Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Családi adókedvezményt lehet...

Családi adókedvezményt lehet érvényesíteni, ha GYED-en vagyok?

Figyelt kérdés
Az OEP-hez vagy a MÁK-hoz kell elküldeni a nyomtatványt amit kaptam?Nem késtem már el ezzel?Hogyan töltesem ki,az igényelt összeghez mit írjak?Mi nem vagyunk magas jövedelműek.Ti hogy csináltátok?
2011. febr. 3. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
szia!nekem a munkahelyemen kellett kitölteni az igénylő lapot,1 gyermek esetén 62500ft,azt hiszem.most januárban már többet is kaptam,bár nem tudom,ez az miatt volt-e
2011. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
vagyis februárban,pont ma jött a gyed
2011. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet. A januárival már elkéstél, mert azt már csak az adóbevallásodban tudod érvényesíteni jövőre, de a februári gyed-re még elküldheted. Az OEP foglalkozik a gyed-del, a MÁK a gyest utalja, kezeli.
2011. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia

én ma vittem be a gyed igénylő papírt,és vele együtt a családi kedvezményről szóló nyilatkozatot is az OEP-hez.02.hónapot írtam rá de át lehetett javítani 01. hónapra.én sem vagyok nagy jövedelmű,egyébként segítenek kitölteni ha nem tudsz valamit.

2011. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval nem vagyok elkésve vele? Két gyermekünk van,csak én tudom igénybe venni.Ha most nem nyilatkozom,akkor a jövő évi adóbevallás után is megkapnám egy összegbe?
2011. febr. 3. 14:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Én max gyedet kapok, de két gyerekre márnem tudom érvényesíteni, egyre se teljes összegben. A férjem fogja a másik gyerekre kérni.
2011. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

max. gyedből is csak maximum egy gyerekre lehet érvényesíteni:

max. GYED: 109.200 Ft

- adó: 22.189 Ft

+ adójóváírás kedvezménye: 12.100 Ft

+ családi kedvezmény: 10.000 Ft

- nyugdíjjárulék: 10.920 Ft

Ez nettóban 98.191 Ft.

Ennyi adód van, ennyivel tudod csak csökkenteni.

ki van ez találva...

2011. febr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!