Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokáig szoptatott gyerekek...

Sokáig szoptatott gyerekek immunrendszere tényleg erősebb? Nálatok ez tényleg így van/volt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a nagyobbik fiamat 1 évig szoptattam, és azt hittem, hogy ez milyen jó, mert biztosan erős lesz az immunrendszere. Ezzel szemben lépten-nyomon beteg, minden betegséget elsők között szed össze az oviban. A második babánk 10 hós, őt sajnos csak 3 hétig tudtam szoptatni, de ettől már ő sem lehet betegesebb, mint a nagy. Nálunk én úgy érzem nem lett erős az immunrendszere azért, mert sokáig szoptattam. Másnál igen?
2011. febr. 1. 20:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy olyan dolog, ami nagyrészt a genetikán múlik. Kisfiam csak 5 hónapos koráig szopizott (addig is pótolnom kellett tápszerrel), és 10,5 hónaposan volt először három napos láz, majd 11 hónaposan egy kis taknyosság és egy hasmenéses-hányásos vírus, majd most 16 hónaposan ismét egy kis nátha (fogzik éppen).

Ehhez képest barátnőm kisfia kizárólagosan szopizott 5 hónapos koráig, még pótolniuk sem kellett tápival, mégis állandóan beteg volt (és most is szinte kéthetente az).

2011. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
5%
Nem lesz erősebb. Attól lesz erősebb,ha minél előbb kerül a szervezete allergén anyagokkal kapcsolatba. Ekkor tud ugyanis ellenanyagot kitermelni. A szoptatás az első néhány hónapban fontos,amíg a baba nem kaphat gyümölcsöket,és más ételeket.
2011. febr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Sokan megköveznek, de a szoptatást hiába istenítik, a legtöbb baba mégis beteges.

Végeztem egy "közvéleménykutatást" az ismerőseim között, és a szoptatott gyerekeik sokkal betegesebbek, mint a rövid ideig, vagy nem szoptatott gyerekek.


Én nagyon rövidi ideig tudtam szoptatni, úgyis mondhatnám, hogy csak előtejem volt szülés után, semmi más, és a gyerekeim nem betegesek, de ők sajnos tápszert kaptak.

2011. febr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én kizárólag 4 hónapig szoptattam. Majd fokozatosan csökkentve 10 hónapos koráig. Most 13 hónapos elmúlt, de - lekopogom - eddig se hőemelkedése nem volt, se orrszívózni nem kellett. Hogy ez összefüggésben van-e a szoptatással? Nem tudom. De van olyan ismerősöm, aki szintén így szoptatott, de fia kábé havonta beteg. Szerintem az anyatej egy tényező a sok közül, ami befolyásol(hat)ja az immunrendszer erősségét.
2011. febr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos koráig kizárólag szopott a fiam, 14 hónapos korában elválasztotta magát. Most másfél éves, kétszer volt beteg - taknyos, köhögős, három nap után kutya baja nem volt.
2011. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

4 hónapos koráig tudtam szoptatni tápszeres kiegészítéssel. 2 hónaposan volt taknyos azóta 1-szer volt torokgyulladása 14 hónaposan egyébként semmi baja (17 hónapos most).

Szerintem is genetika, én évente kétszer vagyok beteg, lázzal, köhögéssel. A férjem szinte soha.

2011. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A fiam 8 hónaposan választotta el magát, 14 hónapos múlt és kb. 2* ha volt beteg.

Sógoromék fia majd 2 éves korig szopott, szinte nincs olyan hét, hogy ne lenne beteg, a gyerekorvosnál már bérletük van...

Egy másik ismerősöm is másfél évig szoptatott, az a kislány is lépten nyomon beteg.

2011. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

én nemrég olvastam egy anyagot,amiben azt írták, hogy a szoptatásnak nincs akkora jelentősége az egészségre, immunrendszerre, mint azt híresztelik, és hogy a dolgok nagy része a genetikán múlik, ill. az anyaméhben eldől (félreértés ne essék, én is szoptattam amíg tudtam, meg tettem volna még tovább ha lett volna tejem)

az egyik barátnőmnek 2 kislánya van, mindkettőt közel azonos ideig szoptatta, és az egyik egy igazi kis vasgyúró, a másik meg állandóan beteg

2011. febr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

barátnőm 9 hónapos koráig szoptatta a babáját,nagyon sok teje volt.

A kisfiú most 5 éves és állandóan beteg!

2011. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is úgy van, hogy a fiamat 3hétig tudtam úgy szoptatni, hogy akkor is pótolni kellett neki tehát mondhatjuk, hogy szinte végig tápis volt. 8hós, most fázott meg először, de ez sem nagy dolog- kicsit folyik az orra.

Egyébként testvéremnek és barátnőnknek vagy egyidős gyereke már 5évesek. Tesóm sem tudott szoptatni, és a fia, bölcsi első félévében volt nagyon beteges- csecsemőnek kb 2x volt- végig tápis volt. Barátnőm fia 8hós koráig szopizott, már egy évesen autóimmun beteg gyanus volt- de kinőtte szerencsére, azóta is egyfolytában beteg, minden taknyos-náthás vírust bacit hazavisz az oviból! Pedig már 3.5éve közösségbe jár!

Úgyhogy sztem tutira nincs összefüggés!

2011. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!