Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokáig szoptatott gyerekek...

Sokáig szoptatott gyerekek immunrendszere tényleg erősebb? Nálatok ez tényleg így van/volt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a nagyobbik fiamat 1 évig szoptattam, és azt hittem, hogy ez milyen jó, mert biztosan erős lesz az immunrendszere. Ezzel szemben lépten-nyomon beteg, minden betegséget elsők között szed össze az oviban. A második babánk 10 hós, őt sajnos csak 3 hétig tudtam szoptatni, de ettől már ő sem lehet betegesebb, mint a nagy. Nálunk én úgy érzem nem lett erős az immunrendszere azért, mert sokáig szoptattam. Másnál igen?
2011. febr. 1. 20:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok-

még lemaradt, hogy tesóm fia azóta félévente egyszer beteg- de max 3napig!

De ettől függetlenül mégis azt olvasom, hogy a tápos gyerekek dagadtak, betegek....

:-)

2011. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam, még szopik. Eddig nyilván 2 x volt beteg enyhe nátha. Meg most volt náthás egy kicsit, meg köhögött. Bár most nehezebben mászott ki belőle. De az is igaz, hogy már inkább csak "fogmosó Víz" ahogy nevezem már a tejemet, nagyon híg már. Ő is csak megnyugtatásként szopik, ellazul és alszik.
2011. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
14%
én 7 hós fiam csak most karikor betegedett le, de akkor sem vészesen nagyon, de én is meg apa is le voltunk strapálva eléggé :( anyatejesek vagyunk, viszont sógornőnek 3 hónappal fiatalabb a lánya, és ő tápis. születése óta szinte folyamatosan van vmi baja :( hol megfázás, hol vmi más nyavaja :( lehet benne vmi!
2011. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Fiam 21 hónapig cicizet, nem volt beteges, ma már 11 éves.

A kics 22 hónapja ciczik, kicsinek többször volt náthás és hasonlók, valószínú, a nagy hazahozza, de igazán nem beteges.

2011. febr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét fiam 10-11 hónapos koráig szopizott, 5,5 hós korukig kizárólagosan.

A nagy 1,5 évesen lett először beteg, majd 2 éves korától, ahogy bölcsis lett, szinte folyamatosan az, pedig már 3. éve jár közösségbe, de most is itthon van, mert köhög és folyik az orra, nem akarom, hogy a farsangra essen ágynak :)

A nagy hazahoz mindent az oviból, így a kicsi már 2 hónaposan elkapott vmit, pedig őt is csak szoptattam. Azóta ő is mindig beteg, ha a nagy az.

Úgyhogy az én tapasztalatom az, hogy nem kell túlzásokba esni az anyatejet illetően.

Nagyon-nagyon jó dolog, én nagyon is szoptatáspárti vagyok, de azért nem kell átesni a ló túloldalára és azt állítani, hogy a szoptatott babák nem lehetnek betegek.

Ezzel óriási lelkiismeret-furdalást okoznak azoknak, akik valamilyen okból kifolyólag nem szoptathatnak. És most nem azokra gondolok, akik kényelemből vagy a mellüket féltve nem teszik...

Bár tény és való, hogy ha nem lenne ekkora kampánya a szoptatásnak, akkor én is korábban feladtam volna, mert sajnos nem vagyok egy tejcsárda típus, elég sokat küzdöttem azért, hogy szoptathassam a gyerekeimet és büszke vagyok rá, hogy nem adtam fel.

Szóval 1 szó, mint 100: az anyatej a legjobb dolog egy kisbabának, de mindentől sajnos az sem védi meg.

2011. febr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az szoptatott csecsemőket csak addig védi az anyatej,amíg szopiznak,utána semmiféle hatása nincs.

(Mármint védettség szempontjából,minden más szempontból csakis a legideálisabb lehet a csecsemő fejlődéséhez,a saját édesanyja teje....Nem?:))

Ez a védettség azon alapul,hogy az anya és a gyermek ált. egyazon kórokozókkal találkoznak,és mivel az ezek ellen termelt anyai ellenanyag megjelenik a tejben,a csecsemő is védve van.

2011. febr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ja..mindkettő gyermekem kizárólag szoptattam,és most mégis a hajam kihullik olyan betegesek.Mindent összeszednek.(8 és 4 évesek)
2011. febr. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemet szoptattam 6 hóig csak anyatejet kaptak, 1 éves korukig szopiztak.

A nagyobb, a fiam 2 éves korában volt egyszer beteg, meg mióta közösségbe jár, 2 szer elkapott vmi náthát 1 év alatt, és ennyi..

A lányom nem telik el 2 hét úgy hogy egy kis taknyosságot legalább ne szedjen össze, de volt már tüdőgyulladása, tüszős mandula gyull.ja, influenzája és középfülgyulladása is... és nincs 14 hónapos...

Én nem látok összefüggést.

2011. febr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4,5 honapig szopizott. Most 19 honapos es eloszor beteg,kohog de nem olyan veszes.
2011. febr. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
13 hónapja szopizik a fiam (6 hós koráig kizárólag anyatejen élt), hál'istennek még nem volt beteg, pedig apjával mi többször is.
2011. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!