Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad korábban...

Miért nem szabad korábban elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Azért mert nem tudja megemészteni? És azt honnan tudom? Milyen a kakija, ha nem emészti meg az ételt? Krumplit adnék neki kicsit hígabban, mint ha pépes lenne és olyan cumisüvegből amin átfolyik. Úgy látom a tápszert hamar megemészti és éjszaka 3szor felébred enni. Míg volt tejem akkor sokszor már átaludta az éjszakát. Tápszert eszik jelenleg csak és ebből is max. 90-et tud egyszerre megenni, de van, hogy csak 60-at. 11 hetes.
2009. febr. 7. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi meg,nem keszult fel szerintem meg erre a gyomra.Az en babam ma 11 hetes es muszalj neki sargarepat adnom a hasmenese miatt,nagyon szereti es a doki is megengedte,de mast nem merek kiprobalni nehogy begyulladjon a gyomra.Megiscsak 4 honaptol kell hozzataplalni..En is szivesebben adnek mar mindenfelet neki.Az en babam sem eszik 90-nel tobbett,sot egyszerre csak 70et iszik utana a tobbitt kortyonkent,igy egesz nap eszunk..
2009. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
szia!Hát sztem ne adj 11hetesnek krumplit,azzal várj még 1 hónapot legalább.Egyébként azért nem szabad túl korán kezdeni a htáplálást,mert az allergia kockáztát is növeled,meg igen,nem tudja még megemészteni rendesen.Megterheled a szervezetét,és így alakul ki az ördögi kör.Inkább beszélj a dokival,vagy védőnővel,hogy sokat ébred éjszaka.Lehet más a baj.Ez az én véleményem,de lehet más jobbat mond.
2009. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Ez engem is nagyon erdekelne, mert mar en is szeretnek adni neki legalabb egy kis almat.

en tettem fel ezzel kapcsolatban mar kerdest, mert az en kisfiamnak is keves a kajci, mi tapszeresek vagyunk, de inkabb lebeszelo valaszt kaptam, pedig annak idejen en mar par hetesen kaptam huslevest is, es semmi bajom, beteg sem vagyok szinte soha, szoval en is varom a valszokat!:)

udv,

2 honapos baba anyaja

2009. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

16:50 es vagyok.

a mi babaink gyomra miben kulonbozik a mienktol, mikor mi kisbabak voltunk?

2009. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Mi anno már 6 hetesen kaptuk az almalevet, feles tejet(tehéntejet!!), stb. Én sem értem, hogy hogy nőttem fel, de szerencsére makk egészséges vagyok, semmire nem vagyok allergiás.


Én, amikor a kislányom (tápszeres) betöltötte a 3. hónapot elkezdtem adni neki az almát (levet csak egyszer kapott, utána reszelve), ezt kapott 1 hétig, utána kevertem baracklével, majd jött a krumpli, répa, sütőtök, most már bébiételt is eszik.

A rendes kaja teljesen rendbetette a székletét is.


Szóval szerintem te is elkezdheted a hozzátáplálást.


4 hós kislány anyukája

2009. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én 5 hónaposan adtam a babámnak először almát és gyakorlatilag almát kakált, annyira nem emészette meg. minden baba más. én most 6 és fél hónaposan fogom megpróbálni újra, addig csak anyatej, mert a gyomra láthatóan nem kész a szilárd ételre.
2009. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok.engem is táplált anyám minden "jóval" már egész korán.Most is,és kiskoromban is ekcémás voltam/vagyok.Elég kellemetlen,hogy néha olyan gusztustalan a kezem,hogy nem merem elővenni.Sajnos a fiam is örökölte.Én úgy gondolom,talán elkerülhető lett volna.
2009. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2009. febr. 9. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!