Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Maximum GYED-et kapok, két...

Maximum GYED-et kapok, két gyermekem van és én veszem igénybe a családi adókedvezményt, jövőre kevesebbet kapok majd az adójóváírás miatt?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
igen
2011. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na, ez az a kérdés, amire még senki nem tud 1000%-os választ adni.

Jelenleg arról szól a fáma, hogy:

- megy a szuperbruttó

- nő a minimálbér, nem is kicsit. Tegnap már 92eFt-os minimálbérről beszéltek a tv-ben.


Szóval, ha a két gyerekre járó adókedvezményt és az adójóváírást is kérted jelenleg 98-at kapsz.

szuperbruttó, minimálbér marad: akkor havi 2eFt-al jársz rosszabbul.


Szuperbruttó megy, minimálbér marad: pénzednél maradsz.



Szuperbruttó marad, minimálbér nő 92e-re és az új gyed maxot kapod: 11eFt-al jársz jobban.


Szuperbruttó megy, minimálbér nő 92e-re és az új gyed maxot kapod: 17eFt-al jársz jobban.


Ahhoz, hogy az új gyed maxot kapd, a br. bérednek 182eFt felett kell, hogy legyen.


Igazából ez azoknak a családoknak szívás, akiknél apa veszi igénybe az adókedvezményt, hiszen akkor nem lesz anyának szja csökkentője, így havi 12100Ft-al kapnak majd kevesebbet.

2011. szept. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ó,nagyon köszönöm,ez aztán pedáns válasz! :-)
2011. szept. 22. 12:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Valóban ezt még senki sem tudja. De ismerjük már, hogy a kormány mindig azt mondogatja, hogy mennyire jól járnak az emberek a változásokkal, aztán meg?! Kíváncsi vagyok pl. a 27 %-os ÁFA miért lesz nekem jó.

A 92 ezer Ft-os minimálbért ha kiharcolják, a maradék munkahelyek további 50 %-a meg fog szűnni. Azt a pénzt ki is kell ám termelni!!! Mellette még a munkaadók terheit is növelik, szóval ezt nem tudom hogy gondolják.

Azt mindenesetre megígérték, hogy a szuperbruttót el fogják törölni. De az nem jelent annyit, mint az adójóváírás.

2011. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azért most azt értékelem, hogy nem mondják, hogy jól fogunk járni... :)
2011. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

27%-os ÁFA, EZ KOMOLY????? Egész európában, sőt majdnem a világon itt a legmagasabb az áfa, most meg emelik...istenem...kellett ezeknek a 2/3-ad mi???? most aztán a tejhatalmukban azt sem tudják, hogy nyomorgassák az embereket, a cigányok meg építkeznek az utcában és mind otthon lopja a napot! - megyek szolizni! -

Ne haragudjatok, de annyira kivagyok már, nem tudunk hol spórolni, így is szinte csak a gyerek eszik húst, gyümölcsöt, joghurtot, mert nem futja többre. Második gyermekről álmodozni sem merünk, etetni sem tudnánk és mindketten tisztességesen dolgozunk-dolgoztunk egész életünkben!

2011. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De mondogatják, hogy az egy kulcsos adó mennyire jó az embereknek. Közben meg a minimálbért is megadóztatják. Szerintük ez a nagy átlagnak jó.
2011. szept. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!