
2009. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.ha elfáradsz az északázástól azon csak csak egy módon tudsz majd segíteni,ha alszol,mindig amikor ő alszik,aludj te is.pihend ki magad,mert csak igy tudod erővel,türelemmel végigcsinálni.
2009. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az rendben is van,hogy ilyen a hozzállásod és kiatrtó is leszel,ügyes vagy!

Na de ennek anyagi oldala is van!!! Gyest vagy gyedet fogsz kapni?? Ennyi lesz az összvissz lovétok egy hónapban?

2009. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!