Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit főztök ma vagy a héten...

Mit főztök ma vagy a héten 12-14 hós babátoknak? Kifogytam az ötletekből.

Figyelt kérdés
Receptet kérhetnék? Köszi előre is,de már tényleg olyan nehéz kitalálnom. :( Tudom hogy mindent ehet,de mivel nincs annyi foga,így darabosból,pl pöriből csak 70-80 grammokat eszik meg,ha meg nagyon pépesítem,nem eszi meg.
2010. okt. 13. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

a férjem ma kolbászos burgonyalevest kért azt főzhetsz neki le lehet turmixolni

2. nak lángos lesz azt nem ajánlom de egy kis tészta pl. mákkal simán lehet

2010. okt. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel fogzik, és megy a hasa, ezért céklafőzeléket csinálok. Céklát egyenként megmosom, megszurkálom, becsomagolom alufóliába, megsütöm sütőben, majd meghámozom, felkockázom, leturmixolom pépesre, felöntöm vízzel, pici cukorral és biovegetával ízesítem, majd tejföl és liszt keverékével behabarom. Fogok csinálni hozzá roston csirkemellet, és főtt krumplit.

Két napig ezt kap, majd utána spenótot fogok csinálni, szintén hasfogónak. Azt is főtt krumplival és husival.

2010. okt. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként csinálhatsz egy kis tejfölös-babérleveles krumplifőzeléket sült virslivel (krumplit felkarikázom, vegetás vízben felteszem főzni 3 babérlevéllel, majd tejföl, liszt és pici pirospaprika keverékével behabarom), vagy egyik hétvégén például tejszínes-tárkonyos ragulevest csináltam csipetkével, na azt két pofára zabálta. :) Csirkehusit felteszem vízbe főzni (mell, szárny, hát), a habját leszűröm, biovegetával ízesítem, hozzárakok karikára vágott répát, petrezselyem-gyökeret, felkockázott karalábét és zellert, tárkonyt, majd összefőzöm. Ha a zöldségfélék már majdnem megfőttek, felkockázott krumplit is teszek hozzá. Ha a krumpli is megfőtt, akkor tejszínt és kevés citromlevet öntök hozzá, és beleszaggatom a csipetkét - tojást, sót és lisztet összekeverek, és kiskanállal beleszaggatom. Ha feljött a leves tetejére, már kész is.
2010. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tegnap sült csirkecomb volt tört krumplival és paradicsommártással (nekem párolt lilakáposztával - ő ezt nem szereti).

Ma sajtos-sonkás-tejfölös tészta lesz az ebéd.

2010. okt. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kisnita ***** válasza:
64%

Szia!

Nálunk van a páromnak babgulyás (a gyerek is imádja) nekem pedig kelkáposzta főzelék krinolinnal.

Csinálhatsz neki vegyes főzeléket csirke hússal, rizses húst, hagymás tört krumplit, rakott dolgokat, attól függ mi van otthon. Jó főzőcskét :)

2010. okt. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2010. okt. 21. 11:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Finom ötleteket meritettem én is!

Nálunk tegnap paradicsomos káposztafőzelék volt pulykafasirttal.

(A káposztát felszeletelve egy szem krumplival, egy kis maréknyi rizzsel odateszem vizben főni, amikor minden megpuhul, egy kis lisztes-olajos-paradicsompürével higitott rántással besűritem, sóval, cukorral és a legvégén egy pici őrölt köménnyel izesitem. Le is lehet turmixolni. A fasirt pedig darált pulykahúsból, áztatott zsemléből, tojásból készült, pici hagymával, fokhagymával, fehérborssal,sóval, de tényleg csak fűszerszegényen.)

2010. okt. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ma tökfőzeléket csináltam fasírttal. 15 hónaposom is nagyon szereti!

Tegnap meg rakott krumpli volt.

2010. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!