Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Agybaszoktatas, ti hogyan...

Agybaszoktatas, ti hogyan csinaltatok? Fontos.

Figyelt kérdés
Sziasztok a kislanyom mar fel oraja sir a kisagyaban, en meg nem tudom mit csinaljak be akarok menni kivenni. Sajnos idaig velem aludt, most 9 honapos lesz. Az orvos ajanlotta h kezdjem el az agyhozszoktatast, kulonben egesz este rajtam csung. Azt mondta ha nagyon sir menjek be nyugtassam meg aztan jojjek ki. Csak az a baj h amikor bementem egyaltalan nem nyugszik meg es meg inkabb sir. Meg kapaszkodik ugy ereztem ezzel csak nehezitem a helyzetet. Kerlek ha barmi tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban irjatok, egyaltalan mukodik ez? Nem arthat?
2011. nov. 4. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:

ááááááá, én nem tudnám hallgatni a másik szobából, ahogy sír utánam a kicsim!

Szerintem ez baromság, pont most van a szep. szorongós korszakában, amikor minden percben szüksége van rád. Egyébként én abszolút a gyermekemre bízom meddig mit igényel, nem erőszakolok rá semmit, csak mert valaki okos azt mondta. Nekem a gyermekem "véleménye" a fontos, nem a dokié, vagy más anyukáé. Az, meg hogy ha most nem, akkor sosem tudod majd átszoktatni... hát nem tudom, én ezt nem osztom. Kezdetben mindig ringatva aludt el este a fiam, ha leültem vele, már felriadt, sírt, szóval csak úgy ha sétáltunk vele. aztán egyik napról a másikra, leszokott róla, kb 10 hós volt. Felvettem, hogy akkor alvás, erre rámutatott az ágyra, nem értettem igazán mit akar, de letettem, aztán egyből el is aludt, ez azóta is így van, hogy ágyban alszik el. Igaz vele kell lennünk a szobában, de egyedül, ágyban alszik el. És mint írtam, nem így kezdtük, hanem elérte azt a kort, amikor már nem igényelte a ringatást! Ő döntötte el! Én ezt tudom javasolni neked is, hagyd, hogy ő irányítson. Egyre nagyobb, egyre kevesbé fogja igényelni a sok-sok szeretetet, örülj neki, hogy még babusgathatod, és annak hogy melletted érzi magát biztonságban ahhoz, hogy elaludjon!:)

2011. nov. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Utolsó olyan szépen leírta, hogy ehez már nem tudok hozzászólni csak az ő véleményét osztom én is.


bár mondjuk annyit hozzátennék, hogy szerintem ártha ez a módszer amit most csinálsz, mert a belvédvetett bizalmát töröd össze, rombold le egyik napról a másikra.

Eddig te voltál neki ott, minden este, most meg a rácsok, brrr, ezt még nekünk felnőtteknek is nehéz feldolgozni, és ő még csak kilenc hónapos. Szerintem hagyd, h veled aludjon.

2011. nov. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9 hónapja még a tested része volt, most meg hagyod sírni? Még nagyon pici, hogy leváljon tőled. Fél órája hagyod, hogy szenvedjen???
2011. nov. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell sírni hagyni ilyen sokáig. Szerintem csináld úgy, hogy altatgatod ölben vagy nagyágyban, de ha kómás már, berakod. Ha meg kell, akkor újra és újra visszamész. Tehát az ágyában aludjon végül, de legyél vele, ha sír. Ez eleinte lehet, hosszú-hosszú procedúra lesz, de szép lassan megszokja, hogy az ágyában lehet aludni is :)

Ja és az is fontos, hogy ne azt olvassa le az arcodról, hogy "szegénykém, milyen rossz neked az ágyban". Hanem próbáld meg azt kommunikálni, hogy "ez egy szép, biztonságos kis babafészek, nagyon finomat lehet benne aludni. És ha szólsz, anya máris itt terem".

2011. nov. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok koszonom a valaszokat, tegnap este elaludt epp amikor a kerdest irtam. Amikor kesobb felebredt szopizni mar nem raktam vissza. Egyenlore ha hozzaszokna hogy nelkulem alszik el mar az is jo lenne. Sanos ahol elek a szulesi szabadsag csak 6 honapig tart. Mar minden letezo hosszabitast kivettem. Nemsokara vissza kell mennem dolgozni es csak hajnali fel egyre erek majd haza. Mar probaltam mas beosztast kerni v reszmunkaidot de nem kaptam. Raadasul most sok az elbocsajtas is nem ugralhatok. Ugyanakor egyetertek azzal amit irtatok. Azt hiszem ossze kell ulnunk apuval es merlegelni hogy ki tudnanak-e jonni egy fizetesbol.

Ha barmilyen tanacsotok, tapasztalatotok, hozzafuzni valotok van meg szivesen veszem, nekem nagy segitseg.

2011. nov. 5. 12:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Akkor ha jól értem, igazából az a baj, hogy veled aludt el idáig, és nemsokára a meló miatt nem tudsz vele lenni elalváskor?!

Az elmúlt napokban hogy ment az elalvás?

Ha még aktuális a kérdés, akkor szerintem próbáljátok meg azt, hogy az Apa legyen vele inkább amikor elalszik, persze legyél ott te is, de egyre kevesebbet legyél "jelen" az elalvásnál. Szép lassan meg csak Apa legyen ott, és akkor ha már dolgozni fogsz, akkor sem lesz gond.

Írj majd hol tartotok!:)

2011. nov. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia, koszi az otletet. Sajnos az apja nincs itthon amikor aludni megy heti 6 napot dolgozik es o is estig.

Oszinten szolva azon gondolkozom h nem megyek visza dolgozni.

Megfogadtam a tanacsot amit kaptam es vele maradtam igy is sirt de talan mar jobban erti h nincs egyedul. Igy orakig tart mire elelaszik de nem erzem anyira drasztikusnak mint azt h egyedul hagyom. Olyan 2-3 korul ujra felebred akkor mar velem alszik reggelig. Kesobb majd visszateszem szopi utan is. Most erre meg nincs erom igy is a fel estet a padlon toltom. Bar mar az elmult 2 esete nem is kellett orakig a hatat simizni meg dudolni. Most csak lefekszem az agya melle ha nagyon nyafizik akkor megsimogatom. Amikor lenyugszik alvast tettetek tudom ez nevetseges de mukodik. Egy ideig forgolodik de aztan elalszik.

2011. nov. 11. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!