Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sok anyuka van itt, akinek a...

Sok anyuka van itt, akinek a babája elmúlt 8 hónapos, mégis 3-4 óránként szopizik? Ugye nem velem van a baj, hogy még mindig az anyatejet részesítem előnyben, azt tartom a legfontosabbnak?

Figyelt kérdés

Mert a környezetemben nem ez a jellemző. A babám szépen fejlődik,a cicit sohasem utasítja vissza,de a szilárd ételekből nem mindig eszik jó étvággyal. Egy nap háromszor kap szilárd ételt szoptatások között,kb.90 grammokat eszik,vagy fél-háromnegyed üveg bébiételt.

Nálatok ez hogy működik???


2011. jan. 31. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez nálunk is így van, sokat szopizunk, de én nem bánom, mert ez a leg jobb neki - a többi meg majd alakul!

Amúgy én is azt tapasztalom a környezetemben, hogy addig szoptatnak az anyukák, amíg "muszály", 6 hónap , aztán annyi. Kevesen vagyunk - akik szeretnek is szoptatni!

2011. jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én az első babámmal kicsit elsiettem a hozzátáplálást így 8 hósan már csak reggel este szopizott, sajnáltam nagyon mert így hamar végképp abbahagyta (11 hósan).

A lányom még 10 hónaposan is kajától függetlenül 4 óránként szopizott (mondjuk ő innivalót nem fogadott el se cumisüvegből, se pohárból sehogy) úgyhogy evett is valamennyiket (kóstolgatott) de cicizett is.

Aztán olyan 1 évesen ő is átlendült, megtanult pohárból inni, rákapott a rendes ételekre és már nem kellett annyi cici.

Ő így 14 hósan hagyta abba a szopit.

2011. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bár már lassan 13 hónapos,a mai napig 4-5x szopizik a lányom.És reggelizik,ebédel,uzsonnázik és vacsizik rendesen mellette.8 hónaposan sztem majdnem hogy csak cicizett a lányom.Most 76 cm és 10,8 kg.És mindig ilyen jó súlyban volt,még akkor is mikor csak szopizott.
2011. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamat 4hónapos korától hozzátápláltam, de ettől függetlenül még 16hósan is amikor már mindent evett, akkor is napi 10x a cicin lógót.Mondjuk én azt már soknak tartottam, és egyik napról a másikra elvettem tőle a cicit, de ha nem ilyen gyakran főként csak játékból tette volna hagytam volna.

8 hósan pedig még nagyon helyes a sokat cicizik.

2011. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam pár nappal múlt nyolc hónapos. Igaz tápszeres baba, de eddig három óránként evett. Szilárdat sokszor nem fogadta el. Most beteg volt, és lehet, hogy még nem állt vissza az étvágya, vagy végre megtörtént a változás, és ritkábban, többet eszik. Szilárdat csak ha van kedve, de ha mi is eszünk, akkor akar enni az én tányéromból. Illetve a puhára párolt almakockákat, meg az egyéb kis darabokra vágott puha ételeket szívesen csipegeti.
2011. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
8 hósan bőven az anyatej volt a fő. szilárdat csak csipegetett. igazából 1 évesen jött me g az étvágya, de még másfél éves koráig intenzíven cicizett is. szóval sztem semmi baj veled, sőt. bár mindenki így csinálná.
2011. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Brit tudósok kimutatták minél tovább szoptatják a babákat annál erősebb immunrendszere lesz.


Szóval aki teheti az sose hagyja abba :)

2011. febr. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!