Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 7 hónapos babánál, ha már 1...

A 7 hónapos babánál, ha már 1 hónapja naponta 3x eszik és napi átlag 6x szopizik (az éjjeli szopikkal együtt) mikor lehet kiváltani kajával egy szopit?

Figyelt kérdés

Szeretném sokáig szoptatni, de mivel már sokat mozog, kúszik, felül stb... úgy érzem lassan ki kellene váltanom egy szoptatást étellel. Húst még nem adtam neki, a jövő héten kezdenénk kóstoltatni a hússal.

Így alakul a napunk:

5h - szopi

8h - szopi

11h - zöldség vagy gyümölcs

12h - szopi

15h - pép

17h - szopi

18h - zöldség vagy gyümölcs

20h - szopi

23h és 03h - szopi


2010. jan. 22. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem eszik egy kicsit sokszor ez a gyermek?
2010. jan. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem így ettek 8 hónaposan(7 hónaptól kezdtem hozzátáplálni és szép tempóban váltottuk ki az étkezéseket):

8h szopi

11 főzelék

14 szopi

17 gyümölcs

20 szopi

Öt étkezésnek elégnek kellene lennie. Ebből ha apránként kiváltod (következő 1 hónapban), akkor 3 szopi marad, a reggel, délben, este. És ezek között egyszer főzelék (hússal akár, vagy anélkül), egyszer gyümölcs.

Tényleg sokszor eszik, ez terheli a gyomrot rendesen...

Nekem egy évesek, még reggel-este csak szopnak, tehát nem apad el a tej attól, hogy kiváltasz egy étkezést teljesen. A 3 óránkénti napközbeni kaja bőven elég, éjjel meg már nem kellene egyáltalán... Szerintem.

2010. jan. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon soknak tűnik ez.... Ha kevesebbszer szoptatsz, nem fog elapadni a tejed, csak jobban összegyűlik, és többet tud kiszívni egyszerre. Én a helyedben biztosan kicsit lazábbra fognám a napot, ez olyan, mintha nonstop enne!
2010. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Uhh, számold csak össze, 10 evés 24 órán belül... Rengeteg!

Banyuci

2010. jan. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi is 7 hósak vagyunk. Átlag 4x szopik nappal,+ az altató szopi, és csak 1x kap fözit délben. Igaz éjjel gyakran ébred,akkor is szopi.

Ez tényleg sok,amit te leirtál. Szopizni elég lenne 4 óránként,közte meg az egyéb,de szerintem max 2x elég lenne,pép meg fölösleges. Ha kb 150 ml fözit megeszik,akkormár ki lehet váltani 1 szopit.

2010. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy ez sok, ezen szeretnék változtatni! A védőnőmmel már hetek óta nem tudok beszélni. Megigérte, hogy jön, aztán nem jött, telefonon meg képtelenség elérni.

Ezért kérdeztelek benneteket.

Próbáltam azt csinálni, hogy csökkentettem a szopik számát és ezzel párhuzamosan nagyobb mennyiségű kaját próbáltam neki adni, de akkor is csak kb. 100g gyümölcsöt, ill. főzeléket evett meg és utána nemsokkal cicit akart.

Ezért vagyok tanácstalan.

2010. jan. 22. 09:09
 7/10 anonim ***** válasza:

rengetegszer eteted, nem kell.

a védőnő kit érdekel? úgy csináld, ahogy akarod!

a 100 gramm akármiből az tökéletes, sőt!

itasd meg a gyümölcs vagy zöldség után pár korty vízzel, és akkor nem akar majd utána szopni.

szerintem is az éjszakai evéssel együtt bőven elég a 7 étkezés, sőt az éjszakai már nem is kellene.

most látom, kétszer eszik éjjel, na ez már tényleg nem kellene.

2010. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

enyém csaj 7,5 hós


reggel6kor szopi

délelőtt gyümi+szop

délben főzelék NOSZOPI

délután szopi

este tejpép + alvósszopi


de van hogy odajön és kunyerál cicit, akkor adok neki :)

2010. jan. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
előzö voltam és éjjel csak vizet iszik, 2szer kb, neméhes, kipróbáltam
2010. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 22. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!