Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő elleni oltásból...

Bárányhimlő elleni oltásból hányat kell adni? 18 hónapos a kisfiam, most kapott egyet. A doki azt mondta, nem kell még egy! Elolvastam a tájékoztatót, azon se egyértelmű a leírás.

Figyelt kérdés

Az oltás betegtájékoztatója szerint:

- 9 hónapostól 12 éves korig 2 adag oltás kell.

- 13 éves kor felett 2 oltás, a másodikat az elsőt követő 6-10 héten belül kell beadni.


Kérdezem én, hogy akkor a 12 év alattiaknál mikor kell a második? Miért nem egyértelmű? A doki szerint üzleti fogás!!!


2011. febr. 3. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta, hogy 1 oltástól még elkaphatja a himlőt, de gyenge lefolyásúbb. Kettő a tuti. (de mi nem adatjuk be)
2011. febr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez érdekes,hogy nektek ezt mondta az orvos. Kisfiam 19 hónaposan kapta az elsőt,a doktornő azt mondta,hogy 6 hét múlva adja be a másodikat,majd február közepén.

Amúgy itt a környezetünkben nagyon sok kisgyerek megkapta ez az oltást,itt mindenkinek 6-8 hét eltéréssel adják be.

2011. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekunk sem mondtak a kettot. El is kapta a lanyom, de nehany pottyel meguszta. Nem is vette eszre.
2011. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a doktornéni 2-őt mondott az első után 6 hétre kell beadni a másodikat. Majd 10-12 évesen az ismétlőt. Mi áprilisban fogjuk kapni az elsőt :) Ősztől bölcsi és addigra szeretném letudni.


Beadatom, mert errefelé oltári nagy bari járványok vannak köszönhetően a felelőtlen anyukáknak akik fertőző beteg gyereküket is viszik bölcsibe-oviba.

2011. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A baranyhmlo.hu-n találtam rá:

A bárányhimlő elleni oltóanyag adagolása a közelmúltban megváltozott, ma már minden életkorban 2 adag szükséges belőle.Az egy adagos oltás esetén 3-19%-ban előfordult, hogy az oltás ellenére bárányhimlő fertőzés lépett fel. A második adaggal ennek a kockázata minimálisra csökkenthető.

A hazai és nemzetközi megfigyelések szerint az oltás ellenére kialakult a bárányhimlő sokkal kevesebb kellemetlenséggel jár, a gyógyulás jóval gyorsabb és a szövődmények teljes mértékben megelőzhetők.

2011. febr. 3. 16:41
 6/6 A kérdező kommentje:
Érdekesek az orvosok....
2011. febr. 3. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!