Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor azt írjátok, hogy...

Amikor azt írjátok, hogy "önnállóan jár X hónapos kora óta", akkor azt hogy értitek?

Figyelt kérdés

Akkor tette meg az első 1-2 lépést úgy, hogy hívtátok, hogy gyere, eseteleg még önállóan fel sem áll, csak a szekrénytől, stb. eljött egy két lépést, vagy már azt jelenti, hogy feláll, és már megy több lépést is tudatosan dolgokért, hogy már nem esik el?

A fiam mindent nagyon megfontoltan csinál, többekközt ezt is. Először a kapaszkodást hagyta el, annak is úgy örült, hogy ácsorgott, majd ha hívtam, és ott ültem mellette, akkor jött 2-3 lépést, majd beleesett az ölembe (megölelt). Ez már önnálló járás? Mert után hamar megtanult egyedül felállni, majd ebből a felállásból is jött 3-4 lépést, ha hívjuk. Mostmár 9-10 lépést is megtesz felénk, van hogy közben meg is áll. De tudatosan, tárgyért, játékért még nem megy, inkább mászik. Akkor most mikortól tud egyedül járni?


2011. jan. 30. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt jegyeztem fel, hogy mikor tette meg az első bizonytalan lépteit kapaszkodás nélkül. Egy hétre rá már 4-5 lépésnél tartottunk, rá egy hétre már 7-8 lépésnél, a harmadik hét végére pedig elhagyta a mászást is, és csak két lábon közlekedett. De természetesen minden baba máshogy csinálja, akár kevesebb, akár több időt is eltölthet a járás tökélyre fejlesztésével.
2011. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Amikor átment a szobán:)

KOrábban is tett pár lépést de azt nem tekintettem önálló menésnek, inkább a lendület vitte, és a végén el is esett. Amikor átment tőlem az apjához, és állva maradt, akkortól mondtam, hogy elindult:)

2011. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Kisfiam 1éve születésnapja előtt tettem meg az első önálló lépéseket, de rá 2hétre rá úgy ment hogy kapaszkodás nélkül felállt a szőnyegről, és ment. Na én innen kezdtem azt mondani hogy önállóan megy.
2011. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
A fiam 14 hósan járt, a lányom 10,5. Mindkettőnél azt tekintettem járásnak hogy önállóan eljut A pontból B pontba hogy ő határozza el. tehát azt nem amikor a szekrényt elengedve hívtuk őket és 2-t léptek majd az ölünkbe hullottak:D
2011. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor mondta, hogy önállóan jár, mikor már kezdett stabilan járni, kapaszkodó nélkül. 12 hónaposan még el-elesett, többször kereste a kezem, 13 hónaposan már egyedül járt.
2011. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk már 9-10 hónaposan ment úgy, ha csaltuk. Nem tekintem önálló járásnak :)


11 hónaposan aztán fogta magát és az öt méteres szobán átballagott a játékáért kapaszkodás elesés minden egyéb nélkül. Rá egy hétre lesétált velem a 200 méterre lévő gyógyszertárba és vissza gyalog elesés nélkül...


Nos azóta se nagyon áll meg :) 19 hónapos és a másfél kilométerre lévő boltba és vissza elközlekedik, holott délelőttönként is alaposan "megfuttatom".

Félelmetes milyen mozgásigénye van. Szerintem felnőtt korában indulni fog maratonon :)

2011. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Én elég szőrös szívű voltam, mert ugyan már 11 hónaposan eljutott stabilan A-B-be, de úgy gondoltam azt tekintem igazi járásnak, amikor az utcán, cipőben is megy neki...

Lehet hülye példa, de attól mert vki beszél pár szót mondjuk angolul, az még nem tud angolul! :-)

Mondjuk én azért eléggé maximalista vagyok.

2011. jan. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát akkor elég eltérő lehet, hogy ki mikor kezd el járni... valakinek a babája már 10 hónaposan, valakinek meg csak 13 közben meg kiderül, hogy ha ugyanazt néznék önállóan járásnak, akkor meg ugyanakkor...

A fiam 14 hónapos, még nem mondom, hogy önállóan megy, pedig már 9-10 lépést is tesz egyedül, úgy is, hogy ő áll fel, és nem esik el. (sosem volt az az elesős fajta hálistennek) De a minap az utcán ő engedte el a kezem,hogy akkor egyedül megy... ment is pár lépést cipőben, overálban felszerelkezve, kulccsal a kezében :o)

Akkor majd én is azt nézem, hogy ő magától mikor jut el A-ból B-be, hogy feláll és odasétál. Majd azt a dátumot fogom "menésnek" tekinteni...

2011. jan. 30. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!