Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyaként melyik tulajdonságoda...

Anyaként melyik tulajdonságodat tartod a legfontosabbnak, leghasznosabbnak, legelőnyösebbnek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 07:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
a legfontosabb a türelem.nagyon ritkán veszítem el,nagyon ritkán kapom fel a vizet és nagyon ritkán kiabálok.ez a leghasznosabb is egyben,de hasznos még hogy kitudom mutatni az érzéseim,ha nem teszik valami,ha nagyon szeretek,imádok szeretgetni,és nem vagyok rest 200 * elmondani hogy szeretem,ez igaz a páromra is.és előnyös hogy gyerek maradtam valahol,igy letudok ereszkedni az ő szintjére,remekül eljátszunk,elbohóckodunk,és megtudunk beszélni nem helyes dolgokat is,az ő szintjén.
2011. szept. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha magában a nevelést nézzük, akkor a türelem és a következetesség a legfontosabb szerintem, erre törekszem, különben minden jó szándék és szeretet ellenére gondok lehetnek.

Kíváncsi vagyok, hogy más mit ír! :)

Egy 3 éves és egy 22. hetes pocaklakó anyukája

2011. szept. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A következetességre én is törekszem, de a lányunknál ezidáig szinte lehetetlen (,5 éves).Azért igyekszem. Nagyon nehéz az, amikor mondjuk fáradt vagyok vagy rossz kedvű és a gyerek is átvesz/megérzi. Ilyenkor inkább leülünk, ölbeli játékot játszunk, énekelünk, mondókázunk, bekapcsoljuk a CD-t és gyerekdalokra együtt táncolunk. Bután hangozhat, de talán ez a leghasznosabb tulajdonságom. Ami egyben előny is. A gyerekre nézve. Beszédkészsége több hónappal meghaladja a többi gyerekét!
2011. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A teherbírásomat, a következetes napirend betartását, és a kellő mértékű lazaságot (olyan téren hogy hagyom próbálkozni őket, nem " telepszek rájuk").

Mivel nagytöbbségében egyedül kell őket ellátnom (segítség nincs a férjem nagyon keveset van itthon és 3 6 éven alatti gyerekünk van)és megoldanom a mindennapi dolgokat így most ez a 3 tulajdonság segít át a nehézségeken.

Egyébként nem mindig vagyok elég türelmes, ezen van még mit változtatnom.

2011. szept. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A türelmemet és a határozottságomat. 4 gyerek mellett is következetes tudok maradni, megtanulták, hogy a nem az nem, ez rengeteget segített a nehezebb idők (dackorszak) átvészelésében. Pl. a "tankönyvi", magát földhözverős hisztit csak más gyerekén keresztül ismerem, és ez nagy áldás. :)
2011. szept. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írtok, én is várok még sok választ! :) Az eddigieket köszi! Tegnap fogalmazódott meg bennem (ellentétes példák kapcsán is), hogy mennyire bizalmi viszonyban vagyunk a lányommal, hogy mennyire törekszem mindig ott lenni neki, és ez meghálálja magát, hisz nekem, bennem. Én a türelem kapcsán vagyok gyengébb, ezt nagyon tudatosan kell javítanom. Ezerszer elmondom, ha kell, de a nyafit, nyűglődést nagyon rosszul tolerálom.Földhöz verődés nincs nálunk se szerencsére, de ilyen dolgokban nagyon határozott vagyok. Arra is figyelek -ahogy egyikőtök írja-, hogy ne nyomjam el, ahogy engem elnyomtak a szüleim, nem jó dolog.
2011. szept. 11. 12:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok! a türelem áldásos lenne, de nekem azért nincs olyan kiugróan sok belőle, hogy dicsekedhessek vele :) de igyekszem! a következetességre is figyelek.

arra viszont nagyon büszke vagyok, hogy tudok önfeledten játszani és nevetni a gyerekeimmel, félre tudom tenni a gondokat és csak rájuk tudok figyelni.

2011. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
mindig sokat szeretgetem, türelemmel, odaadással. ha hisztizik megölelem, és olyankor a fülébe súgom, hogy mennyire szeretem. ekkor megnyugszik. 10 hónapos. most kezdi a hisztiket, és próbálok én is következetes lenni.
2011. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elolvastam a kérdésedet rögtön a türelem jutott eszmbe. Ja és a jó problémamegoldó képesség és a szeretni tudás!
2011. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

türelem és az is, hogy beismerem, ha én hisztiztem vagyis türelmetlen voltam (2ne haragudj kicsim, fáradt vagyok, keveset aludtam). Igyekszem következetes lenni, közel engedem magamhoz lelkileg és őszintén kíváncsi vagyok a gondolataira. Sokat simogatom, ölelem őket, sokat játszok velük.

ami nem olyan jó, hogy nehezen tanulják tőlem a rendet, mert nem vagyok jó háziasszony, többnyire türelmetlen is emiatt szoktam lenni, hogy "már megint takarítani kell,ááá".

2011. szept. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!