Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináltátok, hogy a...

Hogy csináltátok, hogy a babátok 2 hónaposan átaludta az éjszakát?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
MIkor a babám 6 hetes lett(tápszeres volt),akkor elkezdtem egy-egy éjszakai evés helyett csak teát adni neki,és nem tettem tisztába éjszaka, kivéva ha kakis volt,hogy érezze,hogy éjszaka van,nem nappal,és aludni kell.Egy hét után megunta,hogy csak teát kap,úgy gondolta,hogy ezért nem is érdemes felkelni,és aludt este tíztól reggel 4-5 ig.Négy hósan már külön szobába aludt.
2011. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem is tápszeres babám. Nekem a korház óta 1x kelt fel éjszaka. 8-kor aludt, majd 3-kor és reggel 6-8 között kelt.

De éjszaka míg a tápszert elkészítettem sírnia kellett, mert igaz a víz be volt készítve de azért 2-3 perc volt mire össze kevertem. addig cumit dugtunk a szájába, és hogy ne keltse fel az összes szomszédot addig párom fogta neki ne köpje ki. aztán azt vettük észre meddigre beérek a tápival alszik. majd fel sem kelt egy idö után.

ebben most az a rossz hogy ha éjszaka kiesik a cumi be kell hozzá menni, de amúgy 2 hós korától alussza át az éjszakát.

szerintem lényeges, hogy kiegyensúlyozott legyen a család, föleg az anya, és hogy napközben megegye a kalória mennyiségét. talán ha szoptatod is amivel húzhatod hogy elmész elötte wc-re, majd 1-2 hét után megszokja hogy a nyöszi után nem rögtön van cici, majd ekkor kicsit többet leszel a wc-n, aztán lehet már fel sem kel. de ha éhes akkor enni kell neki adni, így azt elvenni nem tudod töle.

2011. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

úgy, hogy este fürdés után megkajcsizott, büfizett, betettem a kiságyba, cumi a szájába, betakartam szorosan a takarójába, simogattam, dúdoltam neki, 10 percnél több nem kell neki az elalváshoz. Eleinte éjszaka is kelt 3 óránként enni, aztán egyik éjszaka ahelyett, hogy enni adtam volna neki, újra visszatakargattam, visszatettem a cumikát a szájába és visszaaludt. Amikor már nagyon nyöszörgött, akkor kapott csak kaját. 2 hét alatt leszokott az éjjeli evésről, tegnap este is 7től, ma reggel 7ig aludt, nem is kellett kelnem hozzá. 10 hetes most.

Persze ez így idilli, de lesznek még bőven olyan éjszakák, amikor felkelünk és járkálunk a szobába, főleg fogzás idején... én nem vagyok az éjszakai itatás híve, nem kell rászoknia. A 1,5 éves lányomat sem itattam soha, nagyon jó alvó ő is és a kicsihez hasonlóan lett szoktatva az alváshoz. Sosem aludtak el "rajtam" vagy mellettem, az alvási szokásokat az első naptól kezdve kell kialakítani.

2011. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá recept. Sajnos ez gyerekfüggő. Az első fiam 2,5 éves!!! koráig minden éjszaka legalább 5-6 alkalommal felkelt. Soha nem volt jó alvó. A második fiam már első naptól fogva egyszeri keléssel aludta végig az éjszakát. Ugyanúgy csinálok mindent, mint az elsőnél. Ő ilyen típusú gyerek. Az idő mindent megold. Előbb-utóbb mindegyik alszik :)!
2011. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs rá recept. Kisfiam tápszeres és anyatejes volt, még nem volt egész 6 hetes, mikor átaludta az éjszakát. Reggel 5-kor felriadtunk párommal mindketten, hogy Úristen, a gyerek! Mi van vele? Rongyoltunk át hozzá, ő meg édesdeden aludt. Nagyon jó alvókája van, most már 16 hónapos, 12-13 órát simán alszik éjjel ébredés nélkül, nappal emellett még egyszer 2-3 órát. Ő ilyen típus, és csak reménykedhetek, hogy a második gyerekünk is ilyen lesz. Mindenesetre ezért az egyért is összeteszem a két kezem, hogy így hagy minket is aludni. :)
2011. jan. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mindkét lányom csak anyatejes igény szerint szopizók.

Első lányom 6 hetesen aludta át az éjszakát (egy hang se volt éjjel), második pedig 4 hetesen.

Az éjszaka átalvása nálunk este 8-9-től reggel 8-9-ig.

2011. jan. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem csináltam semmit,ők ilyen jó alvó gyerekek.
2011. jan. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6 hetes korától átaludta, 5,5 hónapos kora óta szinte 2 óránként kért tejcsit. Pár napja amikor fekszünk adok neki 120 ml-t, és odakészítek mellé ugyanennyit. Kb. 8-ig alszik. Most 9 hós. Örülök, hogy éjjel még pótol, mert sajnos nagyon keveset eszik egy étkezéskor. Kb. egy kisüvegnyi pép az egész napi püre+gyümi/zöldség+deszert adagja.
2011. jan. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mivel kis súllyal, 3 kg alatt született a lányom, így keltegetnem kellett enni. igaz éjjel nem keltettem, akkor kelt magától. így este evett 8 körül, majd éjfélkor, de bizony 3-4 között kelt enni.

6 hetes korában - az anyósom tanácsára - későn, 10 előtt fürdettük, így 10-kor kapott enni, majd letettük aludni. még felkelt kb éjjel 1-kor, de nem kapott enni, csak cumival visszaaludt. majd 3-4 körül kapott enni. akkor még nem itattuk, illetve csak nappal kapott teát a tápszer miatt. 2-3 hét alatt leszokott az éjjel 1 óra körüli kelésről, és a hajnali ébredések fokozatosan tolódtak ki reggelre.

2011. jan. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én is azok táborát erősítem,akik lényegében semmit nem tettek azért hogy aludjon a pici éjjel,mégis 6 hetes korától átalussza az éjszakát.Én is azt vallom,hogy ez gyerekfüggő,akinek a babája felkel éjjel többször is,az pedig semmit nem csinál rosszul,csak az ő babája ilyen kis éjjeli bagoly. Ha végiggondolom,az elejétől mindent ugyanúgy csináltunk. Este fürdés után etetés és az elejétől fogva külön a saját kiságyában aludt. Kicsikém cumizik,és éjjel amikor felkel,visszateszem a cumiját,alszik tovább. Az első 6 hétben még evett éjjel 3 óránként,később már csak a cumit kérte,és visszaaludt. Szóval incs ebben semmi titok,a gyereken múlik az egész.
2011. jan. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!