Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év feletti gyerekek anyukái,...

1 év feletti gyerekek anyukái, ahol a baba már próbálkozik beszélni, szerintetek reális ez a leírás?

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 24. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
.
2011. febr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem reális, nagy vonalakban így zajlik a beszédtanulás. Én is így tanultam anno és így tapasztaltam a gyerekeimnél is. Persze, nagy egyéni eltérések vannak a beszédtanulásban! Hiába a sokat beszélő környezet, a helyes kiejtés használata, némelyik kisgyerek csak később kezd el beszélni. Ha a hallásával és a beszédszervekkel nincs probléma, ez 3 éves korig normálisnak mondható.
2011. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen,nalunk pontosan igy van ahogy le van irva,kiveve a mozgasfejlodes mert abban elorebb vagyunk.

1eves mult

2011. febr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom. Az én 14 hónapos kislányom nem beszél 2 szavas mondatokban, és a környezetemben a vele egyidős gyerekek sem.
2011. febr. 24. 10:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Sehol nem ir a cikkben 2szavas mondatokat.ezt hol olvastad?
2011. febr. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"12-15 hónapos korban: kétszavas mondatot használ, két szótagot is kiejt, 3-4 szót mond, kommunikálni akar "

Mint írtam, ez nem törvényszerű! Van olyan gyerek, aki már kicsit előrébb tart, a másik majd később kezdi... egyéni fejlődés... 3 éves korukra meglátod, nem lesz nagy különbség a beszédben :) Amiatt kár nyugtalankodni, a gyereket nyüstölni, mert nem egy táblázat szerint fejlődik! Mindig annak örülj, amit épp tud! Lehet, hogy holnap vagy a jövő héten eléd áll és mondja: "anya, inni!" ... Ha meg majd csak 1-2 hónap múlva teszi, akkor sincs lekésve semmivel.

2011. febr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

12-15 hós gyerek nem beszél még tőmondatokban,illetve nem általános.Az általános az,hogy egy-két szót mond-szerintem még az is remek produkció!

Az én fiam 13 hónapos annyit mond hogy "gyere", és "tata",viszont babanyelven már kész szövegeket magyaráz...

2011. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Attól nem félek, hogy le van maradva, nekem nyilvánvaló volt, hogy a szöveg ezen része baromság. Amúgy pont most volt itt a védőnő, megmutattam neki, ő is eltúlzottnak találta benne ezt a részt.
2011. febr. 24. 13:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ketszavas mondat lehet mondjuk,te dede(te gyere)mutat ram majd huz a kezevel.13hos lesz.

Nem hiszem hogy ennel nagyobb dolgokra gondol a cikk.

2011. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!