Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rövid tápszerezés után elfogad...

Rövid tápszerezés után elfogadja a baba újra a cicit?

Figyelt kérdés
3 hetes babámmal több, mint 1 hetet kórházban töltöttünk, mert találtak nála egy nagyon ritka bakteriális fertőzést. A vizsgálatok közben kiderült, hogy az anyatej is tartalmaz egy bizonyos baktériumot, ezért antibiotikumot kell szednem. Nagyjából egy hétig így tápszerrel kell etetnem a babámat. Ha valaki volt már hasonló helyzetben, kérlek írjátok meg, sikerült-e ismét cicihez szoktatni a picurt! Köszönöm!
2010. dec. 10. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha cumisüvegből etetted, akkor kevés rá az esély, mert cumisüvegből könnyebben jön a tápszer, mint ciciből a tej és ezért nem szeretnek a babák visszaállni, ha egyszer tudják, hogy könnyebben is hozzájuthatnak.

De sok erővel, kitartással és sajnos sírással vissza lehet szoktatni.

Én drukkolok neked!

2010. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Nálunk nem volt gond, 2 hétig cumisüvegből adtuk a babánknak az anyatejet, semmi problémát nem okozott, amikor 2 hét elteltével újra tudtam szoptatni. De valóban vannak babák, akik cumizavarosak lesznek. Reméljük, a te babád sem ilyen!
2010. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Valóban így van, ahogy az előző válaszoló írta, mindenhol ezt olvasni, sőt a védőnő is ezt mondta nekem még pár hónapal ezelőtt. Sajnos a kisfiamnak 3 hónapos korától pótlást kellett adnom, mert nagyon apadni kezdett a tejem, és mindent kipróbáltam, a mennyiség nem lett így sem elég. A tápszert cumisüvegből adtam, igazából kb. 7 hónapos korára szokta meg a cumisüveget, amikor már nem szoptattam. Addig úgy volt, hogy szopizott amennyit tudott, és nagy nehezen pár korty tápszert ivott, mert csak a cicit kérte. Nem is hízott sokáig szegénykém.:-( Amikor már csak cumisüveg volt, akkor nagyjából elkezdte elfogadni, de esténként eleinte sirdogált evés közben. Szóval nem szokott le a szopiról, még hónapokon keresztül sem. Ha lett volna tejem, simán visszatért volna. Sok sikert és jó egészséget Nektek!
2010. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Csak reménykedem, hogy nem lesz problémánk, és nagyon várom, hogy végre elteljen ez az 1 hét!
2010. dec. 11. 16:17
 5/6 xStefix ***** válasza:

Milyen baktérium és milyen antibiotikum?

Általában nem szokták tiltani a szoptatást sem fertőzés, sem gyógyszerszedés esetén, de a tiétek persze lehet kivételes eset is. Ez már szaktanácsadó területe.


Hogy véletlenül se legyen cumizavar, mondjuk mindenképp nem üvegből kellene etetni.....

2010. dec. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Amit az anyatejben találtak: staphylococcus, és Augmentin-t szedtem rá. Idő közben még egy hetet kórházban töltöttünk a picivel, hörgőgyulladás miatt, de kiderült, hogy nincs baj a cicire visszaszokással, csak azzal, hogy kevés lett a tejcsi:(
2010. dec. 18. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!