Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor keztétek a...

Hogyan és mikor keztétek a babátokat kiskanállal önnállóan enni szoktatni?

Figyelt kérdés
Az enyém 8,5 hónapos és ahogy adom a kezébe a kanalat eldobja, próbáltam rátenni az ételt és szájába tenni, veri ki a kezemből. Még nincs ráérve vagy mi a baj? Én nem tudom hogy kell megtanítani?! Olvastam itt már olyant is, hogy 6 hósan már egyedül evett?! Vagy még nem késtünk le semmiről?
2011. jan. 25. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Még egyáltalán nem vagstok lekésve.

Adj a kicsi kezébe egy kanalat, és egy másikkal etesd te. De engedd meg neki, hogy kézzel megpróbáljon valamennyit a szájába tenni az ételböl, mégha össze is keni magát meg a környéket. Igy tanulja meg, hogy hová is kell az ételnek kerülnie, mert kanállal kezdeni sokkal nehezebb. A kanállal úgy próbálkozzon, ahogy akar, mert csak egyedül tud rájönni a jó módszerre. Eleinte úgyis inkább olyan ételeket fog valamit a szájába tenni, amik ragadnak a kanálra, pl. krumplipüré.


Aki meg azt irja, hogy 6 hónaposan egyedül eszik a gyereke, az igencsak túloz, ennyi idösen kizárt dolog.

négy gyerekes anya

2011. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kicsim 8 hónapos, nála is van egy kanál, és nálam is. Ő beveszi a szájába a kanalat, de nem kanalaz magának ételt. Ez szerintem még korai lenne. Belenyúl a tányérba és a szájába rakja az ételt, de pici darabokat is nehezen juttat el a szájába, sok esik mellé, vagy marad a kezében, miközben ő az öklét veszi a szájába. Idő mire megtanulják, egyáltalán hogy kell eljuttatni a szájukba az ételt, nem hogy kanállal. Ott még arra is oda kell figyelni, hogy a kanál a szája és a keze között van.. Szerintem adj a kezébe egy kanalat, miközben te eteted; és majd szépen megszokja, később meg megtanulja, hogy hogyan kell használni. Még egyáltalán nincs lemaradva semmiről sem.
2011. jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szió! Nekem 5 hós a babám.Mi még csak most kezdjük a kaját, de Én úgy csinálom, hogy Én etetem egy kanállal, és a másik kezébe meg adok egy műanyag kanalat, és azzal hadonászik...gondolom előbb-utóbb biztos rájön, hogy mi a szitu...:-)

Sok sikert!

2011. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, így fogom csinálni :)
2011. jan. 25. 11:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kislányom 11 hónapos múlt egyenlőre ott tartunk hogy kézzel belepakolja ügyesen a szájába a falatot. Ha adok neki kanalat elvonja a figyelmét, ledobálja nyavalyog érte akkor azért ugrálok fél percenként. Úgyhogy nálunk ez a nála is kanál meg nálam is kanál nem jött be. De nem baj majd megtanul egyedül is enni :)
2011. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs a kezében kanál evés közben, mert akkor azt betömi a szájába és nem engedi, hogy én adjak neki falatot. Kislányom mindig étkezés után kap egy kanalat és egy kis műanyag edénykét, így azokkal jót játszik és gyakorol is.
2011. jan. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: 9,5 hónapos a lányom.
2011. jan. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

14 hónapos a fiam, de még ő sem tud egyedül enni. A kezébe már szépen fogja a kanalat és kanalaz is vele, de persze a legtöbb az pocsékba megy.

Nem vagytok még elkésve, szerintem még mi sem.

2011. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

16 hónapos lesz a kisfiam, és még nem eszik egyedül. :))) Dehogy vagytok lekésve...

Mi is úgy eszünk, hogy van az ő kezében is egy kanál, meg az enyémben is. Ő még csak javarészt kotorja a kaját, és hol jobb, hol bal kézzel fogja, tehát még csak az sem alakult ki nála teljesen, hogy milyen kezes lesz.

8,5 hónaposan még nagyon messze vagytok ettől. Persze nem azt mondom, hogy nincsenek nagyon ügyes babák, akik hamar megtanulják, de hogy 6 hónaposan... ki van zárva.

2011. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem is 156 hónapos fiam van. Kanállal nem tud még enni. A kezében van, kavargatja az ételt, néha a szájába teszi, de ahhez nagy ügyesség kell, h maradjon is a kanálon míg odaér. Ezért ha kanalazni kell, én etetem, az ő kezében csak alibiből van evőeszköz. Villával sokkal több a sikerélmény. Ált segítek felszurkálni az ételt, de a többi egyedül megy. Ja, és ez a mutatvány az utóbbi két hét eredménye, előtte csak hetente egyszer próbálkoztam, mert nem ette meg mostanáig a villával ehető ételeket, a szutymákos kanállal meg inkább fésülködött, szóval inkább hanyagoltam és úgy érzem, nem késtünk le semmiről.
2011. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!