Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több gyerekes anyukák! Hogyan...

Több gyerekes anyukák! Hogyan oldjátok meg, hogy mindegyik gyermeketekkel azonos mértékben foglalkozzatok? Mennyi az az idő, amit naponta együtt töltötök?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egész nap velük vagyok, többnyire a kettővel egyszerre. A házimunkát is együtt végezzük, mert mindenhova jönnek utánam. Ami szerintem hiányzik, az az idő, amit egyenkét töltenék velük. Ez nagyon ritkán van. Akkor, ha a nagyobb nagyszülőknél van, vagy apával megy valahova, akkor a kicsivel tudok lenni. De fordítva szinte soha nincs sajnos, mert a kicsi még nemigen van el senkivel rajtam kívül.
2011. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy külön-külön mennyi időt foglalkozik egy többgyerekes anyuka a gyermekeivel.

2011. jan. 29. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagy míg bölcsődében van, akkor elvileg van időm külön foglalkozni a kicsivel, de akkor ugye ott a házimunka, amit szeretnék letudni, hogy mire délben hazahozzuk a nagyot a bölcsődéből, addigra már csak velük foglalkozzak. Így fél órákat tudok leülni hozzá, amit intenzív csak vele való foglalkozással töltök. Délután már csak velük játszok, ilyenkor mindegyik hozza a játékait, igény szerint ülünk le velük együtt játszani. Pl: a nagy szeret gyurmázni, van, hogy igényli, hogy vele gyurmázzunk, van, hogy nem. Ha nem, akkor addig a kicsivel játszunk valamit.
2011. jan. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a két iskolás mellett van egy kettő éves. Az iskolások hét közben 7-től fél négyig nincsenek itthon, helyesebben a nagyobb általában azért fél 2-kor hazaér, kivéve, ha van valami sulis különfoglalkozás.

A kicsivel csináljuk a házimunkákat, jön velem egész nap. Segít teregetni, a ruhákat a gépbe dobálni, elpakolni a játékokat, beágyazunk, befűtünk, néha egy kis fát hordunk a kazánba, bár szinte mindig megteszi ezt a férjem.

Ebéd után a kicsi alszik, akkor megcsinálom a többi munkát vagy itt ülök, és elintézem ügyes-bajos dolgaimat.

Amikor az iskolásaim hazajönnek, kicsit pihennek, játszanak, utána töviről-hegyire átbeszéljük, aznap kivel mi történt, mit vettek, mi a házi. Megírjuk, megtanuljuk együtt a házikat, utána játék. Szoktunk együtt olvasni, egy oldalt a gyerekek, egyet én, a legkisebb meg ül és hallgat:) Építőkockázni, vetíteni, bábozni is szoktunk, ha van idő. Azon kívül a gyerekek elvannak együtt. Fél 7kor vacsorázunk, utána mesét néznek, játszanak, 8-kor fürdés, kakaó, fogmosás, 9-kor villanyoltás.

2011. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagylányom 32 hós, a kicsi 11.

Nálunk itt a dédi a szomszéd lakásban, sokat vannak ott a gyerekek. Ezt azért szeretem, mert ott a dédi csak velük foglalkozik, velük játszik, azt , amit szertnének. Már kislányom is érzi, hogy ott "más":.)

Nagyon sokat tanulnak a mamánál, mert ő pedagógus volt egész életében, örülök, hogy sokat segít.

Itthon ha felébrednek, együtt játszanak a kiságyban, amíg felöltözök, veszek elő ruhát és megcsinálom a tejet-tápot. Aztán felöltözünk, együtt tejeznek, majd elmegyünk együtt sétálni. A kicsi babakocsiban, a nagy a lábán. Délben hazaérünk, ebédelünk együtt, majd alvás együtt. Amíg alszanak főzök, majd játék. Valamelyik -általában a nqagy megy a mamához, ott játszanak, addig a kicsivel tudok külön foglalkozni. 4-kor megjön apa, akkor együtt játszunk a szobában, vagy apa elvonul a naggyal a másik szobába és "babaklubboznak", ezt imádja lányom, addig én a kicsivel. VAn hogy társulok hozzájuk.

Néha elviszem csak a nagyon orvoshoz, addig a mama a kicsivel van. VAn, hogy a kicsit viszem be a városba magammal, addig a nagy van mamánál.

Szóval nálunk sokat vannak külön is, de dédi segítségével.

2011. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!