Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nemértem hogy értitek a "majd...

Nemértem hogy értitek a "majd megtanul esni" dolgot?

Figyelt kérdés
Kislányomat ha hagyom hogy maga másszon és gyakorolja a fölállást kapaszkodva akkor fél percen belül tuti hogy dől és ha nem lennék ott akkor szanaszét törné magát a kövön, az arcára is esett egyszer véletlenül... még így hogy a nyomában vagyok is volt hogy akkorát koppant a feje. Nem értem más hogy meri egyedül hagyni, nemtudom mit tegyek
2010. júl. 19. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
vannak babák akik jól tudnak esni vannak akik meg csak eldőlnek mint a liszteszsák. Ezt nem bántásból irom. Ha azt látod a babádon hogy esze ágában sincs maga elé tenni a kezét vagy nem védekezik az bekövetkezendő ütés ellen marad a mögötte való álldigálás.
2010. júl. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos még sokszor fog elesni! Nem lehetsz mindig mellette, bár akkor is megtörténik a baj. Idővel megtanulja, hogy ne dőljön el, hanem üljön le vagy térdeljen vissza. Később leteszi majd a kezét, mint a "nagyok". A lényeg, hogy ne pánikolj, ne ijedj meg ha elesik, mert akkor azt hiszi baj van és ő is megijed!
2010. júl. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A babákat úgy találta ki a természet, hogy amíg stabillá válnak, addig ne ártson neki az, ha elesik. A fiam egy hétig kék zöld volt, de azóta ha esik, mindig tompítja magának az esését, így már csak néha kék zöld. Megértem, hogy nem akarod hagyni, csak az ezzel a baj, hogy így azt tanulja meg, hogy mindegy, mit csinál, majd anya elkapja, és később, amikor nagyobbat tud esni, jobban megüti magát.

Hagyd, essen néha el, csak akkor kapd el, ha nagyon megütné magát, meglátod, gyorsan megtanulja, hogy essen el! Bízz kicsit a babádban, tudom nehéz, de ezzel teszed a legjobbat.

2010. júl. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ülni tud? Amikor leülteted, mondd mindig neki, hogy "csüccs", vagy valamit, amit akarsz :) A fiam most már tudja, mi a csüccs, és ha mondom neki, amikor látom, hogy nem áll túl biztosan, akkor lecsücsül :) Meg megy a "penci" is, arra értelemszerűen lefekszik - ha akar :D Nem nagy tudomány, de van, hogy megkönnyíti az életet. A múltkor megkaparintott valamit 2 kézzel, és úgy még nem igazán tud megállni, ha elengedi a kapaszkodót (9 hónapos). Tudtam, ha elindulok felé, azzal méginkább elvonom a figyelmét, meg valószínű oda se érek, tuti eldől. Gyorsan mondogattam neki messziről, hogy csüccs-csüccs baba, aztán lehuppant a fenekére :D
2010. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb kialakul benne a reflex,kiteszi kezét oldalra,vagy a lábát, mi pont most voltunk a neurológián ilyen reflex vizsgálaton.Az én fiam nagyon jól megtanult esni a járókában, ott nem érhette baj.
2010. júl. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kövön???

Ezt ugye viccből írtad? Épeszű ember egy járni tanuló gyereket nem enged kőre!


Másrészt viszont nagyon rosszat teszel neki, ha nem hagyod esni! Most van az ideje, hogy ezt megtanulja - később vért izzadhat, ha tudatosan akarja megtanulni. Van egy ismerősöm: felnőtt nő, jó súllyal. Ő sem tanult meg esni: nem teszi ki a kezét, nem hajlítja be a térdét. Úgy esik el, mint egy darab fa: egyenesen.

A különbség az, hogy az ő súlyával ezt már a Richter-skálán is jegyzik, és össze-vissza töri magát, ha nincs szerencséje. Neki a csontja is törhet - míg a kisgyerek csontjai még puhák, hajlékonyak.


Nagyon sürgősen szerezz a gyerekednek jó vastag szőnyeget, matracot - bármit, amin gyakorolhat - és engedd el!

Csak vigyázz, hogy közben ne essen le róla. Arra tényleg vigyázz, hogy ne üsse be a fejét a kőbe.


Amúgy, ha egy ilyen gyerek puha földön esik el, akkor is ordít. Ez természetes, hiszen ez megrázó élmény elsőre - akkor is, ha nem fáj nagyon.

Ilyenkor vígasztalgasd, de csak röviden: adjál puszit rá, simogasd - érezze, hogy ez nem tragédia, hanem egy természetes dolog. Gyorsan fog tanulni, ne félj.

De ha vele visítozol és egy órán keresztül babusgatod: akkor is gyorsan fog tanulni. Azt, hogy ha unatkozik, csak dobja el magát és a nap hátralevő részében te fogod ápolni. Értelmesek ám a gyerekek...

2010. júl. 20. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves útolsó! biztos nem hallottál még olyan egylégterű lakásokról ahol járólap burkolat van a padlón nem padlószőnyeg. És hiába van játszós szőnyege mert álandóan lemászik róla, járókába meg nem rakom egész napra de azért köszönöm a jótanácsokat
2010. júl. 21. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!