Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hasfájás elleni szerektől...

A hasfájás elleni szerektől teljesen el kellene múlnia a baba hasfájásának? Honnan fogom tudni, hogy mikor nőtte már ki a hasfájást?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem fog elmúlni a baba hasfájása teljesen.

A babák kb 3-6 hónapos korukig kinövik a hasfájást. 3 hónapos koráig már elég fejlett ahhoz az emésztőrendszere, hogy szabályozni tudja a benti folyamatokat.

Ha tudod mikor fáj a pocija (pl felhúzza a lábát, bevörösödik a feje, megkönnyebbül egy puki után), akkor azt is fogod tudni mikor nőtte ki a hasfájást.

Ha szoptatsz és a babád 6 hónapot betöltötte - lassanként bevezetheted a "szelesebb" ételeket is az étrendedbe, figyelve a pici reakcióját.

2011. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem pokoli hasfájós volt mindkettő, semmi nem múlasztotta el, nem is csillapította. Elsőnél folyton ügyeletet hívtunk, mert azt hittük meg fog halni (vagy mi a 3 napja tartó üvöltéstől) aztán az egyik doktornő adott szélcsövet. Az volt a megváltás. A másodiknál már a terhességem alatt vettem kettőt, legyen. Kellett is.
2011. jan. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem voltam vele teljesen tisztában, hogy ezeknek a szereknek mennyire kell hatásosnak lenniük. Egyenlőre nem olyan vészes a kislányunk hasfájása, és általában csak esténként jelentkezik. Papaverines görcsoldót használunk, úgy néz ki, hogy az használ. Próbáltam az elején Espumisan cseppet, tegnap vettem Gripe Water-t, de egyik sem használt annyira, mint a Papaverines görcsoldó. Nagyon remélem, hogy mielőbb kinövi. Szegénykém éjjel is az emésztésére ébred fel.
2011. jan. 30. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!