Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy működik a tápszerezés? 3...

Hogy működik a tápszerezés? 3 hetesek vagyunk, de lassan nem lesz annyi tejem h. elég legyen a babának. Már mindent megpróbáltunk. Amíg van természetesen tejet fog kapni, de kiíratom holnap a tápszert a biztonság kedvéért.

Figyelt kérdés
A doki meghatározza, hogy mennyit kell neki adni étkezésenként/összesen? Hogyan kell elkészíteni a tápszert? Forralni, majd lehűteni? Előre el lehet készíteni? Ha megeszi a max. mennyiséget és még éhes a baba akkor mit tehetek?
2011. szept. 25. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Én a tápszerrel kapcsolatban nem tudok segíteni, de megkérdezném, hogy miből gondolod, hogy nem elég a tejed? Ha leírod, lehet, hogy valaki tud hasznos tanácsot adni! Nem vagyok fanatikus "csak anyatejet a babának" fan, de vallom, hogy amíg lehet, addig csak cici:o) Nálunk is be volt készítve a tápszer, szerencsére nem volt rá szükség.
2011. szept. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem is kevés volt a tejem, és tápszerrel pótoltuk. Én a gyermekorvossal írattam fel, a védőnő pedig elmagyarázta, h mire figyeljek a készítésnél. A mi tápszerünknél (Humana Start) minden 30 ml vízhez kell adni 1 mérőkanál port, tehát olyan cumisüveg kell, ami 30-as beoszású. A tápszeres doboz hátoldalán ott van, h mennyi idős babának mennit ajánlott készíteni. Mivel mi először mindig anyatejet ettünk, ezért annyit sosem kapott a babám. Ki fogod tapasztalni, h mennyit igényel. Lesz, h kevesebbet, lesz, h többet.

Én leggyakrabban babavizet használtam a készítéshez, de volt, h csapvizet forraltam fel és hűtöttem le.

Úgy tapasztaltam, h bár azt írja az útmutató, h 70 fokra melegítsük fel a babavizet, tegyük bele a port, és hagyjuk kihűlni, elég ha kicsit lagyosítjuk a vizet, úgy is tökéletesen feloldódik a tápszer. és legalább a babának sem kell annyit várnia.

A mérőkanállal a tápszert úgy tudod pontosan kimérni, h egy kés lapjával lehúzod a felesleget.

A kész tápszert már nem szabad melegíteni és 2 órán belül fel kell használni, mert hamar megromlik. (Többször volt, h 2 és fél óra után adtam oda a babámnak, de soha nem lett tőle baja.)

2011. szept. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló majdnem mindenre válaszolt.

Hogy el lehet-e előre készíteni? Elméletileg nem. Gyakorlatilag a kórházakban és a klinikákon is egy napi adagot előre elkészítenek és a hűtőben tárolják. Mindig annyit melegítenek fel amennyire szükség van. Amikor forralt vízzel csináltam a tápit volt, hogy én is így csináltam. Nem lett tőle baja. De én baba vízzel (Szentkirályi) csinálom, így forralni sem kell és mindig frissen kapja.

2011. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az én kislányom tápszeres volt.Az hogy mennyi kell neki azt úgyis látod rajta hogy mennyi elég neki.Ha majd csak tápszert fog kapni,pl.egy 3 hetes babának szerintem 60-90 ml elég.De ez baba függő.

Elkészítés:

A vizet fel kell forralni(én minden nap forraltam,nem az előtte napiból csináltam másnap)Általában a tápszereknél egyforma az adagolás,az én kislányom Bebát kapott.30ml vízhez 1 adagolókanál tápszer kell.Pl.60ml tápszerhez:60ml víz és 2 adagolókanál tápszer.Előre sose készítsd el neki,utána se szabad megmelegíteni.És az elkészített tápszert max 1 órán belül meg kell itatni a babával.Ha meghagyta a kislányom én mindig kiöntöttem.Szóval a vizet megmelegíted olyan melegre amit a baba megtud inni utána beleteszed a tápszert és összerázod.Én így szoktam csinálni.

2011. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy reggel forralok vizet, aztán egy bögrébe öntök belőle hűlni, a maradékot pedig, amikor már nem tűz forró, csak jó meleg, beleöntöm egy termoszba.

A cumisüveg legyen legalább 250 milliliteres, mert előbb-utóbb többet fog enni a baba.

A meleg vízből öntök az üvegbe, annyit, hogy el tudjam benne kényelmesen keverni a tápit. Mondjuk nálad olyan 2-3 kanalas kell majd, gondolom.

Aztán felöntöm hideg és meleg forralt vízzel, hogy kellemes (iható) hőmérsékletű legyen a dobozon megadott szintig.

Én sokszor inkább többet csinálok, mert ha elfogy, és újat készítek, akkor már nem fogadja el, pedig egyszerre megitta volna. Ha marad, azzal kezdem a legközelebbi étkezést, még soha semmi baja nem lett tőle, pedig a nyári 34 fokos lakásban sem tettem hűtőbe.

Ha sétálni megyünk is, mindig van nálunk egy üveg, és ha nem issza meg, itthon az lesz a következő tápi.

Tényleg nem romlik meg az én tapasztalatom szerint.

2011. szept. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Még annyit ha mentünk valahová hosszabb időre akkor én kimértem a vizet cumisüvegbe,beletettem termoszba meg vittem egy külön kis dobozkában tápszert.És mikor megéhezett a kislányom akkor megcsináltam neki.
2011. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként olyan 80-100 ml körül eszik a kicsi naponta 8-szor. Akkor tápszerből is ennyi fog kelleni?

Napról napra kevesebb a tej. Tudom mivel nem szopizik, így lefejve kapja. Már szinte egész nap fejni kell, h. meglegyen a mennyiség.

2011. szept. 25. 14:24
 8/14 anonim ***** válasza:

Tápszerből valószínűleg kevesebb kell majd.

Kb ugyanannyit keverj, amennyit anyatejből is meginna. Vagy összesen legyen annyi, mert gondolom szoptatni is fogsz. Ehhez viszont az a jó, ha méred a szopit, mert akkor tudod, mennyi tápi kell még pótlásnak. Egyébként rengeteg tápszer mehet a kukába, ha túl sokat csinálsz, ha meg keveset, ugrálhatsz még többet csinálni.

Szerintem nagyon jó evő babád van!!! Mi 4 hónaposan eszünk kb ennyit :-(

2011. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11.16-os vagyok. Még annyit, h nekem azt javasolta a védőnő, h a tápszer után kínáljam meg a babát egy kis vízzel vagy teával, mert a tápszernek magasabb a szárazanyag tartalma, mint az anyatejnek.
2011. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

19:50-es tudom mikor mennyit eszik, mert lefejt tejet kap cumiból. Sajnos az első 4 napban intenzíven volt a babám egy másik kórházban, nem velem. Ott cumiból kapott tápot és utána már nem fogadta el a mellemet.

Tényleg jó étvágya van egyébként, szépen gyarapszik is.

2011. szept. 25. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!