Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kell tenni, ha beriaszt a...

Mit kell tenni, ha beriaszt a légzésfigyelő (jogosan)? Hol van erről részletes leírás?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát minket felvilágosítottak a kórházban. Addig haza sem engettek. De általába csak fel kell kapni a kicsit és ha nem nyitja a szemét akkor kicsit megpaskolni a hátát, vagy felrázni álmából. (persze nem azt mondom, hogy rázd ki belőle a lelket) :D aztán meghalgatod a szivecskéjét a pulzusát, de ha baj van, igazán akkor elkezd kékülni a szája, aztán a feje. Nekünk volt ilyen úgyhogy tudom. Ilyenkor szívmasszázs, közben hívni kell a dokit. De ha ennyire félsz menny el egy kurzusra.
2011. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy (szerintem) nagyon jó videó:

[link]


Még annyi jut eszembe, hogy én (téves) riasztásnál, ha egyedül voltam itthon, mindig a mobilommal rohantam be a szobájába, ha baj lenne, azonnal tudjak mentőt hívni. Szerencsére még nem volt rá szükség. (A mobil nekem alapból a nyakamban lóg.)

2011. okt. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első 3 hónapban rendszeresen bejelzett a légzésfigyelő. Istenem..micsoda jó találmány. Nekem elég volt az esetek többségében jól az arcára fújnom és felriadt. Nála azért jelzett be, mert kényelmesebb volt neki nem venni levegőt. Nagyon erős refluxa volt nyelőcsőgyulladással. Így nálunk ez rendszeres volt. Egyszer volt egy komolyabb esett, akkor kicsit bevolt lilulva is. Kinntről rohantam be ahogy a bébiőrből hallottam a riasztást , de addigra már a saját hányásában feküdt, pici volt ahhoz, hogy elfordítsa a fejét szegénykém. Nagyon durva volt. Na ekkor ki kellett kapnom, fújnom ráznom. Még visszagondolni is rossz.
2011. okt. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen kurzusok, ahol az effajta elsősegélynyújtást megtanítják. Egyszeri alkalom, és ha baj van, akkor nagyon hasznos lehet.
2011. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi
2011. okt. 18. 18:52
 6/6 anonim ***** válasza:
2011. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!