Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolják a tápszeres...

Miért gondolják a tápszeres babák anyukái, hogy nekik sokkal több plusszmunkájuk van a tápszerezés miatt, mint az anyatejes babák anyukáinak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 08:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
79%

Off Ez provokáló kérdés szerintem.


Én még nem találkoztam ilyen anyukával, aki az orrom alá dörgölte volna, hogy neki több dolga van, mint nekem, mert én szoptatok.

2011. febr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez erősen vitagyanús .


a tápszerhez vizet kell forralni vissza kell hüteni és frissen kell késziteni.


az anyatejhez meg figyelni kell nagyon hogy mit eszel az is munka mert neked kell enned hogy tej legyen.


nálunk volt ez is az is nem nézek le semmilyen munkát sőt amikor adtam tápszert lábosban főztem a cumisüvegeket az is munka bár azt az anyatejesek csak akkor végzik ha fejnek és üvegből adják. lényeges különbség van a két táplálás között de kb. egyenlő a figyelem.


kár ezen vitatkozni ha vita lenne belőle.

2011. febr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
Miért ezt gondolják? Én még soha sem hallottam senkitől!
2011. febr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom azért, mert a mell mindig kéznél van, a tej mindig steril, kellően meleg, és ingyen van.Bármikor, bárhol elérhető a baba számára.A tápszert fel kell íratni, ki kell váltani, elkészíteni, cumisüveget mosni, sterilizálni, vizet forralni, hűteni, stb. Igazuk van, mert lényegesen több a munka vele.
2011. febr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 kisnita ***** válasza:
89%
Én nem gondoltam mikor tápis volt a fiam. De talán azért gondolhatják mert vizet kell forralni, cumisüveget kell fertőtleníteni, el kell készíteni a tápszert, ilyesmik. De ha jól szervezed akkor ez kb 3 perc alatt meg is van. :)
2011. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
89%

mert az első gyereknél ahol minden szabályt betartanak macerásabb is mint ciciből táplálni. Éjjel friss vizet forralni (a gyerek bőg) megvárni amíg lehűl fogyaszthatóra (gyerek bőg) kimérni pntosan (gyerek bőg)ha 2x esik akkor közben még fertőtleníteni az üveget...

ha az előre bekevert tápszert éjjel megmikrózza (amit tilos) akkor nem macera és fel is nő az a gyerek. Na hát ennyi

2011. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
56%

Én tettem fel a kérdést ,ami miatt most te feltetted ezt!

Én tudom,hogy nektek szerencsés nőknek is munkával jár a szoptatás,hiszen fejni kell,meg ilyesmik,DE az anyatej steril,kellő hőmérsékletű,igény szerint etethetsz,nem kell folyadékpótlás.Ezeket figyelembe véve is úgy gondolod nektek nehezebb?

2011. febr. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

egyet értek az elöttem szólóval.

amugy én szoptattam 3hónapos korig,onnan sajnos pótolni kellett s 5hónapos korra el is fogyott a tejem,tehát ezt és azt a táplálási módot is "ismerem",s bizony mikor tápszert kell adni igenis plusz macera: vizet melegiteni,tápszert késziteni,hűteni utánna cumisüveget mosni,főleg éjjel vagy hajnalban,mint megfogni a babát cicre tenni és kész.

2011. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

Hát mert az anyatejes babáknál kell cumisüveg? habár én nem tulajdonítom plussz munkának.

de minden kaja után cumisüveg mosás, ami csak egy mozdulat. aztán minden nap 1x bele teszem a fertötlenítö gépbe mindent (4 hósan csak heti 3 lakalommal) . amire figyelni kell hogy a víz mindig akkorra legyen lehülve 40 fokosra pont mikor a baba éhes lesz. mert az én kislányom nem vár egy percet sem, ha éhes iszonyatosan elkezd üvölteni, akkor már csak arra van idö hogy vízbe a tápszer és össze keverem. és a víz nem 2 perc alatt hül le, így minden kaja után már készítem be a következö adag vizet.

2011. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
83%

Én se hallottam még senkitől. Én mindkettőt csináltam. Lapos, befelé forduló mellbimbóval, mellgyulladással, bimbóvédővel kellett szoptatnom, a mellgyulladáskor kaptam antibiotikumot, de penicillin-érzékeny vagyok, amit kaptam, nem is szedhettem volna. Annyira oda kellett figyelnem a kajálásra, hogy nem igaz, még a tojástól is totál kikészült kisfiam. 5 hónapig majdhogynem vajaskenyéren, sonkán, sajton meg almán éltem, ezektől nem volt baja.

És emellett tápszert is kapott születésétől kezdve, úgyhogy cumisüvegezés, sterilizálás, babavíz és tápszer vásárlás - amiből a sokadikat fogadta csak el...

Soroljam még? Nem utálok ezért senki, és engem sem utál ezért senki. Túléltük, itt vagyunk, kisfiam egészséges, 16 hónapos nagylegény, és a magam dolgával törődök.

2011. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!