Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 8-9 hónapos a babája...

Akinek 8-9 hónapos a babája lerná egy napját és hogy hogyan alszik el este?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ébredés reggel nyolc-kilenc között. Tízkor reggeli (főzelék vagy gyümölcs), utána rövid alvás. 12-13 óra körül ebéd (főzelék+szopi), utána játék, utána hosszabb alvás. Ébredés után játék, este 6 körül főzelék vagy gyümölcs, eetleg tejpép. Napi séta igény szerint, mikor hogy, nincs szabott időpontja.


Fél nyolckor fürdés, szopi, alvás. Már a szopi alatt bealszik, csak le kell tennem az ágyba. Éjjel és hajnalban szopi.

2011. febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte ugyanígy van , mint az első válaszolónál, kivéve, hogy 8-kor van fürdés, tápszer és 3/4 9 körül már alszik is. Éjszaka nem kel.
2011. febr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Két verzió van: vagy felkel fél 8-fél 9 körül és már nem alszik vissza, vagy felkel, eszik (általában csak keveset, mert álmos) és vissza is alszik 11-ig. Utána játék, egy szilárd étel próbálkozás, ami vagy bejön, vagy nem. :) Folytatja a játékot. Sétálunk, vásárolunk. És este 8-9 körül fekszik le. De van, amikor hamarabb elalszik, de ilyenkor még felkel, aztán 11kor még nagyon pörög. Én már hulla fáradt vagyok, de ő akkor lendül csak be igazán. Már jó ideje náthás, most azért jóval több az alvásigénye. Mellettem alszik, így nincs semmilyen altatási módszerem; csak lefektetem. Napközben a hátát simogatom, így segítem elaludni. Én reggel, délelőtt (a tényleges ébredése után) fürdetem, nálunk ez valahogy jobban bevált, mint este. Az étkezéséről megint nem tudok általánosságban beszélni, mert eddig hatszor evett; szinte pontosan 3 óránként, ebédre és az egyik uzsonnára kapott gyümölcsöt, főzeléket, tejpépet. De betegsége következtében csak a tápszert fogadta el, és ritkán evett. Egy nap átlagosan négyszer. Este iszonyat mennyiségű tápszert megiszik az elmúlt napokban. 60ml-es is túlszárnyalja a szokásos adagját. Már 2 hete betegeskedik, nem tudom az új szokásaiból mi marad meg, mire teljesen meggyógyul.
2011. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Nálunk igy alakulnak a napok.Reggel fél 8-8 kel anyatejet kap(sajnos kisfiam nem szopizott igy fejem neki).Átöltöztetem utána játszik egy kicsit kb 1 órát van amikor vissza alszik kb fél órát.10-fél 11-kor tízórai valamilyen gyümölcs.Felöltözünk megyünk sétálni boltba stb...mindig az időtöl függ mennyi idöre.Fél 2 körül ebéd ami fözelék szokott lenni utána van amikor kap egy babakekszet(olyan aranyoa ahogyan majszolgatja:)).Ebéd után jön egy intenzív pörgés de álltalában azért egy fél- 1 órás alvás szokott lenni van amikor ez kimarad vagyis uzsi után alszik.Uzsonnára anyatejet vagy anyatejbepapitvagy rizst kap.Fürdés 7-fél 8 között aztán anyatej.Eddig simán leraktam aludni és reggelig aludt.kb 2 hete van egy kis nyüglödés az esti alvás körül,többször felébred éjjelente.Kap egy kis vizet és álltalában alszik is tovább.De ha jól gondolom egy ujjabb fogacska okozza a mostan nyugtalanabb alvást.Nekünk igy alakul egy napunk.

És nektek kedves kérdező??

2011. febr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia, mi8,5 hónaposak vagyunk,így néz ki a napunk:

hajnal 4 : cici

fél 8 -8 között kel, akkor cici

MAjd én reggelizek akkor ő is kap pár katona vajas kenyeret, imádja.


ilyenkor megyünk sétálni, ekkor alszik kb 30 percet, de ha itthon maradunk, akkor 1 órát is szundizik


11: gyümölcs, ami éppen van itthon, babakeksz, vagy zabpehely


13: ebéd, főzelék


itt van egy nagyobb alvás, ami 3 héttel ezelőttig 2,5 óra volt, de most csak 1 . 1,5 óra


16:gyümölcs, vagy maradék főzi, babakeksz, vagy zabpehely


18:30: tejpép


19: fürdés

cici, és bealszik a cicin



mióta rohamosan elkezdett fejlődni a mozgás, 1 hónap alatt stabilan elkezdett ülni majd pár napra rá felállt, majd elkezdett mászni, azóta ha le akarom tenni aludni, egyből feláll, és ezért el kell ringatnom, ez kb 3 perc, és alszik is. Multkor hamar tettem le, de már aludt, de nem mélyen, és ahogy letettem egyből felült, de úgy hogy a szeme csukva volt. Remélem nem szokik rá a ringatásra. Éjszaka ha nem jön éppen fogunk, 3 hét alatt ma jött ki a 3. fog, akkor nyugodtan alszik. Mostanság sokat sírdogál éjjel, meg napközben is nyugtalanabbul alszik.

