Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babátoknak milyen...

8 hós babátoknak milyen ebédeket szoktatok főzni? Teljesen kifogytam az ötletekből.

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor 8 hónapos volt,már majdnem mindig azt ette,amit maguknak főztem-.
2011. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én párfélét váltogatok, és mindig két napig eszi, amit főzök. Sárgarépafőzelék, zöldbabfőzelék, brokkolifőzelék, spenótfőzelék. Mindig van benne hús. Nálunk a sütőtököt 10óraira esszük.

Aztán már ha én unom meg, akkor van hogy belecsempészek, ami éppen passzol: zeller, petrezselyem, fokhagyma, zöldborsó, karfiol. De lehetne rizseshúst csinálni pl. almával, most ezt akarom felvenni a repertoárba. És nálunk lassan jön a tojássárgája és a trappista sajt is.

2011. febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok mint Te, szintén 8 hós a kisfiam, sokszor főzök nbeki külön. Hátha taléálsz közte hasznosat:

csirke/pulyka mell répával krumplival sűrítve, ezt van hogy variálom neki joghurttal vagy sajttal. Nagyon szereti.

Brokkoli/karfiol megfőzve szintén joghurt és sajt hozzá, esteleg husi vagy kis csirkemáj.

6 hónapos koráig csak anyatejes volt, de ennek ellenére kap néha levesből kiszedett összeturmixolt zöldségeket husival. (Általában kapunk saját tartású csirkét a déditől). Minestrone levest szoktam főzni abból is kiszedem a számára ehető zöldségeket és egy kis lével meg neki külön főzött husival turmixolom.

Hozzá tartozik, hogy magunknak is elég -mások ízlése szerint- sótlanul főzök, most különösen.

Az a baj a kisfiammal, hogy ha nem fűszerezem nemigen eszi. De ha főszeres akkor nyomja. Inkább zöldfűszereket használok, borsot egyáltalán nem neki.

Amit még nagyon szeret: poulykahusi/csirkehusi zöldfűszerekkel, bio paradicsompürével és joghurttal, és ezt bio barna rizzsel. Van hogy nem turmixolva eszegeti, de van hogy lusta és akkor turmixolom.

Paszírozott zöldborsó husival.

És gulyáslevesből is kapott már husit meg zöldséget (nem hazsnálok semmiféle leveskockát!). Azt is szereti.

Hú hirtelen ennyi :)

Te is írsz? :) hátha én is találok ötletet :)

2011. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

cékla-alma-husival főzeléknek

finom főzelék (répa-krumpli-borsó)

húsleves tojásmentes tésztával

paradicsomos krumpli husival (olyan, mint a paradicsomos húsgombóc)

meggymártás husival és egy kis krumpli

egyébként a tesóm tanácsára az egyes zöldségeket külön adom, tehát nem vegyítek össze mindenfélét egyszerre, tehát a répa főzelék az legyen répa, a borsó meg borsó...stb, azzal, hogy mindenbe teszek pár kocka krumplit is. Ő bölcsiben dolgozik, és a kicsik minden főzelékhez kapnak egy kis krumplit. egyébként 2 hetente változik az étlapjuk, tehát két hetente ismétlődnek az ételek. De olvastam is egyszer valahol, hogy nem feltétlenül kell a nagy változatosság egy baba számára, lényeg, hogy szeressen enni, legyen gyümölcs és zöldség, valamint állati fehérje. Így pl. a lányom csak almát kap, mert a banántól szorulása van, a mandarintól fáj a hasa, külföldi körtét, meg szőlőt nem adok neki, a péphez meg már nagy. most 1 éves. így marad az alma, meg egy kis barackos joghurt, illetve próbálkozom a tesóm házilekvárjával.

illetve lehetnek tésztás ételek is, pl. megcsinálhatod a milánóit úgy, hogy ő is egyen belőle.

2011. febr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Krumpli-sárgarépa-máj

Sütőtök-rizs

Alma-banán-csirkehús

Sárgarépa-csirkehús

Cékla-krumpli

Én ezeket szoktam. De nálunk nem mindig eszi meg ezeket. Két tuti befutó van és az a sütőtök és a sárgarépa.

2011. febr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. febr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kezecske mindenkinek.Sok hasznos ötletet kaptam:)
2011. febr. 1. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!