MAjd csak túl leszünk ezen !

2011. febr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, elég sok ENTERT nyomtam , utolsó voltam.
2011. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors és részletes válaszokat!!!:)

Nálunk így néz ki egy nap mostanság, mert nagyon benne vagyunk a fogzásba és egy kicsit átalakult a napirendünk.

fél7-7körül kel,akkor tápszert kap utána játék kb. 2órát bír fent lenni,utána alszik 1-1.5 órát.Aztán kap egy kis gyümit,játék. Ebéd általában 12-fél1 körül van főzelék,utána már szinte azonnal alszik, vagy kicsi játék aztán alvás 1órát.3-4körül tápszer,játék.ilyenkor még alszik kb.1órát.6körül túrós,vagy joghurtos gyümi,vagy kekeszes gyümi, éppen ami.fél8körül fürdés,tápszer és kb fél10-10körül alvás,ha mindne jól megy 2xkel fel, tea és visszaalszik.Van amikor teljes káosz az éjszaka és azt sem tudom fiú vagyok-e vagy lány...:)Nagyjából így néz ki.Én semmihez nem ragaszkodom görcsösen, figyelem a jelzéseit.Ő a babakocsis sétát utálja, ezért vagy csavargunk autóval,amikor apa itthon van, vagy levegőzünk a kertben vagy erkélyen.Nem szereti a tejpépet,grízt.Rengeteget iszik,teát/ vizet.Néha(időszakonként) kicsit bizonytalan vagyok, hogy mindent jól csinálok-e, ezért szoktam itt olvasgatni, vagy kérdezni.Most elég dilemmám,hogy a darabosabb ételeket mennyire intenzíven adjam, meghogy mennyire szabad már bőviteni az eddigi "egyhangú" ételeket.

De ahogy annyiszor olvastam már , hogy a gyereknevelésben egy biztos a változás és ez tökéletesen igaz...:)

2011. febr. 2. 22:37
 8/14 anonim ***** válasza:

Lányom kilenc hónapos,most így néz ki egy napunk kb.:

reggel 6-kor kel,akkor cicire rakom,úgy alszunk olyan 9-ig,aztán kb.120 ml tápi,utána játszik kb.1,5-2 órát,addig én pakolok,ágyazok,kávézok stb.,vagy feldobom a kaját...aztán újból kicsit cicizik,aztán olyan délben 180 ml főzeléket kap husival,utána lemegyünk sétálni,vásárolni,addig alszik,olyan 1,5 2 órát.....uzána kicsit játszik,aztán három körül kap gyümit piskótával,vagy gabonapéppel,ez is olyan 180 ml...utána játszunk,aztán olyan öt körül cicin alszik egy órát,utána kap hat körül tejpépet,180 ml ,aztán fürdés,jön a nyűglődés,meg szintén játszunk...este kilenc körül vacsira kap 120-140 ml tápi és 10 körül alszik el cicin...Szopik még,de kevés a tejem,csak reggel van benne több:)Mert most így visszaolvasva olyan,mintha mindig etetném....de három óránként eszik,egy nap ötször...persze közbe becsúszik egy kis kölesgolyó,babapiskóta,kuki....vagy narancs,mandarin,amit együtt eszünk:)

2011. febr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként kölesgolyót hol lehet kapni...tesco, auchan?
2011. febr. 2. 23:15
 10/14 anonim válasza:
Szia!Nálunk reggel 6 és fél 7 között kelünk majd reggel(tápszer),majd játék 8 és 9 között alszunk kb 1, 1/2 órát után eszünk tízórait(gyümi v natúr johurtos gyümi)aztán ismét játék délben ebédelünk(főzelék),fél 1 és 1 óra között lefekszünk aludni(ált. másfél 2 órát alszik). aztán fél négykor uzsi(tejpép v amit megeszik lehet vajas kenyér,vajas zsömi parizerrel,vajas kalács,...stb) utána megint játék és fél 6 és 6 körül megint alszunk kb 1,5 órát, fél nyolckor fürcsi és utána vacsi aztán alvás reggelig.Nálunk ez jól bevált.
2011. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!